Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vytvoření klávesové zkratky pro zapínání a vypínání ext. monitoru  (Přečteno 3072 krát)

honza21

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Dobrý den, mám notebook HP 4710s (displej - 1600x900) s VGA výstupem, ve kterém mám připojený externí LCD monitor (s rozlišením 1280x1024). Mám systém Ubuntu 10.04. Z Windowsu jsem zvyklý na zapínání a vypínání tohoto ext. monitoru pomocí klávesové zkratky fn + f4 (čili příkaz pro externí displej - připojení či odpojení projektoru) - stejně tak ve Win funguje LogoWIN + P. Bohužel v Ubuntu už tato funkce nefunguje (ještě jsem zaznamenal, že mi fungovala dříve v SuSE Linux). Když chci monitor (VGA výstup) vypnout, musím to dělat přes předvolbu Monitory v systémovém menu.. Jinak v záložce Systém -> Předvolby -> Klávesové zkratky vím, že si snadno můžu nadefinovat novou klávesovou zkratku. Jenže musel bych znát příkaz (či příkazy) pro zapnutí a vypnutí výstupu pro ext. monitor. Nezná někdo z vás náhodou tyto příkazy?? Docela by se mi hodily.. Díky moc za info.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Ty tam máš ATI grafiku a bylo by fajn vědět co jsi tam dal za ovladače jestli ty co jsou přímo v jádře hned po instalaci nebo jsi doinstalovával Systém → Správa → Ovladače hardwaru pač já mám sice jinej notebook ale Fn+F3 (F4) mě funguje.
http://wiki.ubuntu.cz/Ovlada%C4%8De%20grafick%C3%BDch%20karet
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

honza21

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Ty tam máš ATI grafiku a bylo by fajn vědět co jsi tam dal za ovladače jestli ty co jsou přímo v jádře hned po instalaci nebo jsi doinstalovával Systém → Správa → Ovladače hardwaru pač já mám sice jinej notebook ale Fn+F3 (F4) mě funguje.
http://wiki.ubuntu.cz/Ovlada%C4%8De%20grafick%C3%BDch%20karet

No, po upgrade Ubuntu 10.04 na nové jádro se mi totálně zhroutila grafika OS.. Ubuntu sice nabíhal, ale po spuštění hlásil že je chyba s ovladačem grafiky... A taky mi nějak nefungoval jas.. Takže jsem tam doinstaloval poměnrně čerstvý ovladač ATI Catalyst 10.8. Řekl bych, že teď je vše bez problémů. Může být tento nový nesvobodný ovladač nějaký problém??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.