Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 28721 krát)

university

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 08 Prosince 2006, 12:20:32 »
Mam dotaz: experimentoval jsem s Gaim, Licq a Kopete, u kterého jsem nakonec zůstal. Nicméně ani u jednoho programu se mi nepodařilo najít, jak mohu u svých kontaktů zobrazit custom status messages?! takové ty zprávy s obrázkem, mimo defaultní Online, Away, N/A apod.

Jak to zprovozňujete pod Linuxem? A kde je také možné si zobrazit, jaký klient druhá strana používá? A jakou má IP adresu? atd.?

Možná jsem měl založit nový thread, ale díky za odpověď aspoň tady :)
kvůli Linuxu už ani nespím:)

CHACAL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
    • http://www.shibumi.org/eoti.htm
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #26 kdy: 08 Prosince 2006, 13:30:39 »
na beznou komunikaci pouzivam Kopete, protoze tam mam proste 4 protokoly a funguje to, ale kdyz chci dukladnejsi info o nekom, tak zapnu Licq ... uzasnej nastroj, sice system autorizaci je ponekud ... e .. manualni :-) ale jinak moc sikovny. kdyz si da clovek praci tak k tomu najde i hafo skinu.
Hrozna je predstava, ze by lide chodili otravovat, i kdyz nic nechteji.
;-)

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #27 kdy: 08 Prosince 2006, 14:38:20 »
Citace: OVCA
Opýtam sa tu:

Potrebujem rozbehať pod Ubuntu ICQ 5.1, dôvod je len jeden, že sa cezeň dajú posielať súbory uživatelom a príjmať od nich.
Mám dynamickú IP, takže nič iné si nemôžem dať, lebo iné programy dynamickú IP nepodporujú.
V aktualni verzi Mirandy IMHO funguje posilani souboru bez problemu. Miranda jede pod Wine

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #28 kdy: 08 Prosince 2006, 14:43:32 »
Posílání souborů přes dynamiku IMHO funguje v Gaimu...
--------------------
Nevíte někdo, jestli jde automaticky ukládat konverzace v Kopete a mít je potom z Kopete dostupné? Jako historie v Mirandě nebo Gaimu
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

OVCA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #29 kdy: 09 Prosince 2006, 00:09:40 »
Citace: Jarda
Citace: OVCA
Opýtam sa tu:

Potrebujem rozbehať pod Ubuntu ICQ 5.1, dôvod je len jeden, že sa cezeň dajú posielať súbory uživatelom a príjmať od nich.
Mám dynamickú IP, takže nič iné si menôžem dať, lebo iné programy dynamickú IP nepodporujú.
V aktualni verzi Mirandy IMHO funguje posilani souboru bez problemu. Miranda jede pod Wine
Vyvediem ťa z omylu ale nefunguje :(
Resp. funguje ale rýchlosť je tak pomalá, že to nemá zmysel :(

Ako som písal mám dynamickú IP, a Miranda vie pracovať iba zo statickou, pomocou pluginu aj s dynamickou, ale subory posiela cez port správ čo je pomalé! :(

Hlavne mi ide o to aby to ukladalo historiu a vedelo rýchlo posielať/príjmať .

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #30 kdy: 09 Prosince 2006, 03:37:15 »
Bohužel je to tak. Na Win jsem ani já nepoužíval ICQ 5.0 atd. Je to věc, která dokáže akorát posílat viry a spam. Soubory lze krásně posílat přes jabber. Přes ICQ bude problém...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #31 kdy: 09 Prosince 2006, 12:34:02 »
Mě s dynamickou IPkou běhají soubory přes ICQ protokol přes GAIM (Poslední oficiální repozitářová verze pro DD).
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

OVCA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #32 kdy: 09 Prosince 2006, 12:51:40 »
Gaim, ved ten je v ubutu integrovaný nie?
Ale nemôžem tam najsť možnosť, ako pri ICQ, že dám PTM a poslať komu potrebujem. Dá sa to???
Kde to je???

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #33 kdy: 12 Prosince 2006, 15:48:13 »
Ja som asi slepy, ale v Kopete sa mi nepodarilo nastavit aby mi zobrazoval historiu sprav. (take to zatvorenie okna s chatom.. otvorim ho napr. o 3 hodiny neskor a vidim tam predosle spravy) V Mirande pod win som si len nastavil aby tam automaticky pridal vsetky spravy z poslednych 24h, IMO idealne riesenie.

Takze teraz v Kubuntu bezim Gaim, ktory mi tiez celkom vyhovuje, dokonca pridava aj stare spravy pri otvoreni okna (sice per-session, nie podla casu, ale "lepsie jak dratom do oka").

Ale mam s nim 2 problemy, tak by ma zaujimalo ci je to normalne abo mam nadej ze to raz aj vyriesim:

1) (velky problem) pustil som si kalkulacku, trochu tam nieco pocital, dal som Copy answer a potom paste do ICQ okna GAIM-u = okamzity crash.
Je to normalne aj v Ubuntu, alebo je to kombinaciou Kubuntu + Gaim?
Robi to aj Vam? Mam to hlasit ako bug?

2) (nepodstatna vec) normalne v systray mam 2 riadky ikoniek, po spusteni Gaimu sa obcas chova jeho ikonka slusne (zaradi sa nad/pod nejaku inu), ale po urcitom case sposobi ze sa vsetky ikonky zoradia na jeden riadok (ako keby bola prilis vysoka?? Ale vizualne sa nemeni, stale vyzera tak ze by sa vosla aj do 2-riadkoveho modu)

Ak mi niekto poradi kde hladat historiu sprav v Kopete, tak budem tiez vdacny, prvy dojem z neho bol celkom pozitivny a nerobi mi problem 2) (paste z kalkulacky som este neskusal).

Ego Tycoon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #34 kdy: 12 Prosince 2006, 15:59:54 »
Citace: ped
Ja som asi slepy, ale v Kopete sa mi nepodarilo nastavit aby mi zobrazoval historiu sprav. (take to zatvorenie okna s chatom.. otvorim ho napr. o 3 hodiny neskor a vidim tam predosle spravy) V Mirande pod win som si len nastavil aby tam automaticky pridal vsetky spravy z poslednych 24h, IMO idealne riesenie.
Nastaveni - Nastavit moduly - Historie
Ubuntu 9.10 Karmic Koala
Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 @ 2,40 GHz | A-Data DIMM 4096MB DDR II 1066MHz Extreme Edition
Asus Extreme N9600GT Silent/HTDI/512MB | Samsung SpinPoint HD502IJ 500GB | Asus P5K SE/EPU | Eurocase ML-550

OVCA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #35 kdy: 09 Března 2007, 18:13:27 »
Teraz  po win fičím na QIP 8000, ICQ je už v koši navždy, na QIP 8000 to šlape všetko čo treba, posielanie súborov v oboch smeroch s akýmkoľvek iným klientom aj pri dynamickej IP, ....

Viem, že je aj pre Linux, ale od verzie, ktorá ešte nepodporuje posielanie súborov. Možno neskôr

Martin - ViPEr*CZ*

ICQ pro Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #36 kdy: 10 Března 2007, 10:53:17 »
QIP pro Linux? Na stránkách qip je pouze win verze teda...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.