Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG  (Přečteno 2659 krát)

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« kdy: 12 Října 2010, 13:46:31 »
Dobrý den,
mám zapůjčený tento netbook (asus eee pc 1005PG) a chtěl bych pomoci s rozchozením ubuntu na tomto netbooku.

Zatím jsem jen zkusil live cd z usb flash disku (live usb ;D)

1) blbne mi ovládání podsvětlení displeje. Když použiji tlačítka fn+F5/F6 na jeho ovládání, tak to jakoby nepřepíná tak postupně, jak by mělo, ale nějak náhodně. Nevím jak to popsat, prostě to tak divně skáče. Nejdříve trochu, pak velký jas, pak slabý...
Co s tím dělat?

2) Potřebuji nějak rozchodit wifi a hlavně 3G modem. Nevím kde, co.

3) nějak nefunguje touchpad. Prostě vůbec nereaguje...

Dám jakékoliv informace které budou potřeba. Mějte prosím trpělivost, zatím se v ubuntu neorientuji a proto si s tím také sám neporadím...
Díky.

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2010, 14:12:18 »
Co se týká toho 3G modemu, tam bude možná ještě trochu problém. U O2 se používá nějaká jejich speciální aplikace. Nevím jak toto bude pod linuxem, možná ta aplikace nebude potřeba, nevím.

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2010, 17:42:11 »
Neporadí nikdo?  :(  :'(

Hlavně momentálně potřebuji zprovoznit to ovládání jasu displeje a proč to takto blbne? I při odpojení zdroje ten jas jakoby zaskáše a sníží se, ale to možná bude tím, že asi defaultně se při baterce nastavuje nízký jas a to probliknutí je tím náhodným pořadím...
Jak to napravit?


Při instalaci jsem byl z ubuntu nadšený, jak je pěkně jednoduchá...

Na konci instalace mi to ale vyhodilo chybu: http://img832.imageshack.us/img832/1046/errorubuntu.jpg
Bylo to jak se to mělo restartovat...
Tak jsem stisknul enter a pak ok a nb se vypnul.
V čem byl problém? O co jde?

foto1977

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2010, 21:10:33 »
tu chybu co máš na screenu mi to psalo taky, ale nic se neděje, systém běží jak má.
Na ovládání všech funkčních kláves u Eeeček je pro ubuntu systémová aplikace Eeecontrol která zajistí
plnou funkčnost. Ale momentálně není pro nové Ubuntu 10.10 ještě aktualizovaná takže zatím nejde nainstaovat.
Ale to se snad co nejdříve změní. Mě u verze 10.04 šla už u beta verze, ale u 10.10 se nějak zdrželi.
Více o eeecontrol najdeš zde: http://greg.geekmind.org/eee-control/
p.s. na mém 1000HE jde klávesou Fn+F5/F6 přidávat a ubírat jas bez problémů a pěkně postupně.
Hlasitost jde taky klávesami, ale jen když běží nějaký zvuk (film či muzika)
Jsem stále "Linux bažant" :-)
Asus Eee1000HE + Ubuntu Netbook Remix 10.04

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #4 kdy: 12 Října 2010, 21:16:06 »
Ten 3G modem by nemal robit problem...normalne cez network-manager-applet...a čo sa týka jasu a hlasitosti, mám 904HA a všetko mi ide.Síce nemám ubuntu ale aj tak.Mám, teda skúšal som ten unity vzhlad a taktiež všetko išlo.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #5 kdy: 13 Října 2010, 13:36:09 »
tu chybu co máš na screenu mi to psalo taky, ale nic se neděje, systém běží jak má.
Na ovládání všech funkčních kláves u Eeeček je pro ubuntu systémová aplikace Eeecontrol která zajistí
plnou funkčnost. Ale momentálně není pro nové Ubuntu 10.10 ještě aktualizovaná takže zatím nejde nainstaovat.
Ale to se snad co nejdříve změní. Mě u verze 10.04 šla už u beta verze, ale u 10.10 se nějak zdrželi.
Více o eeecontrol najdeš zde: http://greg.geekmind.org/eee-control/
p.s. na mém 1000HE jde klávesou Fn+F5/F6 přidávat a ubírat jas bez problémů a pěkně postupně.
Hlasitost jde taky klávesami, ale jen když běží nějaký zvuk (film či muzika)

