Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prostorový zvuk 5.1  (Přečteno 923 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Prostorový zvuk 5.1
« kdy: 25 Června 2010, 11:04:16 »
Dobrý den,
Mám problém s prostorovým zvukem v Ubuntu 10.04. V 9.04 mi stačilo přepsat /etc/pulse/daemon.conf a bylo po starostech. Ale od 9.10 by prý mělo stačit změnit nastavení zvukového zařízení v nastavení zvuku.
Do doby, než jsem začal nastavovat zvuk šel dobře. A to jen z levého předního, pravého předního a subwooferu. Jakmile jsem začal nastavovat, zvuk začal jít ze všech repráků (možná krom pravého předního), ale divně chrčel. Vše bylo v pořádku pouze ve chvíli, kdy Pidgin zahlásil příchozí zprávu, V době, kdy hrál zvuk z Pidgina, tak bylo vše OK.
Rozhodle jsem se teda změnit daemon.conf v /etc/pulse/. Provedl jsem změny, ale repráky pořád zlobily. Už teď nevím jak přesně.
Vrátil jsem změny v /etc/pulse/daemon.conf zpět. Zkusil jsem ještě jednou nastavit zvuk tak, jak se primárně od 9.10 má. A tentokrát se děje to, že se nastavení neuloží. Když si ponastavuju 5.1, dám zavřít a najedu tam znovu, tak je všechno tak jak před mým zásahem.
Po zkoušní, co teda funguje a nefunguje jsem přišel na to, že Stereo jede tam, jak má. Zbytek buď nejede vůbec nebo zní tak, jako bych přehrával zvuk s kvalitou 8 kb/s, ale třeba v rozsahu 5.1. Znáte to z neskutečně nízké kvality internetových rádií.

Má s tím někdo zkušenosti? Rád bych měl zpátky funkční 5.1, jak kdysi v 9.04.

Děkuji.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Prostorový zvuk 5.1
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2010, 11:37:03 »
Zkus zda to pomůže. Teď jsem návod aktualizoval.  ;)

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,29542.msg220946.html#msg220946

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Prostorový zvuk 5.1
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2010, 12:03:38 »
Mmmm, podle výpisu aplay mám INTEL ICH6, nic takového ale není v /usr/share/doc/alsa-base/driver/HD-Audio-Models.txt. Mám jít do upgrade Alsy?

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Prostorový zvuk 5.1
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2010, 12:13:58 »
Jo, tak sem v alsamixeru našel jméno čipu. ALC850. Takže ještě jeden pokus.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Prostorový zvuk 5.1
« Odpověď #4 kdy: 25 Června 2010, 12:15:53 »
Ten ale taky není v HD-Audio-Models.txt

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Prostorový zvuk 5.1
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2010, 12:25:59 »
Už to frčí!
Napsal sem do toho konfiguráku název čipu, i když jsem ho v seznamu nenašel, restart a teď už jenom všechno nakalibrovat v Alse!
Díky moc.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Prostorový zvuk 5.1
« Odpověď #6 kdy: 25 Června 2010, 12:39:23 »
jen teda po restartu mám vše v alse zas jako na začátku... Takže musím někam práskout, aby se mi po startu provedlo
Kód: [Vybrat]
alsactl restoreBude to asi ale potřebovat superuživatele... Kam mám tento příkaz připsat, abych ho nemusel provádět manuálně a zadávat heslo?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Prostorový zvuk 5.1
« Odpověď #7 kdy: 25 Června 2010, 13:28:04 »
jen teda po restartu mám vše v alse zas jako na začátku... Takže musím někam práskout, aby se mi po startu provedlo
Kód: [Vybrat]
alsactl restoreBude to asi ale potřebovat superuživatele... Kam mám tento příkaz připsat, abych ho nemusel provádět manuálně a zadávat heslo?
Po nastavení v alsamixeru a "odescapování" skutečně nastavení nezůstane i po restartu (a co alsactl store nebo tak nějak, kdysi jsem to použil)?
Jinak bych to zkusil zapstat do /etc/rc.local

PS: Uložení, obnovení nastavení alsy
http://www.abclinuxu.cz/faq/zvuk/jak-zajistit-aby-nebyla-po-startu-zvukova-karta-opet-ztlumena  ;)
« Poslední změna: 25 Června 2010, 13:33:53 od luisah »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.