Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s udržením SSH tunelu  (Přečteno 2505 krát)

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Problém s udržením SSH tunelu
« kdy: 22 Července 2010, 20:20:21 »
Zdravim,
potřebuji se připojit přes SSH na PC s neveřejnou IP adresou. Využívám tedy služeb svého PC s veřejnou IP pomocí následujícího:
Kód: [Vybrat]
ssh -N -f user@server -R 5000:localhost:22vše proběhne OK, a pokud jsem dost rychlej, tak se i stihnu z jiného stroje (v jiné síti) připojit.
Pokud ale nejsem dost rychlej, tak se po chvíli objeví na PC s neveřejnou IP adresou hláška
Kód: [Vybrat]
Connection to server closed by remote host.
Nevíte někdo, jak toto spojení udržet aktivní po libovolně dlouhou dobu?

Díky všem

ufaak

Jen pro pořádek IPv6 nelze použít (proxy), hamachi a podobné věci taky ne.
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2010, 23:31:59 »
Zkusil bych
Kód: [Vybrat]
man ssh_config, tam nějaké volby budou (tipuji něco kolem batchmode).
Ale on může klidně spojení shazovat FW po cestě. OpenVPN by řešením nebylo?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2010, 00:04:51 »
manual jsem uz prolezl skrz naskrz, ale nenasel jsem nic, co by mi pomohlo.

Zrejme to bude shazovat neco po ceste (proxy?), protoze z jineho PC pripojeneho primo do internetu se pripojim a nespadne to.

OpenVPN prave ted studuji a zatim to vypada, ze by to muj problem vyresit mohlo. Nicmene jeste musim nejakou dobu studovat, neni mi tam dost veci jasnych.

Situace je nasledujici:

A - pocitac v praci, ktery ma pristup do firemni site a da se z nej pripojit na vnitrofiremni ssh server (pouzivame terminalovou aplikaci). Tento pocitac je ukryty za proxy a neda se z nej pripojit ani pres ssh ven. To uz jsem nicmene vyresil - i kdyz jen port 80 (mozna i 443 - nezkusil jsem)

B - server, ktery mam plne pod kontrolou

C - jakykoliv jiny pocitac za NATem ci bez nej, dle situace...

ja se potrebuji z pocitace C pripojit na vnitrofiremni ssh server a spustit tak terminalovou aplikaci...

Toho uz jsem dosahl tim ssh tunelem, ale potrebuju to tak, aby na me ten tunel cekal kdy ja ho potrebuji, a ne abych kvuli nemu musel do prace to nahodit :) to bych si tam rovnou mohl udelat co potrebuju :)

Kazdopadne OpenVPN me laka - uz kvuli sdilenym diskum a pod.
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2010, 00:53:23 »
Na B nahodit server, nastavit ať se mezi sebou klienti vidí a ať poslouchá na libovolném TCP nebo UDP portu - podle toho co z A proleze.
Na A klient
Na C klient, nebo taky nic pokud stačí ssh přístup na B

Když někde spadne openvpn spojení tak ono si ho to znovu nahodí...
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2010, 22:06:39 »
tak VPN bohuzel nepujde...
na vserver od Pipni nerozjedu openvpn, protoze tam nevytvorim device tap.

ted teda zkousim jine moznosti :)

uz jsem dosahl toho, ze mi tunel nepada (keepalive), ale to je vse z virtualniho stroje.

Ted to potrebuji rozjet z windows...

Zatim testuji doma ve vortualnim stroji.

Nainstaloval jsem openSSH pro windows ( http://sshwindows.sourceforge.net/ ), ssh server funguje, ssh klient taky bez problemu. Potiz je, ze kdyz se pripojim odjinud na ssh do win, a chci v tom existujicim pripojeni vytvorit dalsi pripojeni pomoci win klienta, tak ten se sice v te virtualni masine spusti, ale jakoby lokalne. To znamena, ze vzdalene ho nemuzu ovladat. Muzu ho pustit, ale pak musim jit k tomu win pocitaci a dal s nim pracovat...

