Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinstalace ubuntu  (Přečteno 938 krát)

dawantt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Odinstalace ubuntu
« kdy: 08 Července 2010, 18:09:07 »
Zdravím.
1. Mám na jednom disku windows xp a ubuntu. Potřeboval bych ubuntu dat pryč, ale nechci formatovat celý disk aby se nesmazaly widle.
2. Krátce po spuštění PC se mi ukáže možnost vybrat ci ubuntu nebo windows, po stisknutí windows se mi ještě ukáže možnost vybrat si jeden nebo druhej windows, Dřív jsem formátoval windows na jednom disku a nainstaloval na druhý, ale ono si to asi nějak domotalo a musím vždycky ještě vybrat windows na druhym radku. Tak bych potřeboval aby jsem tam ten jeden mohl z výberu smazat, protože na tom disku stejně nic neni.
Můžete poradit? diky :)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Odinstalace ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2010, 18:37:24 »

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Odinstalace ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2010, 08:16:49 »
Odstraněním Ubuntu ale problém s výběrem dvou Windows nevyřešíš, to je spíš otázka na fórum Widlí..každopádně by to mělo jít nastavit v zavaděči Widlí, podle toho, jaké widle máš..

Ve Win XP je to: klávesa WIN + PAUSE, karta Upřesnit, záložka "Nastavení" v rámečku "Spuštění a zotavení systému"...Tady už se dají nastavovat věci pro spouštěcí soubor boot.ini. Pak když dáš "Upravit", tak edituješ přímo soubor boot.ini, kde můžeš odstranit druhou instanci Windows, která se na tvém disku nenachází.

Ve Win 7: tady soubor boot.ini chybí, je nahrazen "Bcdedit", můžeš spustit z příkazové řádky po kliknutí na "START". Nicméně pomocí ovládacích panelů se dostaneš do nabídky základního nastavení tak, jako ve Win XP

Boot.ini i Bcdedit chce ale značné zkušenosti, jinak do toho radši nelez, pak bys už nabootovat nemusel vůbec a Widle na LIVE CD moc nehrají :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.