Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s rozpoznáním klepnutí (kliknutí) na TouchPadu  (Přečteno 687 krát)

nesnera

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Zdravím
Pokouším se rozchodit 10.10 na tomto notebooku. Snad každý kus HW je nějak problémový, ale momentálně mě nejvíc trápí TouchPad. Zhruba ve 40% případu to nerozpozná klepnutí prstem jako kliknutí. Citlivostí to nebude - pohyb prstu detekuje bez problémů, dokonce jsem schopen nastavit scrollování dvěma prsty. Verzí Linuxu také ne (zkoušel jsem to tak před 2 lety na jiném distru) a HW je OK - alespoň pod Vistama
Potřeboval bych poradit v tomto:
  • jak zjistím, co za konkretní kus HW ten TouchPad je? (třeba to někdo vykutil ;))
  • náznak či odkaz, jak Ubuntu 10.10 řeší nastavení HW? Než jsem jej vygeneroval, neexistoval ani xorg.conf :o. Vůbec netuším, odkud se bere nastavení a hlavně mě dráždí, že některé GUI nástroje (např. obyč. nastavení myši) evidentně zvládají změny bez restartu X-ek.
  • existuje možnost (patrně konzolová) jak detailně nastavit TouchPad bez restartu? Doufal jsem v synclient, ale byť jsem zprovoznil monitor mód, změny parametrů se neprojevují

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.