Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odhlásit a poté uspat  (Přečteno 1249 krát)

prochar1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Odhlásit a poté uspat
« kdy: 12 Září 2010, 15:53:21 »
Je nějakým způsobem možné nastavit systém tak, aby se při zavření víka notebooku nejprve odhlásil a poté se až notebook uspal?
Potřebuju to z důvodu, aby vždy po probuzení byla zobrazena nabídka uživatelů. Vytvořil jsem si totiž druhý uživatelský účet pro hosty. Nechci se zdržovat ručním odhlašováním, nebo poté při probuzení odhlášováním účtu hosta, který při odchodu pouze zavřel víko.
Díky.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Odhlásit a poté uspat
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2010, 18:27:36 »
To bych uvítal také. Nabídka všech uživatelů by se mi hodila i při probouzení ze šetřiče.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

prochar1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Odhlásit a poté uspat
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2010, 19:53:00 »
To bych uvítal také. Nabídka všech uživatelů by se mi hodila i při probouzení ze šetřiče.

To jako jo, u zamknutí obrazovky je to asi problém, to je prostě jen zamknutí obrazovky a uživatel neni odhlášenej, ale po probuzení bejt na přihlášení by bylo myslím docela užitečný...

Kedrigern

Re: Odhlásit a poté uspat
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2010, 20:49:35 »
To bych uvítal také. Nabídka všech uživatelů by se mi hodila i při probouzení ze šetřiče.

To jako jo, u zamknutí obrazovky je to asi problém, to je prostě jen zamknutí obrazovky a uživatel neni odhlášenej, ale po probuzení bejt na přihlášení by bylo myslím docela užitečný...

Přihlášených může být více uživatelů najednou. A mám dojem, že to spořič v gnome umožňuje (přihlásit se jako někdo jiný).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Odhlásit a poté uspat
« Odpověď #4 kdy: 13 Září 2010, 08:08:14 »
To bych uvítal také. Nabídka všech uživatelů by se mi hodila i při probouzení ze šetřiče.

To jako jo, u zamknutí obrazovky je to asi problém, to je prostě jen zamknutí obrazovky a uživatel neni odhlášenej, ale po probuzení bejt na přihlášení by bylo myslím docela užitečný...

Myslel jsem na situaci, kdy opustím doma počítač, jdu na pivo, skočí tam šetřič a jiný člen rodiny se chce přihlásit a něco si udělat a přitom mě neodhlašovat.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Odhlásit a poté uspat
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2010, 11:12:44 »
Tato možnost se skutečne s volbou "uzamykat obrazovku po spuštění šetřiče" aktivuje. Další uživatel má možnost se přihlásit a momentálně aktivního uživatele neodhlašovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.