Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ako prepojiť pc s ubuntu a pc s windows7  (Přečteno 979 krát)

luboss17

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ako prepojiť pc s ubuntu a pc s windows7
« kdy: 28 Června 2010, 21:00:51 »
Ahojte,

neviem či sa už tu náhodou taká téma riešila, ale som začiatočník a nič podobné som tu nenašiel. chcel by som sa spýtať či by mi niekto neporadil ako prepojiť dva počítače ak na jednom beží windows7 a na druhom ubuntu. Ide o to, že mám doma taku malu sieť a chcel by som, aby sa dalo medzi týmito dvoma počítačmi zdieľať súbory, t.z. že si na pc s windows7 nazdieľam nejaký priečinok so súbormi a v ubuntu na ďalšom pc aby som tento priečinok videl a mohol z neho kopírovať. Podarilo sa mi niečo podobné ale bolo to takpovediac "jednosmerné" na pc s win7 sa mi podarilo vytvoriť disk ktorý služil na výmenu dát ale ja by som chcel tak ako som to už spomenul, aby som mohol v ubuntu vidieť nazdieľané priečinky na pc s windowsom.

Ďakujem

P.S.: robil som to pomocou SAMBY

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Ako prepojiť pc s ubuntu a pc s windows7
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2010, 23:32:56 »
Nevím jestli je nutné vytvářet nějaký disk na sdílení. Jednoduše mám přístup přes Místa > Síť > Síť Windows k vytvořené workgrupě strojů s Windows, kde se následně dostanu k jednotlivým počítačům respektive složkám Public, ve Windows označené jak Veřejné a tam můžu nahrávat a stahovat podle libosti. Opačně jsem se potom ještě nepídil, ale myslím že to stačí takhle "jednosměrně"
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.