Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Krusader - zmizela čeština [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1272 krát)

pepawo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Krusader - zmizela čeština [VYŘEŠENO]
« kdy: 17 Srpna 2010, 01:10:57 »
Při nějakém update najednou zmizela čeština z Krusaderu (Help/Switch app. lang. nabízí jen Americkou angličtinu).Ne že by mi to až tak chybělo, ale přece, co s tím? Přeinstalování samotného Krusaderu nepomohlo. Používám Mint 9 (což je Ubuntu 10.04), Krusader 2.0.0. Dík za pomoc.
« Poslední změna: 17 Srpna 2010, 11:20:35 od pepawo »

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Krusader - zmizela čeština
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2010, 07:07:34 »
Není potřeba spíš nainstalovat češtinu pro KDE? Zkuste v Synapticu hledat "czech" a mezi nabízenými možnostmi se podívat, jestli tam čeština s KDE nechybí.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

pepawo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Krusader - zmizela čeština
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2010, 09:14:19 »
Děkuji za odpověď, ale mám nainstalovány všechny balíčky KDE s češtinou, tj. kde-l10n-cs, language-pack-kde-cs i language-pack-kde-cs-base. Tuším, že problém bude v nastavení KDE, resp. že Krusader se o češtině v systému musí nějak dozvědět, tudíž něco chybí, ale vzhledem k tomu, že používám Gnome, netuším, co by to mohlo být.

P.S. Už vím - chyběly všechny jazykové soubory krusader.mo. Postupoval jsem totiž přesně podle návodu http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,49059.0.html a nainstalil ten nešťastný localepurge. Tento, i když správně nastaven, dokonale vymazal všechny locales v Krusaderu. Vyhodil jsem ho, přeinstalil Krusader a ejhle - vše je OK. Tímto tedy varuji před celkem nesmyslným čištěním lokales - co se tím ušetří? Celkem nic, zato přibude starostí...
« Poslední změna: 17 Srpna 2010, 11:19:56 od pepawo »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.