Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu-N900-ssh-úprava fstab  (Přečteno 3389 krát)

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Ubuntu-N900-ssh-úprava fstab
« kdy: 18 Srpna 2010, 22:07:25 »
Jsem uživatelem Ubuntu a vlastním telefon s Linuxem/Maemo (N900)

Potřeboval jsem z telefonu přistupovat k datům v kompu s Ubuntu a pracovat s nimy. Použil jsem k tomu ssh-filesystem a příkaz mount.

Návod je napsán pro uživatele telefonu a z tohoto pohledu je taky napsán (omlouvám se :))

Návod:
Jelikož jsem potřeboval přistupovat k datům na serveru, rozhodl jsem se využít ssh-filesystem a připojovat ho pomocí příkazu mount a zápisu v souboru /etc/fstab.

Pro připojení disku jiného linuxového počítače pomocí ssh-filesystemu po síti je nutno míti nainstalován balík sshfs na telefonu a na serveru /počítači/ musí běžět ssh-server

Bohužel při každém restartu telefonu byl /etc/fstab/ generován automaticky do základního nastavení. Pro jeho úpravu je potřeba dodat řádek do nadřazeného souboru /usr/lib/genfstab.awk

Vytvořil jsem si vlastní přípojný bod /adresář/ pod kterým se poté objevovala připojená data.

   
Citace
print "# autogenerated"
   print "rootfs / rootfs defaults,errors=remount-ro,noatime 0 0"
   print "sshfs#uživjmeno@192.168.1.122:/home/uživjmeno /home/user/pripbod fuse users,noauto,noatime,noexec 0 0"

}

Po restartu se začne objevovat v /etc/fstab/ dopsaná řádka.
Od této chvíle možné připojit vzdálený adresář pomocí příkazu v terminálu pod rootem

Citace
mount /home/user/připbod/

Pokud to někomu k něčemu bude jen dobře. :D
Mám to rozchozeno i proti Win kompu, kdyby bylo třeba.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.