Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: chyby při bootovaní - error 18  (Přečteno 1016 krát)

dennyyl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
chyby při bootovaní - error 18
« kdy: 19 Srpna 2010, 10:18:53 »
Dobrý den,

potřeboval bych pomoc při instalaci na PC. ( sestava parametry - základní deska Asus
M2N-MX , Pentium II, 160 GB hdd,162Mb RAM )

S instalací problém nebyl ať jsem vyzkoušel různé edice, problém vždy
nastal až po restartu počítač nedokázal načíst boot. Většinou se mě vypsala chyba grub error 18 u suse se objevily vypsané samé 99.

Budu rád za když mě poradíte

P.S. Zkoušel jsem i měnit nastavení v biosu - detekce hdd ( změna z auto na user ), ale nepomohlo to.

Děkuji

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: chyby při bootovaní - error 18
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2010, 10:31:54 »
Máš evidentně špatný bootovací parametr, buď se rozchází root s initrd nebo jiná chyba, myslím sda, doporučuji upate- grub z liveCD a pak opravit parametry.

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: chyby při bootovaní - error 18
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2010, 10:33:36 »
Podla mna problem moze byt vo velkom disku na tvoj BIOS. Skusal si pri instalacii na zaciatku disku vytvorit mensiu particiu, ktora by nezasahovala az do takej casti, kde BIOS nedovidi a do nej by si dal grub?
http://wiki.linuxquestions.org/wiki/GRUB#Error_18
Citace
If using a SUSE linux and installing on VM Ware this problem is solved by creating a small partition at the very beginning of the harddisc, and mounting it as /boot.

Read more: http://wiki.linuxquestions.org/wiki/GRUB#Error_18#ixzz0x2TDOoqY
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

dennyyl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: chyby při bootovaní - error 18
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2010, 13:43:57 »
to si myslím taky, jen se zeptám na jak velké oddíly mám disk rozdělit.  Když jsem měl Windows millenium tak byl problém uplně stejný. Bios prostě disk tak velký neviděl.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: chyby při bootovaní - error 18
« Odpověď #4 kdy: 19 Srpna 2010, 14:02:35 »
Pokud me pamet neklame, kdysi byla jakasi hranice kolem 8 GB - to by mohlo na system stacit, takze pokud si das pri instalaci rucni rozdeleni disku, 8 GB pro / nejaky swap a zbytek pro /home, tak by to mohlo slapat. Ale ta velikost RAM neni nic moc - asi to moc nepojede, chtelo by to vic.

edit: jeste me tak napadlo, jestli ten zbytek bude pak taky videt? Jestli bios dokaze videt max 8 GB, asi by se musel ten disk rozkouskovat... Aspon teda vyzkousej pro home dalsich 8 GB a zbytek vyzkousej, jestli to uvidi.

a propos: bude se ten disk muset rozdelovat v jinem pocitaci ???  - nejsem si jisty ale asi jo.
« Poslední změna: 19 Srpna 2010, 14:08:52 od Krysař »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.