Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s prostředím [vyřešeno]  (Přečteno 1004 krát)

akalain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Problém s prostředím [vyřešeno]
« kdy: 07 Července 2010, 11:57:20 »
Zdravím...

mám menší/větší problém v 10.04. Po nějaké době od zapnutí systému se nevim proč zmizi veškeré motivy oken (headry i bordery) a aplikace vypadaji jen jako nejake ctverce (nektere cerne, nektere bile a nektere maji jeste vykresleny obsah). Opravdu nevim co to zpusobilo (jestli pouzivani Cairo-docku, aktualizace X-ek, aktualizace compizu nebo co ja vim...). Zkoušel jsem vylučovací metodou zjistit čím to může být (postupně jsem vypínal různé funkce nebo je downgradoval na starší) a nic. Nemá někdo podobné zkušenosti?

ntb MSI EX 610i
1.8 Ghz AMD Athlon X2 64bit
ATI mobility Radeo 2400HD (ovladač fxglr)
2GB RAM

Ubuntu 10.04
« Poslední změna: 10 Července 2010, 18:58:04 od kiklhorn »

Majared

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Problém s prostředím
« Odpověď #1 kdy: 07 Července 2010, 12:31:33 »
Zdravíčko, bohužel mám podobný problém, ale teky nevím co s tím. Po čisté instalaci LL 10.04 a nainstaloval jsem si theme Balanzan, aby se na to dalo dívat. No a problém je, že jednou to funguje a po vypnutí třebas třikrát dobrý a pak jak znovu zapnu compl, tak to vypadá jak KDE prostředí jestli je to možný??? Horní lišta je třeba oskinovaná, ale okna a menu je jako z jinýho prostředí. Nedá se na to ani dívat natož s tím dělat :-(. Tak zas dám přes změnit pozadí plochy, přepnout téma na balanzan a je to do vypnutí PC dobrý. To si sakra nemůže nikam uložit aby při příštím spuštění to člověk nemusel nastavovat furt dokola. Jedu na Ubuntu od verze 8.10 a mrzí mě, že jsem u 10.04 musel poprvé skinovat. Předtím bylo prostředí fakt pěkný obzvláště u 9.10-ky, ale spatlat červenou s fialovou no hatlala patlala. Nevíte někdo co s tímmmm???

aloisam

  • Host
Re: Problém s prostředím
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2010, 23:41:25 »
bych to tipoval na problém s ovladačem grafiky, když vypneš compiz: alt+f2 metacity --replace spraví se to?

akalain

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Problém s prostředím
« Odpověď #3 kdy: 10 Července 2010, 13:10:51 »
tak problém byl v ovladači grafiky (fglrx sem nahradil za xserver-xorg-video-radeonhd)... dokonce se mi ted zda ze system celkove slape lip...

MXT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Problém s prostředím [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 06 Srpna 2010, 19:32:00 »
Zdravím, mám také stejný problém s prostředím. Chtěl jsem zkusit změnit ovladač grafiky, ale nechci se moc hrabat v něčem, čemu nerozumím. Proto jsem chtěl postupovat podle návodu ve wiki, ale už pasáž o zálohování nastavení nefunguje, tak mám strach postupovat dál, abych pak jen nečučel na černou obrazovku. Poradí mi někdo, jaký ovladač mám podstrčit GK ATI Mobility Radeon X700 v NTB ASUS A6Va.
NTB: Asus A6Va Pentium M 740 * 1500RAM * ATI X700 * Ubuntu 10.04 & XP

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.