Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alikácie po spustení ubuntu  (Přečteno 4022 krát)

VeRt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Alikácie po spustení ubuntu
« kdy: 17 Října 2010, 09:37:48 »
Dobrý deň,

na wikipedii ubuntu som našiel ako pridám trebarz nejaku aplikaciu do po spustení. Avšak neviem ako to mám pridať cez to BROWSE. Nefunguje mi to. Chcel by som aby sa mi pidgin a skype súštali pri spustení ubuntu.

ďakujem za odpovede.

Používam Ubuntu 10.04 LTS

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2010, 09:54:11 »
Aky navod? Ake browse?
Na pidgin a skype jednoducho chod do system-predvolby-aplikacie spustane pri starte. klikni na pridat a vypln udaje.


[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 17 Října 2010, 09:57:20 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2010, 09:55:15 »
Nějaký odkaz?

Do pole příkaz se dá napsat název aplikace (např. pidgin).
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

VeRt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2010, 10:05:12 »
Ďakujem , to som nevedel ;)

danny.de.vito

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2011, 18:54:31 »
Nějaký odkaz?

Do pole příkaz se dá napsat název aplikace (např. pidgin).

a ako by som vedel prikázať aplikácií spúšťať sa po štarte na trebars 4tej ploche?? dá sa to?
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (sk_SK.UTF-8)
Specifikace⇛ Genuine Intel(R) CPU           T1600  @ 1.66GHz │ RAM 1024 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [808

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 245
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2011, 19:08:16 »
Zcela triviální způsob je: Spustit všechny aplikace, které chcete mít po přihlášení spuštěné a pak Systém>Předvolby>Aplikace spouštěné po přihlášení, na kartě Možnosti odklepnou Zapamatovat si aktuálně běžící aplikaci. Tím se vše zapíše samo a při následném spuštění počítače se spustí i všechny "zapamatované" aplikace. Ale jak je donutit, aby běžely na vybrané ploše, nevím.
Nobody is perfect!

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2011, 19:32:07 »
Nějaký odkaz?

Do pole příkaz se dá napsat název aplikace (např. pidgin).

a ako by som vedel prikázať aplikácií spúšťať sa po štarte na trebars 4tej ploche?? dá sa to?
Musis mat funkcny compiz(efekty prostredia) a nainstalovany balik compizconfig-settings-manager. Po nainstalovani tohto balika sa ti v system-predvolby vytvori polozka spravca nastaveni compizconfig. Otvoris si tohto spravcu a vlavo kliknes na sprava okien. V pravo si najdes polozku rozmiestnit okna.
V nej je karta fixed windows placement(samozrejme sa nazov moze lisit podla nastavenej lokalizacie ubuntu) a tam je polozka windows with fixed viewport.
Das novy a v otvorenom okne nastavis poziciu plochy kde chces aby sa okno otvaralo(v tvojom pripade 4). Os y ostava na 1(predpokladam ze mas iba 4 plochy v rade a ziadne pod sebou). Kliknes na velke zelene + a v novo otvorenom okne kliknes na tlacidlo chytit a kliknes do okna programu ktory chces otvarat na 4 ploche(pre ukazku u mna gnome-terminal). Vyplni sa ti riadok hodnota, tu program roby chybu a tento parameter neprenesie dalej tak si ho skopiruj (ctrl+c). Klikni na pridaj a vratis sa do predchadzajuceho okna kde v polozke okna umiestnene v pohladoch budes mat vyplnene class= a za toto vlozis tu skopirovanu hodnotu (ctrl+v).
Pozatvaras okna a od teraz sa budu vsetky otvorene terminali otvarat na ploche cislo 4.
Dufam ze som na nic nezabudol.

[attachment deleted by admin]
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danny.de.vito

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 03 Ledna 2011, 19:36:30 »
presne takéto niečo som hladal.. dakujem moc krát  :)

ale funguje aj to s tým uložením aktuálne spustených aplikácií čo vravel kolega pred tebou...

Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (sk_SK.UTF-8)
Specifikace⇛ Genuine Intel(R) CPU           T1600  @ 1.66GHz │ RAM 1024 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [808

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 03 Ledna 2011, 19:41:27 »
On pisal ako spustit aplikacie po starte ja pisem ako ich spustit na dopredu urcenej ploche. Alebo ten jeho postup funguje aj na plochy? Ak mam povedat pravdu, este som ten jeho postup neskusal.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danny.de.vito

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Alikácie po spustení ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 03 Ledna 2011, 20:05:53 »
presne tak, funguje to aj na určenie plochy... po štarte sa terminál spustil na 4tej ploche
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (sk_SK.UTF-8)
Specifikace⇛ Genuine Intel(R) CPU           T1600  @ 1.66GHz │ RAM 1024 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [808

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.