Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Menu v gnome  (Přečteno 689 krát)

Dub

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Menu v gnome
« kdy: 24 Září 2010, 19:38:33 »
Tak jsem tu jeste jednou a mam opet dva problemy, ktere spolu ovsem uz souvisi :-)

Chtel jsem si do panelu hodit nejake menu, kde bych mel jednotlive prvky, ktere by predstavovaly spoustece ruznych adresaru s mymi rozdelanymi projekty - velmi casto je musim otvirat, inspirovat se jednotlivyma tridama apod. a takhle bych mel k nim velice snadny pristup. Bohuzel v akci "pridat na panel" jsem nenasel nic kloudneho ba naopak to vedlo k problemu cislo dve:

Byl tam "panel vlastni nabidky" - mylne jsem se domnival, ze to bude vlastni nabidka, cili nabidka cislo 2, nezavisla, ale opak byl pravdou, kdyz jsem v te druhe zkusil oddelat "gimp", ktery jsem tam nainstaloval, odebral se i v nabidce cislo jedna ( defatulni menu , co je po isntalaci ubuntu ) a nejak ho tam nemohu vratit. Zkousel jsem ho removenout s parametrem --purge a nasledne jej znovu nainstalovat a nic, do nabidky zpatky "nenaskocil, takze otazky jsou:

1) nevedel by nekdo o nejakem sikovnem appletu, kde bych mohl do nejakeho select pole nahazet spoustece aplikaci
2) nevedel by nekdo, jak narvat zpatky gimpa do menu aplikaci?

predem dekuji za odpovedi a omlouvam se, ze vas porad zamestnavam takovymi pomerne nedulezitymi problemy :-(
MSI K8N Nforce4 Platinum, AMD Athlon 64 3500+ (Venice), 1GB DDR 400MHz (2x 512 Dual channel), GeForce 6800Ultra 256MB DDR3, WD 250GB SATA2

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Menu v gnome
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2010, 19:43:55 »
Odkazy na adresare si mozes pridat do menu miesta tak ze otvoris nautilus(napriklad home) a tam pretiahnes chceny adresar do menu nalavo(tam kde mas dokumenty, hudba, obrazky ...). Po tomto sa ti tento adresar objavy aj v menu miesta.
Co sa tyka gimp. Skus system-predvolby-hlavna ponuka. Tam sa prepni do grafika, nova polozka a vypln.
typ                  aplikacia
nazov              Editor Obrazkov GIMP
prikaz              gimp-2.6 %U
poznamka         Create images and edit photographs
Samozrejme ho musis mat nainstalovany.
« Poslední změna: 24 Září 2010, 19:48:01 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Menu v gnome
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2010, 20:04:38 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=36715.0

Nebo si můžete na panelu vytvořit zásuvku -- je to takový další rozbalovací panel -- a do ní si dát vlastní spouštěče. Co se otvírání jednotlivých adresářů týče, tak se správce souborů Nautilus to vyřešíte spouštěčem s jednoduchým příkazem "nautilus /cesta/k/otviranemu/adresari"

Dub

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Menu v gnome
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2010, 21:03:29 »
Ted odkaz je velice pekny, super, to se mi libi, dokonce mi to vnuklo vytvorit nejakou gui aplikaci, ktera by to menu umela generovat, samozrejme pod GNU licenci, jake na to mate nazor? :-) Jde mi o to, jestli to bude nekdo vyuzivat, a nebude ta prace zbytecna :-)
MSI K8N Nforce4 Platinum, AMD Athlon 64 3500+ (Venice), 1GB DDR 400MHz (2x 512 Dual channel), GeForce 6800Ultra 256MB DDR3, WD 250GB SATA2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.