Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Editor s FTP  (Přečteno 3030 krát)

RockFire

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
    • Portfolio
Editor s FTP
« kdy: 25 Srpna 2010, 13:25:47 »
Dobrý den,
potřebuji editor pro jazyky HTML, CSS, PHP, SQL, JS a nepovinně i  C (C++,C#), Javu a Python. Podmínkou je zvýrazňování syntaxe (Byl bych rád, kdyby šly barvy nastavit, ale nelpím na tom), zabudované FTP a záložky pro soubory.

Pro jistotu vypíšu které nechci

- Geany (Nemá FTP)
- NetBeans (Moc složitý)
- Gedit (Nemá FTP)
- Bluefish (Moc složitý, nemá FTP)

Díky za pomoc

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Editor s FTP
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2010, 15:32:18 »
Pro jistotu vypíšu které nechci
- Geany (Nemá FTP)
- NetBeans (Moc složitý)
- Gedit (Nemá FTP)
- Bluefish (Moc složitý, nemá FTP)

A nevymejšlíš si takhle trochu moc? Je snad nějaký problém připojit se něčím přes ftp kamkoliv "pryč" a vzdálený soubor pak editovat libovolným editorem?

Kedrigern

Re: Editor s FTP
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2010, 15:37:47 »
mka: Zvyk z Windows viditelně.

RockFire:
Chceš PSPad a ten má téměř (nebo měl mít) oficiální podporu pro wine - čili bych volil tuto kombinaci.

(Gui) Linuxák by použil Geany či Gedit a používal by synchronizační skript ve vestavěném terminálu (otázka jednoho písmene, tabulátoru a enteru). Tak jsem dělal větší webovky já.

Jinak samozřejmě ssh + vim :).

A neumí to Kate? Ale je to Qt.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Editor s FTP
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2010, 15:41:34 »
mka: Zvyk z Windows viditelně.

Kedrigern: Ano, zjevný zlozvyk z widlí :-)

RockFire: A zkusils' Quanta Plus?

RockFire

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
    • Portfolio
Re: Editor s FTP
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2010, 19:20:39 »
(Gui) Linuxák by použil Geany či Gedit a používal by synchronizační skript ve vestavěném terminálu (otázka jednoho písmene, tabulátoru a enteru). Tak jsem dělal větší webovky já.

Linuxák nebo programátor? Ten skript už je vestavěný? Jak se používá? Kde si to může obyčejný začínající linuxák najít?

A nevymejšlíš si takhle trochu moc? Je snad nějaký problém připojit se něčím přes ftp kamkoliv "pryč" a vzdálený soubor pak editovat libovolným editorem?

Nevymýšlím, doteď mi to bylo pohodlné. Ovšem pokud by jste mi poradili, jak se bez nějakého programu pro FTP připojit na FTP tak, aby vznikla něco jako složka, kde bych si vše mohl pohodlně upravovat a uložením by se to hned nahrálo na net, byl bych nadšen.

A zkusils' Quanta Plus?

Pokud mi nikdo neporadí s tou složkou, jak píšu výše, zkusím, díky za tip ;)

Pozn.: Nevydím to jako zlozvyk, nýbrž zvyk na výsadu, že to ten program uměl. Mimochodem PSPad mi sice pod Wine jde, ale při startu vyskakuje otravná chybová hláška, FTP je pomalé apod.

Mank

  • Host
Re: Editor s FTP
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2010, 19:31:23 »
To nestaci gvfs ? (Mista → Pripojit k serveru) (vytvori se v nautilu neco jako slozka/disk )  a pak editovat libovolnym editorem ?

RockFire

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
    • Portfolio
Re: Editor s FTP
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2010, 19:33:41 »
Aha, díky :)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Editor s FTP
« Odpověď #7 kdy: 26 Srpna 2010, 10:13:18 »
Aha, no tak tos měl ale napsat rovnou, že potřebuješ poradit, jak se "nějak normálně" připojit na ftp :-)
Pokud máš rád Norton-like správce souborů, tak s ftp umí dobře pracovat i např. Gnome Commander nebo Krusader.

Fuzzy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
    • www.jarosov.org
Re: Editor s FTP
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2010, 14:48:53 »
tady jsem pro Krusader - obsahuje editor se zvýrazňováním kódu, doplňováním proměnných, funkcí (odzkoušeno pro php) a umí záložky jak pro místní soubory tak pro FTP
doma:Lenovo SL500, Ubuntu 10.10 + win XP, Lenovo S12 (VIA NANO), Ubuntu 10.10
práce: HP550, Ubuntu 10.04

Kozoroh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
    • Česká sociální síť RexVoX
Re: Editor s FTP
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2010, 23:46:12 »
Ahoj, já si oblíbil jednoznačně Komodo. Dá se říci, že s menšími výhradami a s pár rozšířeními umí to co pspad.
Rozšíření popisuji zde: http://www.zencart.cz/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=5101&forum=19&post_id=34252#forumpost34252

Dlouho jsem hledal náhradu za pspad, resp. vestavěný ftp s aktuálním vzdáleným stromem, taby, změnu kódování (ikdyž někdy má problém zjistit). Pamatuje si a otevírá poslední nezavřené soubory, přepínání syntaxe. Skoro vše, kromě porovnání souborů. To má, ale nic moc.
Nevýhoda je, že se hůř instaluje.
Kubuntu 10.10 64bit, KDE 4.5.1, dualboot W7, HW Intel i7, systém na SSD 60 GB Vertex, GTX460, RAM 6GB | www.zencart.cz - ofic. česká podpora, Sociální síť RexVoX

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.