Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Funkce Drag and Drop na touchpadu [Vyřešeno]  (Přečteno 2958 krát)

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Funkce Drag and Drop na touchpadu [Vyřešeno]
« kdy: 17 Září 2010, 09:54:03 »
Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli existuje způsob, jak v ubuntu umožnit funkci drag & drop na touchpadu (tedy bez nutnosti použití "tlačítka levého kliknutí" :) ).
Prohrabal jsem se v nastavení gsynaptics ale toto nikde nastavit nešlo.
Děkuji.
« Poslední změna: 19 Září 2010, 11:42:16 od Freshlemon »
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2010, 12:55:56 »
Mě to normálně funguje bez jakéhokoliv nastavování... Spíš by mě zajímalo jak to vypnout pač si omylem občas něco přehodím do nějaké složky a když jsi toho nevšimnu tak to pak nemůžu najít  ;D
Poklikáš rychle dvakrát na daný soubor jako by jsi ho chtěl otevřít ale to druhé kliknutí musíš nechat prst na touchpadu a pak táhni kam chceš  :D , a já táhnu na oběd  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2010, 13:04:08 »
Mne to pretahovanie tiez nefunguje tymto sposobom.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2010, 13:11:21 »
Je pravda že se mi to nepovede pokaždé ale zákonitě se mi to povede když to nechci.  :-\
Chce to tréning  ;) Vyzkoušel jsem to již na třech noťasích a všude to jde. Bohůžel... :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #4 kdy: 17 Září 2010, 18:57:25 »
Je pravda že se mi to nepovede pokaždé ale zákonitě se mi to povede když to nechci.  :-\
Chce to tréning  ;) Vyzkoušel jsem to již na třech noťasích a všude to jde. Bohůžel... :'(

Pokud máš Synaptics touchpad, tak to můžeš zakázat:

Kód: [Vybrat]
synclient TapAndDragGesture=0

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #5 kdy: 17 Září 2010, 23:17:44 »
Mě to normálně funguje bez jakéhokoliv nastavování... Spíš by mě zajímalo jak to vypnout pač si omylem občas něco přehodím do nějaké složky a když jsi toho nevšimnu tak to pak nemůžu najít  ;D
Poklikáš rychle dvakrát na daný soubor jako by jsi ho chtěl otevřít ale to druhé kliknutí musíš nechat prst na touchpadu a pak táhni kam chceš  :D , a já táhnu na oběd  ;D

no já to takhle dělal ve windowsech, než jsem přešel na ubuntu a dělal jsem to tak běžně, nicméně v ubuntu mi to prostě nejde. dneska jsem si najednou všiml, že jsem něco nechtěně "potáhl" ale už se mi to znovu nepovedlo ať to zkouším jak chci. Asi to funguje vážně jen když člověk nechce :D
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #6 kdy: 17 Září 2010, 23:19:55 »
aha tak teď jsem na to přišel. ten soubor je potřeba NEJDŘÍV OZNAČIT a potom na něj dvakrát kliknout (při druhém kliku nepustit) a táhnout; takže de facto je potřeba na to kliknout třikrát.
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #7 kdy: 17 Září 2010, 23:22:14 »
No a teď už mi to zase nejde  :D
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Funkce Drag and Drop na touchpadu
« Odpověď #8 kdy: 17 Září 2010, 23:40:46 »
Mě to normálně funguje bez jakéhokoliv nastavování... Spíš by mě zajímalo jak to vypnout pač si omylem občas něco přehodím do nějaké složky a když jsi toho nevšimnu tak to pak nemůžu najít  ;D
Poklikáš rychle dvakrát na daný soubor jako by jsi ho chtěl otevřít ale to druhé kliknutí musíš nechat prst na touchpadu a pak táhni kam chceš  :D , a já táhnu na oběd  ;D

no já to takhle dělal ve windowsech, než jsem přešel na ubuntu a dělal jsem to tak běžně, nicméně v ubuntu mi to prostě nejde. dneska jsem si najednou všiml, že jsem něco nechtěně "potáhl" ale už se mi to znovu nepovedlo ať to zkouším jak chci. Asi to funguje vážně jen když člověk nechce :D
LockedDrags .. viz. synaptics(4)

^^ takze polopaticky:

1) cti manual synaptics v sekci 4 pomoci prikazu `man synaptics`
2) pouzij volbu pomoci utility synclient a nebo jejim zapsani do prislusneho konfiguraku LockedDrags=1 .. (Option "LockedDrags" "yes")

Jo, děkuju. Je to teď šikovnější, že to "tažení" vypne až při dalším kliknutí, ale původní problém byl, že se mi nedařilo vyvolat to "tažení". Nicméně už mi to jde. Při tom druhém kliknutí je potřeba okamžitě začít táhnout, jakmile s tím chvíli počkám, už to nefunguje a proto mi to nešlo. Nejspíš jde i ta časová prodleva nastavit, ale mně to stačí takhle. Každopádně děkuji všem za pomoc, považuji to za vyřešené.
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.