Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Akú distribúciu?  (Přečteno 5956 krát)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Akú distribúciu?
« Odpověď #50 kdy: 09 Listopadu 2010, 21:05:55 »
Je to založené na archiem takže asi hej  ;D.Však máš aj wiki na chakra stránke.Neviem či dokonca tam nieje to isté repo ako na arch.Vlastné asi nemajú.

Taky jsem si něco o Chakře přečetl, docela mě tohle distro zaujalo, ale k věci - nepoužívá repo archu, má svoje. Jsou tam určité rozdíly, tak se to ani nedoporučuje.

http://all-things-linux.blogspot.com/2010/10/chakra-gnulinux-project-innovating-on.html
« Poslední změna: 09 Listopadu 2010, 21:08:00 od Jurkax »
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Akú distribúciu?
« Odpověď #51 kdy: 09 Listopadu 2010, 21:10:12 »
O chakre toho moc neviem.Iba viem že je založena na arch a používa KDE.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

xeyou

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Akú distribúciu?
« Odpověď #52 kdy: 12 Listopadu 2010, 07:35:23 »
V linuxe som začiatočník používam ho cca 3 týždne... Ubuntu som už úspešne zvládol, s konzolou si už začínam celkom rozumieť aj som dačo pod linuxom naprogramoval, Ubuntu mám samozrejme ako hlavnú distribúciu ale akú dristribúciu mi odporúčate teraz?

Najdôležitejšie je aby mala nejaký rozumný balíčkovací systém. deb mi veľmi vyhovuje. Skúšal som SuSe ale tam ma odradili RPM balíky ktoré sú nejaké divné... Debian ma zas odrázda lebo vraj má zastaralý software, ako je to z podporou hardwaru v debiane? Najviac ma zaujalo Gentoo myslíte že mám šancu ho zvládnuť ho? Alebo je to na mňa ešte priveľa?

Já osobně bych vyzkoušel buď LinuxLex OS nebo Greenie. Osobně jsem otestoval obě distribuce a nakonec jsem zůstal u Lexu. Stáhl jsem si jejich poslední verze a zjistil, že každá má něco zajímavého. Obě jsou staveny na Ubuntu 10.10 a obě jsou od česko-slovenských tvůrců. Teda Lex je spíše česko-slovensko-ukrajinský projekt  ;D Ale chci říct, že mají maximální podporu jak na svojich stránkách tak i zde na fóru. Když se přece jen někdy setkáš s problémem tak to najdeš tady. Gentoo je přece jen pro pokročilé uživatele, sám jsem ho více jak rok používal a utekl jsem. Člověk je přece jen tak trochu pohodlný  ;)
Doporučuji také tedy distribuci spíše směřovanou na Debian, Ubuntu, Greenie a nebo LinuxLex OS. Poslední dvě jsou přece jen slušně uživatelsky přednastavené.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Akú distribúciu?
« Odpověď #53 kdy: 12 Listopadu 2010, 08:13:14 »
V každém případě něco, co vychází z Ubuntu.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Akú distribúciu?
« Odpověď #54 kdy: 13 Listopadu 2010, 16:17:48 »
Je to založené na archiem takže asi hej  ;D.Však máš aj wiki na chakra stránke.Neviem či dokonca tam nieje to isté repo ako na arch.Vlastné asi nemajú.

Taky jsem si něco o Chakře přečetl, docela mě tohle distro zaujalo, ale k věci - nepoužívá repo archu, má svoje. Jsou tam určité rozdíly, tak se to ani nedoporučuje.

http://all-things-linux.blogspot.com/2010/10/chakra-gnulinux-project-innovating-on.html
Tak po několika dnech zkoušení Chakry jsem zpátky na Kubuntu 10.10 :) Instalace je jednoduchá, ale repozitáře opravdu s Archem kompatibilní nejsou :( Celkově je o dost pomalejší než Kubuntu, hlavně start je jednou tak dlouhý. Škoda že na instalaci čistokrevného Archu si netroufám.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Akú distribúciu?
« Odpověď #55 kdy: 14 Listopadu 2010, 22:36:43 »
Nie je to nič také zložité.Stačí iba čas a chuť.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.