Mě ta tlačítka fungují vesměs dobře, hlasitost jde bez problému ovládat, uspání pc atd. Jen ten jas blbne. Jde ovládat ale funguje nějak random...
Vygooglil jsem toto: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1412922
Ale anglicky moc neumím a proto si nejsem moc jistý, jestli se jedná o stejný problém. Taky nevím jak jej tedy řešit. Jsou tam nějaké příkazy (asi do terminálu), ale takové bezhlavé zadávání něčeho, co nevím čeho, nemám rád... Rád bych věděl o co jde a co to dělá atd...
Můžete někdo na to mrknou, popřípadě říct, poradit co a jak?

P.S.: ten touchpad funguje, nevím jak je to možné, ale nefungoval jen při prvním testu z live cd/usb...
P.S.2.: na to 3G budu muset mrknou, možná že je funkční, já zatím jen nevím jak s tím zacházet...
P.S.3.: největší problém vidím asi ve wifi, to nevím jestli se podaří rozchodit, ale řešil bych to až po vyřešení těch hlavních věcí jako je jas a 3G...

Díky..

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #6 kdy: 14 Října 2010, 17:09:16 »
nikdo nevíte co s tím jasem? :'(
Takto je to nepoužitelný...

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #7 kdy: 17 Října 2010, 13:28:29 »
Vážně nikdo?  :( Zde je pravděpodobně řešení: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1412922

Ale anglicky moc neumím a proto si nejsem moc jistý, jestli se jedná o stejný problém. Taky nevím jak jej tedy řešit. Jsou tam nějaké příkazy (asi do terminálu), ale takové bezhlavé zadávání něčeho, co nevím čeho, nemám rád... Rád bych věděl o co jde a co to dělá atd...
Můžete někdo na to mrknou, popřípadě říct, poradit co a jak?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2010, 13:33:48 »
Píše sa tam o blbnutí pri fn+F5/F6 že to skáče hocijako sa tomu zachce.
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/default/grubnájdi tam
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT a pridaj
Kód: [Vybrat]
"acpi_osi=Linux" malo by to vyzerať
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor splash"
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub2Ale takiež tam píše že keď chce aby mu to fungovalo tak musí vypnúť správcu napájania(systém->predvoľby->aplikácie spúštane pri štarte) či ako sa to volá.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2010, 17:06:34 »
jAster_BA: Děkuji moc...

Píše sa tam o blbnutí pri fn+F5/F6 že to skáče hocijako sa tomu zachce.
ANo, to je přesně můj problém... :(

Citace
...Ale takiež tam píše že keď chce aby mu to fungovalo tak musí vypnúť správcu napájania(systém->predvoľby->aplikácie spúštane pri štarte) či ako sa to volá.
Hmm...tak to je bohužel na nic.

Škoda,  :( chtěl jsem začít s linuxem a na takovém netbooku je linux ta nejlepší volba. Proto jsem tam chtěl taky ubuntu (nenáročnost, možnosti přizpůsobené /rád se vrtám a hraji si se sw/, a hlavně není třeba antivir a jiné anti-nesmysly, takže není třeba zatěžovat už tak pomalý stroj.)
Bohužel, na tomto stroji to asi nepujde.

Teď přemýšlím nad odstraněním ubuntu. Nejen kvůli těmto chybám, ale protože mi to pravděpodobně způsobuje jeden další problém na tomto netbooku a mám podezření že je to tím a před případnou reklamací bych se rád ujistil čím to je.
Bohužel mám takové tušení že to nebude jen tak... Něco jsem našel na wiki, ale nevím jestli to půjde i pod w7 a jak to půjde na netbooku. Asi bude nejlepší si pořídit externí mechaniku....

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: funkčnost ubuntu na asus eee pc 1005PG
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2010, 22:18:15 »
Win na tychto strojoch nejdu nic moc...kdo hlada najde...urcite by sa naslo riesenie.Nemam to odskusane takze to som iba v rychlosti precital...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.