Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Terminal HTPC  (Přečteno 3437 krát)

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #25 kdy: 04 Září 2010, 13:17:22 »
Neobecné ve smyslu, že to vznikalo na koleně, postupně, vylepšování... Mám tam ubuntu server, teď běží již půl roku bez restartu, předchozí běžel skoro rok. Mám to samozřejmě na upsce. zatím největší trable mi dělá sms ovládání, které není příliš stabilní (nějaké výpadky v komunikaci tam jsou, což není výhodné, byť to selže jen jednou za čas). Smsku příjmu na modem, zpracuji ji a reaguji - pokud potřebuji smsku poslat, pošlu ji již softwarově přes bránu nebo jako mail (na známá registrovaná čísla u operátora). Je toho fakt dost, co to umí, něco víc, něco míň, pokud o to máš zájem, klidně můžeme komunikovat soukromě či v jiném vlákně, rád pomůžu. Jen asi sáhodlouhý popis nezvládnu napsat:)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #26 kdy: 05 Září 2010, 00:42:10 »
ono by totizto bolo dobre urobit navod aby to nemal len jeden clovek...ale v tomto ta obdivujem...serkat sa s tym...ani nechcem vediet kolko si pri tom sedel...ale by ma zaujimali celkove naklady...samozrejme bez prace :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #27 kdy: 05 Září 2010, 08:55:45 »
to je ale prave to, ze navod si nedokazu moc predstavit, je to strasně individuální podle konkrétních potřeb, zbastlene ve smyslu vyuziti php, mysql, apache a treba modulu pro generovani grafu pro teplotu. kvuli obecnosti sber z dat z nekterych prvku pres wget... bez práce cena je ok, řádově včetně mini serveru a kabelaze a jednotlivych prvku cca 30-40 tisíc. ale souhlasim, ze navod by byl perfekt, nez vse vymyslet. mozna casem dam neco dokupy.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #28 kdy: 05 Září 2010, 17:41:01 »
a co tam mas za server?ten atom je asi vstavany na doske ze?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

petohl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #29 kdy: 05 Září 2010, 18:20:04 »
ked chces tip na dosku, tak pozri:
http://www.alza.sk/intel-d945gsejt-johnstown-d122180.htm
http://www.intel.com/products/desktop/motherboards/D945GSEJT/D945GSEJT-overview.htm

na ucely servera priam idealne; s najnovsim ubuntu funguje perfektne
« Poslední změna: 05 Září 2010, 18:22:15 od petohl »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #30 kdy: 06 Září 2010, 00:48:57 »
diki...ale teraz sa do toho nehrniem nejako moc...nejsu prasule...ale do buducnosti je to pekna vyzva
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #31 kdy: 06 Září 2010, 10:53:37 »
jako server mám první atom mini od asuse, čili hotové zařízení, black - box, vyhovuje zcela. Mám koupené dva, jeden odpočívá, kdyby se s prvním něco stalo, abych mohl vyměnit kus za kus.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #32 kdy: 06 Září 2010, 17:20:30 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Terminal HTPC
« Odpověď #33 kdy: 07 Září 2010, 11:18:40 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.