Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s NB toshiba  (Přečteno 968 krát)

mawwis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
problém s NB toshiba
« kdy: 12 Září 2010, 20:27:59 »
ahoj může někdo poradit. mám NB toshiba satelite 650-101. po instalaci z DVD a spuštění Ubuntu jde Wifi (tu nemám) a vůbec to nenajde modem ASDL a myslím si, že to je asi ovladači pro Atheros AR8152 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20). Co se s tím dá dělat?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problém s NB toshiba
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2010, 20:29:47 »
napis aky mas modem...bez toho ti tu asi nikdo neporadi
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mawwis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: problém s NB toshiba
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2010, 20:46:08 »
modem je X8122r_B

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problém s NB toshiba
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2010, 21:15:31 »
otvor ovladace HW (mam pocit ze system->sprava->ovladace HW(nepouzivam ubuntu(pouzivam ale velmi obmedzene)))a tam sa kukni ci ti nechybaju nejake ovladace...a ono ti to vobec nenajde siet? skus zadat do terminalu prikaz
Kód: [Vybrat]
iwconfig
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mawwis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: problém s NB toshiba
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2010, 21:34:10 »
síť přes adsl to nenajde a ani to nejde nějak nastavit, tak si myslím že tomu chybí ovladače na ten Atheros AR8152, jde mi o to, jestli se to dá nějak do ubuntu nainstalovat a hlavně jestli vůbec tyhle ovladače vůbec existují...  :(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problém s NB toshiba
« Odpověď #5 kdy: 12 Září 2010, 21:42:10 »
hej...pokial ide o sietovku ktoru mas v PC tak to nie je problem...daj sem vypis z iwconfig...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mawwis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: problém s NB toshiba
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2010, 22:51:15 »
tak jsem asi "lama" celé Ubuntu, nejde tak jak mě běhalo před aktualizací na Asusu (to byla 9.4), už se do toho nebudu hrabat zkusím někoho dohnat aby se na to podíval ... díkes a dobrou noc  :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: problém s NB toshiba
« Odpověď #7 kdy: 12 Září 2010, 22:57:07 »
nie to je v pohode...kazdy nejako zacinal...chcel som aby si si otvoril terminal...mas ho v aplikaciach a tam napisal iwconfig a potom to sem prekopiroval
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.