Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Údajný linuxák haní veřejně Linux a Ubutnu  (Přečteno 1928 krát)

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Údajný linuxák haní veřejně Linux a Ubutnu
« kdy: 26 Července 2015, 14:58:39 »
zde: http://tech.ihned.cz/pocitace/c1-64379960-windows-10-povinne-automaticke-aktualizace

Se baví dva chlápci o linuxu.

Jaký je Váš názor?:

"    Ja se Linuxem zivim, pro firmy je to vyrazne drazsi nez Win a s tim zabespecenim to neni zase tak slavne ... :D Ta "konfigurovatelnost" no je to takovy Merkur, nekoho to bavi ale vetsine lidi je ukradene... A ty opravdu "pratelske distra" jako Ubuntu a spol jsou narocna na hw a nestabilni... takove jakoby free Visty... :D

Free Visty? - podle mě ten člověk neví o čem mluví, btw, včera jsem asi po měsíci otevřel widle 8.1, potvrdil aktualizace a po vyžádaném restartu bootují pouze do černé obrazovky, díky "uefi" se člověk nedostane do safe mode, takže teď sháním recovery DVD ... takže si myslím, že widle jsou placené, ale padají, sekají se a nemají dořešené spousty věcí, jmenovitě např. bezpečnost, technicky jsou pro mě widle samy o sobě spíš virem, který nepatří na počítač s citlivými daty.

Myslím, že ten člověk nemá pravděpodbně vůbec pravdu a nevím, co získává veřejným uražením Ubuntu na Hospodářských novinách ...
« Poslední změna: 26 Července 2015, 15:15:15 od urgulak »
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Údajný linuxák haní veřejně Linux a Ubutnu
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2015, 19:33:54 »
vypatrej kdo to je a urez mu hlavu (samozrejme s pozehnanim velkeho tucnaka) ...
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Údajný linuxák haní veřejně Linux a Ubutnu
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2015, 21:44:00 »
Hmm, tak si tady různě čtu a tedy s tím haněním to je docela nefér.Sice teprve krátce se seznamuji s Ubuntu 14.04 ale jsem opravdu tak příjemně překvapený že se to až nedá pořádně vypsat.Párkrát jsem zkusil live cd pomocí kterého jsem si promazával W7 adresáře kde mě systém nechtěl pustit a pak jsem zjistil že se mi čím dál tím více líbí.Koupil jsem nový HDD a delší  kablík ( používám ntb jako stanici s monitorem a klasickou klávesnicí mimo nejraději ) a nainstaloval .Instalace super cca 20 minut ničím se neliší od třeba instalace w7. Vše mi fungovlo okamžitě , doinstaloval jsem jazykovou podporu , trochu zaktualizoval , všechno je super , stručné a jasné popsané česky.Myslím si ale, že spoustě uživatelů by se vše urychlilo kdyby v základu bylo nainstalováno ClassicMenu Indicator. Sám jsem tápal chvíli jak na to.
No nebudu se zbytečně moc rozepisovat ale , celý systém se chová podstatně líp než mé W7 a Visty které mám rovněž. Je rychlý a stabilní.Uživatelsky přívětivější než W7 , to myslím naprosto vážně . Trochu jsem zápasil s instalací multifunkce ale to už patří k věci u win jsem taky nejednou s něčím zápasil.
Sečteno a podtrženo Ubuntu 14.04 je suprové pro práci v kanceláři. Kdybych řešil kanceláře a výp techniku , tak bych určitě nasadil Ubuntu mnohem raději než W10 ( pokud by se jednalo o nové stroje - vybavení )
Pro práci ( úpravy střih atd. ) s videem a fotografiemi mám zatím HDD s Win , ale už s ním moc na internet nechodím.
Vím že je tady gimp ale já ho prostě ještě neumím , ale už se snažím. Uvidíme za rok za dva.... .zatím systém znám jen krátce . Kdysi sem takhle začínal s Libreoffice a už  bych se k Microsoft Office nevrátil ani náhodou .Vlastně už dávno když jsem si vybíral programy pro Win tak jsem dával přednost těm které byly pro více platforem, takže Audacity je mi blízký například. Jediné co mě moc nebralo byl xnview , vyhrál tehdy irfan pro prohlížení a některé úpravy.Prohlížeč obrázků je tady ale fajn . Jak už jsem napsal výše , Ubuntu je ideální systém do kanceláře - dokumenty , tisk , skenování , nějaké tabulky , ukládání do pdf  atd . Otevře to všechno co je potřeba .... . Zkrátka super a nikde jsem zatím nečetl že by to byl nějaký terminál pro sběr dat .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.