Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace LibreOffice - musim smazat OpenOffice.org?  (Přečteno 1608 krát)

josef_m

  • Host
Instalace LibreOffice - musim smazat OpenOffice.org?
« kdy: 04 Prosince 2010, 12:33:12 »
Zdravím
Kdesi jsem četl, že když si chci nainstalovat LibreOffice, musím před tím odstranit OpenOffice.org (které mám nainstalované jako kancelářský balík) ... nemůžu ten článek ale najít ... Nebo můžou být oba balíky nainstalované současně? stejně asi použijí každý svůj instalační adresář a vlastní nastavení ... nerad bych si nějak poškodil Ubuntu. Máte zkušenosti s instalací s tímto novým kancelářským balíkem?

Rover623

Re: Instalace LibreOffice - musim smazat OpenOffice.org?
« Odpověď #1 kdy: 04 Prosince 2010, 14:30:43 »
Závislosti a konflikty spravuje Synaptic,pokud bude k instalaci Libre Office nutné odstranit Open Office,tak se tě na to systém nejdřív zeptá

Rodney_Mckey

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Instalace LibreOffice - musim smazat OpenOffice.org?
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2010, 18:41:30 »
V čem se liší Open Office od Libre Office?

Rover623

Re: Instalace LibreOffice - musim smazat OpenOffice.org?
« Odpověď #3 kdy: 04 Prosince 2010, 19:23:29 »
V současné době skoro v ničem,do budoucna se uvidí

josef_m

  • Host
Re: Instalace LibreOffice - musim smazat OpenOffice.org?
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2010, 20:17:33 »
když bych postupoval podle tohoto návodu:

http://www.linux-community.de/Archiv/Tipp-der-Woche/Libre-Office-Installation-fuer-Ubuntu-10.10-und-Fedora-14

tak autor tam odstraňuje OpenOffice.org až po instalaci Libre Office a dodává, že tento krok je "jen pro odvážné" ...

V repozitáři jsem Libre Office neviděl, tak jsem to zkusil podle výše uvedeného návodu. Návrat k předchozímu stavu jsem provedl přes Ailurus. Chtěl jsem se podívat, jak to vypadá, je ještě brzo na hledání zásadních rozdílů.

Kraki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Instalace LibreOffice - musim smazat OpenOffice.org?
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2010, 22:43:58 »
Obidva programy môžeš mať nainštalované súčasne. Po odinštalovaní OOo nebudú fungovať asociácie súborov, čo sa však dá opätovne nastaviť.
Kubuntu 13.04, 3.8.0-19-generic, KDE 4.10.5, notebook Sony Vaio VGN-A397, ATI X600 a PC GA-K8NF, Athlon 1800, GeForce 6600.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.