Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 386 nebo neco jineho???  (Přečteno 1647 krát)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
386 nebo neco jineho???
« kdy: 29 Listopadu 2006, 17:37:02 »
Mam nainstalovany DD ve verzi i386, jelikoz sem si myslel, ze 686 jsou pro pentia. ale na foru sem zahledl, ze to je i pro AMD. Mam notebook se Sempronem m 3100+. Bylo by vyhodny prejit na jinou verzi jadra? Popr. na kterou a jak? nebo mam byt rad, ze vsechno funguje a radsi do toho moc nevrtat :) dik

PS: jde mi hlavne o to, jestli je potom system viditelne rychlejsi a jaky jiny vyhody by to melo...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
386 nebo neco jineho???
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2006, 17:42:35 »
Pre procesory AMD je urcene jadro K7 na tom idem aj ja(sempron64 3100+). Mozes toto jadro vyskusat a jednoducho ho nainstalovat cez synaptic. Toto jadro sa prida do startovacej ponuky a to povodne tam ostane az dokial ho neodinstalujes cize v pripade problemu s K7 len restartujes a spustis 386. Co sa tyka toho zrychlenia tazko povedat to asi budes musiet posudit sam necakaj niekolkonasobne zrychlenie ale na niektorych aplikaciach to moze byt par percent ak si nainstalujes programy kompilovane pre toto jadro.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
386 nebo neco jineho???
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2006, 17:48:04 »
aha, diky. synaptic je balickovej manager, takze da se pouzit i adept? dnes vecer bude veselo :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.