Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: srpnova aktulaze Ubuntu 10.4 => nefunkcni java ve Firefoxu  (Přečteno 1259 krát)

vohary

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Provedl jsem dlouho odkladanou a obavanou (bohuzel pravem) aktualizaci Ubuntu 10.4 a samozrejmne zase prestalo fungovat spoustu veci. Hlavne me vytaci nefukcni java ve Firefoxu (3.8.6). Nainstaloval jsem si i posledni (1.0.6.21) javu JRE od SUNu , udelal symbolik link do /usr/lib/firefox/plugins a do /usr/lib/firefox-3.6.8/plugins na  libjavaplugin_oji.so  a java mi stale nejde. Mate nekdo nejakou ideu co zkontrolovat/udelat?

Diky Vojta

RiP

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
    • Richard Pastrňák
Re: srpnova aktulaze Ubuntu 10.4 => nefunkcni java ve Firefoxu
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2010, 03:36:13 »
1. Sun Java včetně zásuvného modulu do Firefoxu je v repozitářích, stačí povolit zdroje "partner" (např. přes Synaptic), takže není potřeba instalovat ručně.
2. Děláte symlink na špatný soubor. Už je to několik verzí Javy, kdy došlo ke změně a je potřeba udělat symlink na soubor libnpjp2.so a všechny ostatní symlinky týkající se Javy odstranit, viz http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/manual-plugin-install-linux-136395.html. A osobně ještě pro ručně přidávané zásuvné moduly využívám adresář /usr/lib/mozilla/plugins, ten totiž zůstává nedotčen i po aktualizaci Firefoxu, u těch adresářů /usr/lib/firefox* bych si tím nebyl jist.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.