Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rhythmbox nezobrazuje diakritiku a cyrilici (azbuku)  (Přečteno 1000 krát)

nador

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Rhythmbox nezobrazuje diakritiku a cyrilici (azbuku)
« kdy: 13 Července 2010, 12:43:52 »
Rhythmbox mi správně nezobrazuje ve skladbách diakritiku ani cyriliku. Všude jinde, třeba v menu apod., je to v pořádku. V nastavení jsem nic nenašel. Dokážete pomoct? Jak je patrné ze screenshotu, pustit si jednu konkrétní písničku z alba je nemožné. Ještě drobnost - některé názvy písní se zobrazí dobře, ale většina ne, viz screenshot.

[attachment deleted by admin]

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Rhythmbox nezobrazuje diakritiku a cyrilici (azbuku)
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2010, 12:53:23 »
skus tu radu od ebash-a na jednej takej mp3, ak pomoze tak si to mozes upravit na hromadnu konverziu id3
http://newyork.ubuntuforums.org/showthread.php?t=983020
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

nador

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Rhythmbox nezobrazuje diakritiku a cyrilici (azbuku)
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2010, 13:49:54 »
A nešlo by nějak přenastavit přímo ten program? Protože já mám problémy jen s Rhythmboxem, ostatní programy (SMPlayer, VLC) to zvládaj úplně v pohodě. Navíc mam ty soubory součástí torrentu, kterej seeduju, takže bych to přepisoval přímo v id3 jen nerad.

nador

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Rhythmbox nezobrazuje diakritiku a cyrilici (azbuku)
« Odpověď #3 kdy: 14 Července 2010, 14:15:29 »
OK, tak se zeptám jinak ... neexistuje nějaká náhrada Rhythmbox, která bude stejně komfortní, ale bude fungovat? Vím o Amaroku, ale nechci instalovat všechny ty knihovny. Díky za tipy. Popřípadně nabídněte něco co funguje třeba pod Wine :-)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Rhythmbox nezobrazuje diakritiku a cyrilici (azbuku)
« Odpověď #4 kdy: 14 Července 2010, 14:57:34 »
přehrávačů je spousta http://www.abclinuxu.cz/software/multimedia/audio/prehravace
namátkou Audacious, Banshee, Exaile, Listen, mpd
jak to ty špatný tagy zobrazí netušim, vyzkoušej sám

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.