Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: USB převodník  (Přečteno 1126 krát)

jirka_brabec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
USB převodník
« kdy: 30 Října 2010, 15:18:03 »
Dobrý den,

Zkouším Ubuntu 10.10 a jediná věc která mi brání v přechodu na něj je USB převodník od Jablotronu na alarmové ústředny. Software běží pod Wine ale nekomunikuje s převodníkem protože nemá ovladače a ovladače jsou pouze pod Windows. Nevíte někdo co stím ?

Děkuji Jiří Brabec

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: USB převodník
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2010, 17:45:52 »
Neviem Vám povedať.Jedine asi čo Vám zostáva je obrátiť sa na výrobcu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

3thno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: USB převodník
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2010, 14:57:42 »
vyrobce linux nepodporuje a dle poslednich zprav to ani neplanuje.
Je zde problem primarne se smerovanim usb na com.
Co jsem zkousel ComLink a pripojeni k ustredne 63kr pomoci kabelu 80t, tak mi Comlink ve wine funguje s timto :

Citace
ln -s /dev/ttyUSB0 ~/.wine/dosdevices/com1

pro radu ustreden 82 jsem zatim nezkousel, avsak mohu zaridit.
pouzivam sice 10.04, ale myslim si, ze to bude fungovat i pro 10.10
« Poslední změna: 02 Listopadu 2010, 15:00:44 od 3thno »

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: USB převodník
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2010, 15:19:49 »
Z dotazu moc nechapu jak to ma fungovat. Ruzne USB-COM prevodniky vetsinou funguji po linuxem nativne, maji ovladace v jadre. Predpokladam ze ta ustedna ma USB konektor. Vypisse neco ve vyposu USB zarizeni ?
Kód: [Vybrat]
lsusbPaklize to funguje tak, ze se v nejakem ovladacim programu nastavi na kterem virtualnim com-portu to ma fungovat tak staci vysledovat,jestli je ten prevodnik funkcni, jestli se po pripojeni objevi nejaky virtualni com-port. otazka je jestli ho lze v tom programu pod Wine takto nastavit.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

3thno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: USB převodník
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2010, 15:37:56 »
Z dotazu moc nechapu jak to ma fungovat. Ruzne USB-COM prevodniky vetsinou funguji po linuxem nativne, maji ovladace v jadre. Predpokladam ze ta ustedna ma USB konektor. Vypisse neco ve vyposu USB zarizeni ?
Kód: [Vybrat]
lsusbPaklize to funguje tak, ze se v nejakem ovladacim programu nastavi na kterem virtualnim com-portu to ma fungovat tak staci vysledovat,jestli je ten prevodnik funkcni, jestli se po pripojeni objevi nejaky virtualni com-port. otazka je jestli ho lze v tom programu pod Wine takto nastavit.

ustredna nema ma rj11. Mezi pc a ustrednou je totiz prevodnik, ktery se v pc nehlasi. Resp. v zavislosti na tom, jaky kabel pan ma, neb jsou aktualne k dispozici 2druhy.
V samotnem software se com port nenastavuje, tusim, ze by ho mel projet a zjistit si sam, kde je pripojena ustredna.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.