Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10,04 nedetekuje mikrofon  (Přečteno 1302 krát)

marketah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Ubuntu 10,04 nedetekuje mikrofon
« kdy: 20 Srpna 2010, 19:31:55 »
Dopbrý den, poradil by mi někdo? Ubuntu vůbec nedetekuje mikrofon. Mám dvě zvukové karty, zabudovanou a Audigy, tak jsem ho zkoušela dát do obou a odpovídajícím způsobem to změnit v Předvolbách zvuku, ale marně. Poradil by mi někdo, co má zkusit pro zprovoznění? Jsem dost nepříjemně tlačená i časem, protože používám mikrofon i na obživu. (Jde o pevný stolní počítač, děkuji.

Rover623

Re: Ubuntu 10,04 nedetekuje mikrofon
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2010, 21:59:04 »
Co znamená "nedetekuje",vůbec nevidí port pro připojení mikrofonu nebo port vidí,ale nezachycuje se žádný zvuk,v tom druhém případě stačí gnome-alsamixer a mrknout se jestli není něco potlačeno,případně vytáhnout mic-boost

marketah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Ubuntu 10,04 nedetekuje mikrofon
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2010, 15:11:16 »
No, už jsme o něco dál. Předtím to bylo tak, že nešel mikrofon a když jsem dala Záznamník zvuku objevila se tabulka bez té řádky, kde mikrofon zatrhávám ( v priloze). A včera to už spadlo celé. Zrovna jsem štelovala Alsa mixer a snažila se to nějak vysledovat, když vypla elektřina a od té doby už nejdou ani bedny ( přitom při spuštění PC slyším jak se v nich ozve zapraskání, takže hardwarové to není)

[attachment deleted by admin]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.