Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Úprava umělce, skladby,...  (Přečteno 999 krát)

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Úprava umělce, skladby,...
« kdy: 23 Srpna 2010, 15:12:47 »
Zdravím vespolek,

Mám menší problém s hudbou. Většina hudby co mám je stahovaná a tudíž má různé údaje jako je třeba název umělce. Problém je pak v tom, že v přehrávači mám třeba dvakrát složku AC DC, protože jednou je umělec psán jako AC/DC a jinde zase jako AC DC. A já bych potřeboval poradit, jak mohu toho umělce upravit, aby se mi to zobrazovalo správně. Vím, že ve verzi 8.04 to šlo ve vlastnostech souboru, ale nyní už to nejde.

Děkuji za rady

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Úprava umělce, skladby,...
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2010, 15:22:27 »
Zdravím vespolek,

Mám menší problém s hudbou. Většina hudby co mám je stahovaná a tudíž má různé údaje jako je třeba název umělce. Problém je pak v tom, že v přehrávači mám třeba dvakrát složku AC DC, protože jednou je umělec psán jako AC/DC a jinde zase jako AC DC. A já bych potřeboval poradit, jak mohu toho umělce upravit, aby se mi to zobrazovalo správně. Vím, že ve verzi 8.04 to šlo ve vlastnostech souboru, ale nyní už to nejde.

Děkuji za rady

Aplikace EasyTAG - upravíš podle svého  ;) Nic složitého... Aplikace je v repozitářích!

[attachment deleted by admin]
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Úprava umělce, skladby,...
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2010, 16:06:14 »
Nebo taky Audio Tag Tool (v repozitáři jako tagtool -- universe). Umí editovat i více souborů najednou.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Úprava umělce, skladby,...
« Odpověď #3 kdy: 23 Srpna 2010, 16:15:00 »
Tak jsem vyzkoušel ten EasyTag. Co jsem potřeboval jsem změnil, ale nijak to nepomohlo. V programu sice zapsané změny jsou. Jsou i uložené, ale když dám vlastnosti skladby, tak zůstávají pořád staré informace.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Úprava umělce, skladby,...
« Odpověď #4 kdy: 23 Srpna 2010, 16:24:08 »
Tak jsem vyzkoušel ten EasyTag. Co jsem potřeboval jsem změnil, ale nijak to nepomohlo. V programu sice zapsané změny jsou. Jsou i uložené, ale když dám vlastnosti skladby, tak zůstávají pořád staré informace.

Zajímavý!!! Já, když to změním pomocí EasyTAGu, tak se mi to změní i ve vlastnostech... (pravý klik na soubor > Vlastnosti > Zvuk). Jinak v Rhythmboxu doporučuji po úpravě vyprázdnit soubory, vymazat je natvrdo a znovu načíst adresář.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Jan Nejedlý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re: Úprava umělce, skladby,...
« Odpověď #5 kdy: 23 Srpna 2010, 19:08:15 »
Tak jsem vyzkoušel oba programy. U jednoho souboru (zkušebního) jsem změnil umělce na AC/DC. V obou programech se to zobrazuje správně i po jeho restartování. Ale v souboru je to stále napsáno jako ACDC.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.