Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome  (Přečteno 2548 krát)

Dee Dee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« kdy: 21 Září 2010, 19:29:33 »
Zdravím a pozdravuji,
nemáte někdo tušení, proč mi občas po načtení nějaké stránky zůstanou na obrazovce většinou šedé pruhy viz. obr.?
Stačí stránku posunout a pruhy zmizí (někdy se sice udělají zase jinde, ale to zcela vyjímečně)
Díky za všechny rady co by se s tím dalo dělat.


luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2010, 19:32:45 »
Nebude to (ne)ovladačema grafické karty?

Dee Dee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2010, 19:37:55 »
Dělá to jenom v Chrome, Firefox i Opera to nedělají, ale mě nejvíc vyhovuje právě Chrome a chtěl bych ho používat. Ovladače používám nesvobodné od Ati.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2010, 19:57:07 »
Nejspíš to bude záležet na konkrétní verzi Chrome. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle dělají vývojové verze Chrome i Chromium i na Windowsech. U vývojové verze, která experimentuje s akcelerací přes grafickou kartu se to dá pochopit.

Zkus nějakou starší verzi, nejlépe označenou jako stable.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2010, 20:31:36 »
Nejspíš to bude záležet na konkrétní verzi Chrome. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle dělají vývojové verze Chrome i Chromium i na Windowsech. U vývojové verze, která experimentuje s akcelerací přes grafickou kartu se to dá pochopit.

Zkus nějakou starší verzi, nejlépe označenou jako stable.
U vývojových verzí je akcelerace skrz GPU standartně vypnutá. Pro její zapnutí slouží přepínač --enable-accelerated-compositing. Takže bych to netipoval na tento problém a naopak bych šel do nightly buildu. (Protože je vždycky lepší mít naději, že zítra vyjde oprava, než mít nefunkční "stabilní" verzi)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

geniv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
  • programovani je fun
    • GFdesign
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2010, 20:44:01 »
Ahoj, nechcu vás zklamat... ale chrome oběcne v linuxu.. tedy i ume na ubuntach nevykresluje uplne korektne... a to zdrejme proto ze webkit na win se chova o poznani jinak nez na linuxu... s tim se setkavam dnes a denne... bohuzel v prohlizecich ve win (nepocitam absolutne mrtvy IE) se to zobrazuje do puntiku prakticky stejne... tak stejne to je i FF ve win a linuxu... bohuzel u chome to neplati...

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2010, 08:58:19 »
Já používám dlouhodobě denně Chrome nyní build 6.0.472.62 Stable. Nikdy jsem problémy s vykreslováním neviděl...
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2010, 10:19:43 »
Nejspíš to bude záležet na konkrétní verzi Chrome. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle dělají vývojové verze Chrome i Chromium i na Windowsech. U vývojové verze, která experimentuje s akcelerací přes grafickou kartu se to dá pochopit.

Zkus nějakou starší verzi, nejlépe označenou jako stable.
U vývojových verzí je akcelerace skrz GPU standartně vypnutá. Pro její zapnutí slouží přepínač --enable-accelerated-compositing. Takže bych to netipoval na tento problém a naopak bych šel do nightly buildu. (Protože je vždycky lepší mít naději, že zítra vyjde oprava, než mít nefunkční "stabilní" verzi)
Možná tak - ovšem mě přesně stejný problém (špatné vykreslování) potkává přávě jenom u vývojových verzí, a to jak na Winech, tak na Linuxu. Neměl jsem na mysli, že je to způsobena hardwarovou akcelerací, spíše to bylo myšleno tak, že za účelem zprovoznění HW akcelerace se dosti mění vykreslovací jádro a pak to v unstable verzích dělá psí kusy.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Dee Dee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2010, 19:00:57 »
Předtím jsem používal stabilní verzi, tak jsem zkusil vývojovou a dělá to pořád i když se mi zdá, že teď je to v trochu menší míře. Asi si chrome nějak nerozumí s mou grafickou kartou. Asi se s tím budu muset smířit  ;)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Špatné vykreslování stránek - Google Chrome
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2010, 16:44:17 »
Tak vyzkoušej Chromium
http://wiki.ubuntu.cz/Chromium

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.