Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.10 Wiki  (Přečteno 8159 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu 10.10 Wiki
« kdy: 06 Října 2010, 19:41:04 »
Maverick už klepe na dveře a je třeba na to připravit i naši Wiki. Na úpravy a aktualizace související s novým vydáním čekají mimo jiné následující návody. Nenechte je čekat a pomozte s jejich aktualizací!


A to je jen krátká ukázka - aktualizovat nebo jinak upravit potřebuje mnoho návodů a to nejen v souvislosti s aktuálně se blížícím Maverickem. Další informace najdete na http://wiki.ubuntu.cz/Úpravy

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Ubuntu 10.10 Wiki
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2010, 11:54:30 »
Osobně mám dost často problém se dokopat k nějakému návodu nebo úpravě, a jak jsem se tak díval na posledních několik týdnů Ubuntu týdeníku, v sekci "Nové návody na Wiki" je většinou prázdno nebo minimum návodů. Možná by stálo za to prodebatovat, jak motivaci perspektivních wikistů zvýšit... Asi to bude důležitá věc, pokud Ubuntu má být něco jako "Linux pro začátečníky", a dokumentaci autoři nepíší pro sebe.

Můj názor:
  • wiki je mrtvé místo, neprobíhá tam žádná diskuse, připomínky apod. Většina lidí uveřejní svůj návod radši na fóru, blogu apod., předpokládám kvůli zpětné vazbě. Krásný příklad je třeba tento Úvod do RE od ntz, tam je prostě vidět ta radost z tvorby a učení se něčeho nového. Výsledek tomu také odpovídá. Oproti tomu návod bez reakce je demotivující (viz třeba ntz Perl návod "uff. clovek se tu s necim sejri a pes potom ani nestekne..")
  • wiki je relativně náročná na editaci. Přitom by možná stačilo vzít návod z fóra, projet ho sedem (vyměnit \[b\] za ''' apod.) a je téměř hotovo
  • nové návody jsou uveřejňovány v Týdeníku, ale chtělo by to možná větší propagaci, vzorové návody, nejaktivnější/nejlepší wikisté, návod měsíce... Na root.cz si třeba hodím články do RSS, sleduju nové příspěvky a čtu diskuze.
  • občas mám náladu vytvořit nový článek, strávím půl hodiny listováním stromu wiki, zjistím, že nevím, kam to mám zařadit, a vzdám to :)
  • jak se dá na wiki "vyzvat ke spolupráci"? Málokdo zvládne všechno perfektně stylisticky, pravopisně, technicky a graficky zároveň. Kdyby se na návodech dalo nějak spolupracovat...
« Poslední změna: 07 Října 2010, 12:05:55 od arrange »
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

MartenP

  • Host
Re: Ubuntu 10.10 Wiki
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2010, 13:14:35 »
Pod to se podepisuji. To jsou přesně ty důvody, proč raději napíši návod sem na fórum než na wiki. Jednodušší a interaktivnější.
« Poslední změna: 07 Října 2010, 15:14:56 od Márten »

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu 10.10 Wiki
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2010, 13:23:44 »
Já wiki oceňuju. Hlledá se mi tam mnohem lépe než na fóru.
Nevím, zda někde u článku jde zadat odkaz na příslušnou diskuzi na fóru.
Díky všem, co na wiki přispívají.
Jiná věc je řešení specifických problémů uživatelů.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Ubuntu 10.10 Wiki
« Odpověď #4 kdy: 07 Října 2010, 13:33:30 »
Já wiki oceňuju. Hlledá se mi tam mnohem lépe než na fóru.
Nevím, zda někde u článku jde zadat odkaz na příslušnou diskuzi na fóru.
Díky všem, co na wiki přispívají.
Jiná věc je řešení specifických problémů uživatelů.
S tím absolutně souhlasím, otázka ale zní jinak: jak motivovat lidi, aby na wiki přispívali... V tom, že je lidí málo, to není, viz aktivita na zdejším fóru.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.