Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nautilus - po instalaci rozšíření nezobrazuje ikony v kontextové nabídce  (Přečteno 1826 krát)

josef_m

  • Host
Zdravím,

instaloval jsem do Nautila rozšíření "nautilus-open-terminal" a "nautilus-image-converter" - odhlášení a přihlášení se ... - po instalaci rozšíření se nezobrazují ikony v kontextové nabídce, takže očekávané zrychlení práce se nekoná, protože musím nabídku pozorně číst a hledat kýženou položku, za tu dobu už můžu klidně klikat na ikonu na panelu ... víte někdo, prosím, jak tam ty ikony dostat?

[attachment deleted by admin]

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
ctrl+1

josef_m

  • Host
ctrl + 1 (neboli ctrl + "plus") mi na mé NTB klávesnici zvětšuje ikony ... já potřebuji ale vrátit / přidat ikony do kontextového dialogu, abych se v něm rychle orientoval a nemusel číst ten text, např. když hledám "Otevřít v terminálu" tak najít text trvá dýl než kliknout k černému čtverečku (resp. k ikoně terminálu)

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207

josef_m

  • Host
díky, ten tip, že zkopírovaný nebo jen označený text lze vkládat do terminálu kliknutím kolečkem myši je fakt dobrý :-)

to s tou pokročilou konfigurací je též dobré, našel jsem spoustu nastavení, která jsem dělal přes Ubuntu Tweak nebo Ailurus, takže vím kam příště sáhnout, když bude Nautilus "zlobit" ... jen ta původní otázka nemá odpověď, klíč pro zobrazení ikon v kontextovém menu jsem nenašel

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Pises ze mas ubuntu tweak? Polozka plocha, gnome nastavenia, ponuka nastaveni, zobrazit ikony v ponukach.

Alebo Alt+F2 gnome-editor, desktop, gnome, interface, menu_have_icons

Tak petrakis to doplnil skor. :)
« Poslední změna: 05 Srpna 2010, 20:13:09 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --set /desktop/gnome/interface/buttons_have_icons --type bool true
gconftool-2 --set /desktop/gnome/interface/menus_have_icons --type bool true
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

josef_m

  • Host
Ahojte,

diiiiky, to je ono :-) (akorat jsem to našel na netu, a když jsem chtěl vložit řešení, tak mě hned dva předběhli ;-)

nemohl jsem to najít, protože jsem si to spojoval s Nautilem a jít na věco přes "Desktop" by mě nenapadlo ...

J.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.