Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Body pro Linux - antiviry se zhoršují  (Přečteno 2802 krát)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« kdy: 13 Dubna 2011, 14:41:26 »
Podle výsledků ZOO testu antivirů, který je ke stažení zde http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_od_feb2011.pdf se mnoho známých antivirů zhoršilo proti minulému hodnocení.

Např. Avast! Free Antivirus a NOD32 se zhoršily v procentuálně vyjádřené úspěšnosti detekce každý zhruba o jedno procento. Kromě toho mají oba dost falešných hlášení. Microsoft Security Essential se zhoršil o cca 2%, ale má nízký počet falešných hlašení.  Velkou ztrátu zaznamenalo AVG. Minule mělo úspěšnost detekce 98,3 % a teď má dokonce úspěšnost jen 91,4 % a dost falešných hlášení.

Na obrázku je důležitý parametr - počet falešných hlášení:



Obrázek převzat z výše uvedeného odkazu

V úspěšnosti detekce zvítězil G DATA AntiVirus (úspěšnost 99.8%). Stránky antiviru jsou zde http://www.gdatasoftware.com/products.html

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2011, 16:23:56 »
Podobný grafy jsou o ničem. Důležitý je poměr správných/falešných hlášení a spotřeby sys. prostředků.

Krásně je to vidět - na 2. místě MS s pár falešnými hlášeními - on totiž nehlásí skoro nic.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2011, 16:46:03 »
Krásně je to vidět - na 2. místě MS s pár falešnými hlášeními - on totiž nehlásí skoro nic.
Pokud se dá výsledkům toho test věřit, tak nemáš pravdu. Úspěšnost MS Security Essentials je 95,8 % (strana 8 - Graph of missed samples).

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2011, 16:51:30 »
Krásně je to vidět - na 2. místě MS s pár falešnými hlášeními - on totiž nehlásí skoro nic.
Pokud se dá výsledkům toho test věřit, tak nemáš pravdu. Úspěšnost MS Security Essentials je 95,8 % (strana 8 - Graph of missed samples).

Celou zprávu jsem nečetl, jenom graf výše. A to že nehlásí skoro nic je moje zkušenost, ikdyž nevylučuji že se zlepšil.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2011, 20:40:07 »
Ja som zas čítal dakedy článok práve o tom akú malú majú úspešnosť spomínané Antivíri...hlavne vzhladom na nové/neobjavené hrozby...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #5 kdy: 16 Dubna 2011, 02:32:00 »
Tyto testy jsou naprosto nesmyslné a neříkají vůbec nic o kvalitách antiviru. Práce antiviru nespočívá v hromadné kontrole desetitisíců souborů a detekci, zda je soubor infikovaný nebo ne.
Je to asi jako hodnocení kvality automobilů na základě testu jejich motorů. Je to sice hezké, ale zcela k ničemu.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #6 kdy: 16 Dubna 2011, 12:58:51 »
Než jsem přešel na Ubuntu, tak jsem používal COMODO INTERNET SECURITY. Jeden balík (AV,FW,Defense,Sandbox) na vše. Přišlo mi zbytečné kombinovat různé produkty. Ono součást zabezpečení je i lidský myšlení, tedy chování na netu jedince. A to žádný test netestoval  ;D Ale článek jsem četl no.  :) PS: Ten COMODO je zdarma i pro komerční použití!
OS: Fedora 25

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2011, 15:04:20 »
Mne z testu najlepšie vyšiel Kaspersky. Málo falošných poplachov, účinnosť 97%, priemená rýchlosť skenu, malá záťaž na RAM (len ~ 15-30MB), skvelé doplkny (ako virtuálna klávesnica a bezpečná plocha - fakt dobrá vec) :)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2011, 15:09:38 »
Fakt je, že má malé HW požadavky:

    * Intel Pentium 133 MHz or higher;
    * 64 MB RAM
    * 100 MB free hard drive space for installation of the application and storage of temporary files.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #9 kdy: 17 Dubna 2011, 21:48:08 »
Aj ja ešte dávnejšie som mal NOD ale dával výstrahu a nevedel sa zbaviť problému. Kapersky to zvládol...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

€uroSVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #10 kdy: 17 Dubna 2011, 22:06:23 »
Kaspersky je proste jednička :) niet o čom :)
niet o čom. ESET je slabý, AVG oničom, Northon je slabý tiež, avast! nevedel zastaviť fake antivirus, čo sa mi nanominoval na win za 3sec a sotva som stihol zareagovať...

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #11 kdy: 17 Dubna 2011, 22:10:30 »
Nejlepší antivirus je použití lidského mozku  ;D a ale až po linuxu samozřejmě  :D
OS: Fedora 25

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Body pro Linux - antiviry se zhoršují
« Odpověď #12 kdy: 17 Dubna 2011, 22:12:12 »
Nejlepší antivirus je použití lidského mozku  ;D a ale až po linuxu samozřejmě  :D
Niekedy ale tomu nezabrániš...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.