Nemate s tim nekdo zkusenost?
cmd klient z putty bohuzel nevyhovuje mym pozadavkum, protoze misto "pekne" terminalove aplikace mi posila jen cernobilou zmet znaku, ktere mi jsou k nicemu :)
Ale bez problemu predaval svuj "vystup" dal vzdalenemu klientovi.
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2010, 22:28:10 »
tak jsem ted zjistil, ze ani plink (putty cmd verze ssh klienta) se mi neprenasi na muj ssh terminal. Takze mozna nastaveni ssh serveru...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

antitrust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2010, 10:31:50 »
Zdravím,mám možná trochu jiný dotaz a nevím,zda bude vůbec možné ssh tunel vytvořit.
Situace je taková,že chci udělat ssh tunel,kterým bych se z lokální sítě A s IP adresou brány 10.31.15.8 jejíž LAN rozhraní jest
192.168.1.1-200 mohl dostat do lokální sítě B jejíž brána jest 10.51.11.15 a její LAN rozhraní jest 192.168.1.2-100.
Brány obou sítí tvoří nanostation 5,na nichž mohu povolit ssh přístupy.Tuším,že Nanostation 5 používá Dropbear sshd.
Jde mi o to,abych mohl ze sítě A vytvořit tunel do B,kde bych se mohl pingat na IP adresy z LANu B.TZN.
PC v síti A(IP např. 192.168.1.77) s tunelem do B,které by se mohlo pingnout na pc v síti B(např. IP 192.168.1.47)
Poradí mi někdo jak na to?V síti A mám Ubuntu 10.4.V síti B mi za bránou neběží žádný další server,který by uměl VPN,jsou tam pouze 2x Windows PC.
Díky za radu

antitrust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2010, 13:53:02 »
Ahoj,děkuji za reakci -
sit a: subnet 192.168.1.1/24 , brana 10.31.15.8  $n ( můj přístupový bod NS5 v modu bridge - za ním mám router Asus wl 500gp s IP 10.31.15.9 se subnet 192.168.1.1 až 200)
sit b: subnet 192.168.1.1/24 , brana 10.51.11.15 $n ( přístupový bod B sítě NS5 v modu router - za ním už je jen APčko na wifi -které neroutuje - má odpálený WAN port,takže plní fci switch a wifi AP)

Nevím,zda jsem /m napsal správně - masku subnetu mám 255.255.255.0 na obou stranách.

ze sítě A je propustnost na B přes ssh -  z konzole to ode mě z A do B funguje - když si povolím na nanostationu 5 (B sítě) přístup SSH

Subnety jsou tak nastavené z minulosti,potřebu tunelu mám až nyní.
co je $n ? :)
Zatím se učím shell,iptables,takže se omlouvám za neznalosti

antitrust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #8 kdy: 03 Prosince 2010, 11:20:43 »
Ahoj,
díky za další tvůj příspěvek.Chtěl jsem to ještě zkonzultovat s někým na abclinuxu,kde je taky dost chytrých hlav,
někdo mi tam odpověděl takto :

"Tohle nejde resit ssh tunelem. Pouzijte ipsec nebo nejaky pptp, ale nanostation neznam. Jinak mate tam kolidujici rozsahy ip adres, to budete muset zmenit. "

Chápu,že bych měl mít LAN A třeba 192.168.1.0/24 a LAN B 192.168.2.0/24,aby nedocházelo ke kolizím IP routeru za "A" nanostationem a LAN IP nanostationu v "B" a případně aby mi nekolidovaly IP
počítačů sítě A a sítě B.Sesmolil jsem rychlé schéma,které by mohlo vše snáz osvětlit.Mohl bych ti ho zaslat tady,nebo mailem?Nevím,zda tu jde krom SZ posílat i soubor typu jpg,apod. jako příloha
Fajn den ,guru :)
M.

antitrust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém s udržením SSH tunelu
« Odpověď #9 kdy: 04 Prosince 2010, 11:20:35 »
Už mám nakreslené a naskenované schéma,mohl bych ho poslat,že bys již pochopil oč mi jde?Jinak jsem
zapoměl asi dodat,že síť A a síť B mají stejného ISP,takže mezi oběma Nanostationy5 nejsou porty jako 21,22,3389,5900,... blokokovány.Takže se v pohodě klientem ze sítě A na bránu sítě B pingnu,nebo přihlásím sshčkem,apod.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.