Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje [vyřešeno]  (Přečteno 1038 krát)

noncom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Měl bych jeden dotaz...Mám jeden problém. Zkoušel jsem dát do PC víc disků atd, což se mi nepovedlo a když jsem hardwarově uvedl PC do původního stavu, nefunguje CD-ROM. Konkrétně se normálně dá otevřít a zavřít když zmáčknu čudlík, ale nepřečte žádné CD. Ani když tam dám bootovací CD a nastavím, aby mi PC naběhlo z CD tak nenaběhne...HW problém to ale není, pod Windows CD-ROM funguje. Linux mi stále nabízí "připojit cd-rom0" ale na to když kliknu, tak se nic nestane...Když pak kliknu normálně na cd-rom v počítači, hodí to hlášku "mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje" Zde se řeší v podstatě stejný problém http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44235.msg323504.html Ale u mne to jistě není HW problém, protože pod win cd-rom pracuje bez problémů. Kdosi ve zmíněném tématu radí, cituji: "to bude tim, ze udevd preindexoval zarizeni na dev/scd1 (patrne), takze  si v Gnome nastav cestu k cd na tu spravnou jakou to aktualne pouziva ..  netusim kde neb Gnome nepouzivam". Tak to ale asi taky nebude, viz fstab. Pomozte prosím, díky moc...

Zde ještě posílám svůj soubor /etc/fstab:
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid -o value -s UUID' to print the universally unique identifier
# for a device; this may be used with UUID= as a more robust way to name
# devices that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
#              
proc            /proc           proc    defaults        0       0
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=a5088472-46a9-4af9-9936-fc8313ccbd10 /               ext4    errors=remount-ro 0       1
# swap was on /dev/sda5 during installation
UUID=22fcede6-f369-471b-ac52-381c1f21d60a none            swap    sw              0       0
/dev/scd0       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0
/dev/fd0        /media/floppy0  auto    rw,user,noauto,exec,utf8 0       0
« Poslední změna: 03 Srpna 2010, 18:56:47 od kiklhorn »

Rover623

Re: mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2010, 08:37:47 »
Pokud máš U10.04,tak ten zápis o cdrom už tam není potřeba,zkus ho tedy celý vymazat,ale udělej si zálohu

noncom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje
« Odpověď #2 kdy: 03 Srpna 2010, 11:05:11 »
Pokud máš U10.04,tak ten zápis o cdrom už tam není potřeba,zkus ho tedy celý vymazat,ale udělej si zálohu
Ahoj, No mám U10.04, ale od včerejška - zatím jsem celej život používal Win, tak se v tom ještě moc nevyznám ;D A hned takovejhle problém - promiň, co myslíš tím zkus ho celý vymazat? Jako zformátovat disk prostě? S tím mám taky trochu problém, mě narozdíl od kolegy v citovaném tématu cdrom nefunguje ani při vložení bootovacího cd...

Rover623

Re: mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2010, 12:52:49 »
Tak moment,zkusíme to úplně jinak,asi jsem to blbě pochopil,když restartuješ počítač a vložíš do jednotky třeba instalaci Windows nebo nějaké jiné bootovací CD,tak startuje počítač normálně nebo z toho CD? (předpokladem je tedy správně nastavené bootovací pořadí v BIOSu)

noncom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2010, 14:28:15 »
Tak moment,zkusíme to úplně jinak,asi jsem to blbě pochopil,když restartuješ počítač a vložíš do jednotky třeba instalaci Windows nebo nějaké jiné bootovací CD,tak startuje počítač normálně nebo z toho CD? (předpokladem je tedy správně nastavené bootovací pořadí v BIOSu)
No prave ze to nastartuje z HDD (mam nastaveny bootovani nejdriv z CD a az pak HDD) Ale HW problem to neni, protoze asi pred 20ti hodinama jsem nainstaloval Ubuntu z LiveCD a to vse fungovalo jak má...

noncom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje
« Odpověď #5 kdy: 03 Srpna 2010, 17:44:21 »
Ty *censored*! Kdo je tady *censored*? No kdo je to? Ano - jsem to já  ;D Hele moc se omlouvám - zjistil jsem, že mám vytaženej datovej kabel ze základní desky - to se to pak rozčiluje že nejde cd-rom. Připadám si dost trapně - moc se omlouvám, že jsi mou demencí musel mrhat svůj čas...

Rover623

Re: mount: speciální zařízení /dev/scd0 neexistuje [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2010, 18:58:31 »
V poho,hlavně,že to jde

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.