Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Občasné praskání v reproduktorech na ThinkPadu R61  (Přečteno 1248 krát)

davros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Občasné praskání v reproduktorech na ThinkPadu R61
« kdy: 07 Listopadu 2010, 13:49:52 »
Zdravím,
mám takový problém, a to ten že pokud mutnu/unmutnu zvuk na mém notebooku ThinkPadu R61 tak se ozve takové prasknutí.
Toto prasknutí se také ozve při startu systému (splash ubuntu logo, v okamžiku kdy se zapínají wifi+bt).

Nejdivnejší na tomto problému je to, že je to náhoda, buď to při startu praskne nebo ne. Takže stačí restart a většinou napodruhé je vše v pořádku.
Stává se to také přechodem do režimu spánku a následným probuzením.
Podle toho by mě tedy zajímalo jestli existuje nějaké elegantnější řešení než restart systému  ???
Jedná se o podobný problém jako je zde: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/500987 , repra praskají jen při mute/unmute a při startu sytému (vždy se ozve jen jedno prasknutí)
Ještě dodám že se jedná o Ubuntu 10.10 64-bit a Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller (rev 03)

Plus bych rád zjistil jak zrušit automatické zapínání bluetoothu při startu systému, službu bluetooth jsem vypnul v bootUp manageru a nepomohlo.
// rfkill block bluetooth ... omlouvám se o pár topiců dole se to řešilo :)

Předem děkuji všem za jakékoliv rady  :)
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 21:40:56 od davros »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.