Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wifi - heslo  (Přečteno 2086 krát)

vaseksima

  • Host
wifi - heslo
« kdy: 23 Července 2010, 11:19:03 »
Ahoj, jako asi všem ostatním vznikl problém, tak mi snad pomůžete?

Nainstaloval jsem Ubuntu 10.04 na Acer aspire 3361. Systém jako takový běží dobře, když pominu slabší ramku. Problém ani není ve WIFI jako takové, ta běží výborně, problém je jinde - po každém zapnutí (restartu, hibernaci) chce wifina heslo + heslo z klíčenky. Když vložím heslo a stisknu použít, heslo se mi neuloží pro příští start systému. Zkoušel jsem to i na AA5720zg, zde však problém nenastal, vše bylo OK.

Prosím o radu, vada není omezují, ale přesto otravuje!
Procházel jsem i rady ve wiki, ale nenašel jsem vhodný postup pro můj problém. Myslel jsem, že to bude podobné jako ve win, ale nee.

Předem děkuji za rady

Brano

  • Host
Re: wifi - heslo
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2010, 14:45:48 »
klik pravým tlačítkom myšky na wifi dať Upraviť spojenie. V okne si nájdete Bezdrôtové spojenie, tma si date upraviť to vaše (EDIT), nájdete bezdrôtové zabezpečenie, tam dáte KEY a dole zaškrtnete Available to all user (použiť pre každého užívateľa)

Screen
http://ubuntuone.com/p/ASK/
http://ubuntuone.com/p/ASM/

EDIT: dajte potom aspoň vedieť či pomohlo alebo nie, aby Moderátori v prípade vyriešenia tému mohli uzavrieť za vyriešenú.
« Poslední změna: 24 Července 2010, 19:00:44 od Brano »

vaseksima

  • Host
Re: wifi - heslo
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2010, 21:02:52 »
Ahoj, díky za odpověď.
Velice rád bych napsal, že se to povedlo, ale bohužel se tak nestalo. Vše jsem provedl tak, jak jsi mi poradil a že jsem to zkusil vícekrát, pro případ, že bych se v předchozím případě zmýlil, Ale jakmile jsem zadal heslo a zaškrtnul políčko "pro všechny uživatele" spojení se mi přerušilo. Musel jsem znovu zadat heslo a políčko odškrtnout, pak se mi zobrazilo opět okénko s přihlášením do sítě  a heslem do klíčenky.

Karlos615

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 146
Re: wifi - heslo
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2010, 14:13:26 »
I já jsem s tím bojoval, nakonec jsem to vyřešil tak že jsem si našel tu klíčenku kde je to heslo uložené a smazal ji. Poté jsem zadal heslo pro připojení k wifi síti, pak to po mě chtělo heslo ke klíčence tak jsem to nechal bez hesla a potvrdil poté se mě systém zeptal jestli chci heslo k wifi uložit do nezabezpečeného prostoru, tak jsem to potvrdil a od té doby je klid. Setkal jsem se s tím ve všech Ubuntu od verze 9.04 a vždy mě tento postup pomohl.

dorko20

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
  • Ubuntu 12.04 LTS
Re: wifi - heslo
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2010, 15:27:52 »
Skúšali ste uložiť to heslo ako root? Teda ten program spustiť ako root a potom dať uložiť ?
Lenovo V560 (Intel Core i5 450M, Nvidia 310M 1GB with CUDA & Optimus, 4GB RAM, 500GB 7200rpm HDD, Kubuntu 11.10, Windows 7 home premium)

MikiTwic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 239
  • Vždycky to nějak jde...
Re: wifi - heslo
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2010, 15:40:30 »
Mám takové tušení, že problém vzniká pokud používáš automatické přihlášení do systému bez zadávání hesla a tím nedojde k odemčení klíčenky...
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" 64-bit, Asus F3Tc AP087 - AMD Turion64 2.2GHz, 2GB RAM, Geforce Go 7300 (NVIDIA Driver Version: 173.14.30)

capekfilip

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
    • CapekFilip.cz
Re: wifi - heslo
« Odpověď #6 kdy: 05 Srpna 2010, 20:27:03 »
Přikláním se k MikiTwic, kdysi jsem taky používál automatické přihlášení a měl jsem problémy s klíčenkou.
Ubuntu 10.04
XMPP : capek.filip@gmail.com

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.