Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem s hrami  (Přečteno 1037 krát)

murriik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
problem s hrami
« kdy: 15 Srpna 2010, 20:40:21 »
zdravim,
mam taky komplexnejsi problem .. linux, resp. distribuciu ubuntu uz pouzivam cez dva roky, ale nikdy sa mi nepodarilo zahrat si nejaku hru "poriadne". najskor to bol commandos 3, ten som nastastie dostal do stadia hratelnosti, ptm gta vice city, postal 1 ap. no nikdy nie nejaku narocnejsiu hru, napr half life 2 .. vzdy to skoncilo s nejakym problemom.
teraz uz ale chcem prekonat tuto barieru, stiahol som si Shadowgrounds DEMO z Tux Games, nainstaloval a ...
ked som sa to pokusil spustit prvy krat, tak hra nerobila absolutne nic. po restarte pc som to skusil znova, ale nasledovala cierna obrazovka, a nasledne pc prestal reagovat, nieco ako keby monitor "stratil signal" , obrazovka je cierna, dioda na monitore len blika ..
skusil som nejaku jednoduchsiu hru, extreme tux racer, pri ktorej ma napadlo kde moze byt chyba - pretoze hra funguje na rozliseni 800x600, no ked zmenim nieco v grafickych nastaveniach (rozlisenie, detaily, efekty) tak spravi presne toto iste - monitor ako keby strati signal.
pouzivam Ubuntu 10.04 x64, amd athlon x2 4200, x1650 pro, 2gb ram
neviem ci treba instalovat aj nejake ovladace, pretoze ked som sa snazil instalovat neslobodne ovladace od gk, tak mi neponuklo ziadne, ked som stahoval z ofic. stranky sapphire tak som ich nainstaloval, no CCC mi vypisalo ze nemam v pc grafiku od ati .. ?
prosim, ak mate niekto nejaky napad ktory by mi pomohol, budem vam vdacny :)
Dakujem,
Mirčo

Mank

  • Host
Re: problem s hrami
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2010, 22:30:27 »
Mam Zrejme Identicky uP , jen GK mam X1600PRO (myslim ze mezi nima neni moc velky rozdil), a hry s deufautnim opensource ovladacem ( radeon), sou hratelne (ale je jen opengl 1.x) a napr Urban Terror haze FPS kolem 20 - 25 , ale lepsi FPS ( napr v Urban Terror) (a aj obecne lepsi vysledky) , hazi X.org server od X.org Crackers z launchpadu https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ppa/
(ano,vím je šílenost doporucovat vyvojvou verzi )
s nima napr Urban Terror haze az 70 FPS  8)
myslim ze na teto GK to bude podobné

Edit a je vhodne vytvrit xorg.conf aby na 100% pouzivalo driver radeon .

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: problem s hrami
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2010, 23:59:21 »
Když monitor ztratí signál, máš pravděpodobně ve hře nastavený rozlišení, který ti monitor nezobrazí. A může to být i ovladači, ty na svoji kartu už nemůžeš použít firemní ovladače, který sis sám stáhl. Podívej se do podporovaného hw, tvoje karta už není podporovaná novými ovladači asi dva roky. Takže musíš použít open source, nějaký to Gallium, nebo Nouveau...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.