Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04  (Přečteno 4461 krát)

vencac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« kdy: 26 Srpna 2010, 10:42:45 »
Zdravim,
Chtěl bych poprosit o pomoc, protože jsem už opravdu s rozumem v koncích. Hledal jsem řešení všude možně, ale nic mi nepomohlo...
Mám notebook MSI GX700PX a funguje zcela bezproblémově s Vistama Home Premium. Včera jsem si chtěl vyzkoušet Ubuntu, nainstaloval jsem ho taky bez problémů přes ten windowsovskej instalátor. Asi tak hoďku jsem v Ubuntu vpohodě pracoval, instaloval nějaký programy a potom jsem dal Uspat do paměti (nebo jak se ten přikaz jmenuje), uspal notebook a vypojil ze zásuvky.
Dneska ráno už notebook nechce naběhnout... Po zapnutí jednou blikne kontrolka harddisku, ale nezapne se ani monitor a nic se dál neděje. Zkoušel jsem ctrl+alt+del, esc, ctrl+esc, ctrl+alt+backspace, všechny myslitelný kombinace kláves, ale mám pocit, že ani nejde klávesnice, protože se nechce ani zapnout capslock/numlock... Jediný, co se děje, je, že je počítač zapnutej, běží větrák, ani harddisk nehrabe. Když počítač natvrdo vypnu a znova zapnu, situace je stejná. Zkoušel jsem i vyndat na chvíli baterku z notebooku, ale nepomohlo to...
Všechny řešení, co jsem viděl, počítaly s tím, že člověk vidí alespoň kurzor na monitoru nebo se nakonec dostane do Ubuntu, ale to bohužel není můj případ. Opravdu netuším, co dál dělat, opravdu ocením jakoukoliv pomoc, díky...

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2010, 11:34:27 »
Máš notebook zapnutý zpátky do zásuvky?
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

vencac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2010, 11:39:29 »
Jo jo, notebook je v zásuvce...

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2010, 11:57:55 »
Zkus nabootovat do LiveCD nebo kde jsi notebook instaloval, pokud to zabere. Pokud ano, máš napůl vyhráno. Blbé je, že je to asi problém Widlí a ty já neznám.

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2010, 12:02:17 »
No tak tady to přesně máme: http://wubi-installer.org/faq.php

Citace
Any gotcha?

Hibernation is not supported under Wubi, moreover Wubi filesystem is more vulnerable to hard-reboots (turning off the power) and power outages than a normal filesystem, so try to avoid unplugging the power. An Ubuntu installation to a dedicated partition provides a filesystem that is more robust and can better tolerate such events.

Taky bych to zkusil tím Live CD případně Alternate CD.
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

vencac

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2010, 12:45:10 »
Citace
Any gotcha?

Hibernation is not supported under Wubi, moreover Wubi filesystem is more vulnerable to hard-reboots (turning off the power) and power outages than a normal filesystem, so try to avoid unplugging the power. An Ubuntu installation to a dedicated partition provides a filesystem that is more robust and can better tolerate such events.
No tak to je v tahu, ach jo...
LiveCD bohužel nejde, zkoušel jsem jich několik, ale já se totiž ani nedostanu do BIOSu, obrazovka je pořád vypnutá.
Zkusil jsem už i vyndat baterku, potom i harddisk a potom i RAMky a k ničemu to nebylo...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2010, 01:01:48 »
vyberanie hardveru nepomoze...ale toto uz nie je problem ubuntu ale je to asi nieco vecsie...pokial nenabehne ani BIOS...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2010, 07:39:24 »
Pokud ti neběží ani BIOS (nedostaneš se do něj),tak je to opravdu větší problém než jen blbě uspaný systém.Nevím jak Windows,ale Linux do BIOSu nezasahuje nikdy,systém je sice ochoten dát ti pár návrhů jak máš přenastavit BIOS poté co vypíšeš správné příkazy,ale to je tak vše

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2010, 08:58:45 »
při uspání do paměti přece neběží biso post testy, takze klidne to asi problem byt muze, nekde jsem kdysi slysel, ze kdyz se uspi widle a vypne proud, ze to muze byt ten samy problem. o ubuntu jsem to ale nikdy neslysel.zkusil bych - jde li to - v ntb vyndat baterku z biosu ci premostit napajeni,d le manualu k zakladni desce (vim, bude se to tezko hledat). pak mne jeste napad natvrdo nechat odpojeno nekolik dni,a le to nemusi pomoci.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Notebook MSI nejde vzbudit po uspání Ubuntu 10.04
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2010, 17:39:23 »
a vymazat CMOS nepomoze?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.