Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neustále se pohybují ikony v horním panelu  (Přečteno 1094 krát)

MSlove

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
  • Nesnáším ten teplej linux
Neustále se pohybují ikony v horním panelu
« kdy: 22 Června 2010, 00:49:30 »
Ahoj mám tu problém který se táhne už od starších vydání ubuntu >:( už mě to celkem štve a tak mi to nedalo a musím to sem napsat. Na horním panelu mám spouštěče, pár prográmků které nejvíce používám, hodiny, vypínání pc, ovládání zvuku, síť, nabídku a podobně mám je nějak tak uspořádané a po restartu jsou rozházené po celém panelu jak se jim zachce  >:( aby mi tu někdo neradil že si je mám na panelu uzamknout to také nepomáhá. Zkusil jsem i Ubuntu Tweak a uzamknul jsem panely taky bez výsledku. Prostě 5x nebo 10x to naběhne normálně a potom je to zase rozházený a musím to dokola rovnat jak blbec. :-\  Mám ubuntu 10.04 LTS
« Poslední změna: 22 Června 2010, 05:46:00 od Freety23 »
Používejte microsoft

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Neustále se pohybují ikony v horním panelu
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2010, 10:24:57 »
Chápu, že je to otravné. Jde zřejmě o tento bug:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/hardy/+source/gnome-panel/+bug/44082?comments=all
řešení tam není, kromě návrhu, jak by se to mělo přeprogramovat. (https://bugs.launchpad.net/ubuntu/hardy/+source/gnome-panel/+bug/44082/comments/173, http://brainstorm.ubuntu.com/idea/16975/)

Někdo chytřejší než já dovede poradit?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

aloisam

  • Host
Re: Neustále se pohybují ikony v horním panelu
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2010, 19:44:00 »
jsem to teď řešil, a snad (moc nerestartuju) pomohlo toto:


jo, ještě upozorňuju, že mně to dělalo jen u apletů vpravo, ale to asi tím, že jsem s těma default nalevo nehýbal, takže by to mělo fungovat obdobně i tam.


umístit aplety tak jak libo, v oznamovací oblasti a v podobných apletech mít spuštěno jen minimum aplikací (radši), pak

alt+f2→gconf-editor /apps/panel/applets

zkontrolovat u dotyčných apletů jestli mají zaškrtnutý panel_right_stick, a podívat se na hodnotu position výchozích apletů, pak

/apps/panel/default_setup/applets

a u odpovídajících apletů přepsat hodnotu position, tak aby se shodovala s tou zjištěnou v předchozím kroku.

u mě šlo konkrétně o změnu u apletů clock, indicator_applet, notification_area, ostatní jsem už smazal..

teď se dívám, že to default nalevo, jsou objects ne applets ;)







Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Neustále se pohybují ikony v horním panelu
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2010, 22:22:08 »
Diky, to je dulezite: pokud se to tim vyresilo, napis to za nejakou dobu sem, at to ostatni vedi. 
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.