Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Při zapnutí PC nelze spustit systém ani BIOS [vyřešeno]  (Přečteno 38936 krát)

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Při zapnutí PC nelze spustit systém ani BIOS [vyřešeno]
« kdy: 07 Listopadu 2010, 14:51:46 »
                

                Dobrý den,

               Při zapnutí počítače se nedostanu do BIOS ani do systému, mám nainstalované Linux Ubuntu a Win -XP.

               Úvodní obrazovka se oběví jen (ACER : DEL a F12 při spuštění kláves "DEL a F12 nezávisle, nic prostě usnul, vůbec nic nereaguje).

               Zkoušel jsem měnit klávesnici s USB připojením i klasickým, měnil a zkoušel jiné RAM paměti nic, prostě pořád zamrzlo.

               Zkoušel jsem bootovací CD jak Linux tak XP a nic prostě nebootovalo. Stále zamrzlé. Zkoušel jsem nabootovat i s Flash disku a také nic.

               Nevím co si počíst, neměl někdy někdo podobný nebo stejný problém ??? Typ základní desky ( ACER HT2000 MCP6 1SM-AM ) viz. přiložený obrázek:

                            Moc děkuji za každou radu či jakou-koli pomoc.  

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 14 Února 2011, 01:03:28 od Anna Taliánová »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2010, 15:02:10 »
No, tohle bude evidentně hw problém. To na dálku nevyřešíš.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2010, 15:03:21 »
1. Vyndal bych HDD a zkusil se dostat do BIOSu.

2. Hledal bych na Google, jak u této desky resetovat BIOS. U starších je na to jumper, nebo stačí vyjmout baterku... Ale spíš to bude speciální postup, něco jako držet něco 30s potom držet cosi jiného apod...

3. zkusil bych odpojit z desky co se dá (HDD, paměti, apod.) a dostat se do BIOSu.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2010, 15:33:27 »
To už je několikátý problém s BIOSem v poslední době...asi v instalátoru fakt bude nějakej bug.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2010, 15:44:19 »
mka: jak myslíš hw problém? myslíš, že odešla deska?

compaq:
1.Zkoušel jsem bez HDD a nic.
2.Zkoušel jsem resetovat bios, vyndal jsem baterii a i jamper po nějakou dobu.Jel jsem podle návodu z netu.
3.HDD odpojen a všechny RAM paměti vyndat nemůžeš, musíš alespoň jednu nechat a to co nejblíže procesoru. Do BIOS ani vůbec při stisknutí jakých-koli kláves.

sachy: instaloval jsem několikrát z cd jak Linux tak Widle a nikdy jsem se stímto problémem nesetkal.

Moc děkuji za váš čas a pomoc určitě se zadaří něco najít ještě jednou děkuji.
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2010, 16:13:49 »

3.HDD odpojen a všechny RAM paměti vyndat nemůžeš, musíš alespoň jednu nechat a to co nejblíže procesoru. Do BIOS ani vůbec při stisknutí jakých-koli kláves.


Podle mě by slušnej BIOS měl jít nastavovat i bez RAM. Alespoň tak to bylo za starých časů...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2010, 16:23:34 »
Opravdu nejsi jediný...
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,51486.0.html
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,50606.0.html


3.HDD odpojen a všechny RAM paměti vyndat nemůžeš, musíš alespoň jednu nechat a to co nejblíže procesoru. Do BIOS ani vůbec při stisknutí jakých-koli kláves.


Podle mě by slušnej BIOS měl jít nastavovat i bez RAM. Alespoň tak to bylo za starých časů...
BIOSu my měla stačit CMOSka
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2010, 16:45:27 »
Koli tomuto instalujem iba LTS - Long Term Support. Naposledy som odpalil Hard disk a nikto mi neveril, ze to bola nahoda. Akurat taka nahoda ze ma stala 100 eur  >:(

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2010, 16:56:43 »
To už je několikátý problém s BIOSem v poslední době...asi v instalátoru fakt bude nějakej bug.

Bug, kterej zablokuje BIOS? No potěšpánbůh...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2010, 17:01:44 »
Nuz co, vsetci chceli v linuxe prahravat bios tak ich vyvojari vypoculi. :) Dokonca to robi sam bez zasahu uzivatela. :)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #10 kdy: 07 Listopadu 2010, 17:01:57 »
sachy: myslím, že jediný určitě nejsem  :o problémy jsou a budou  ::) Hledám jakou-koli pomoc na netu a jsou tu zoufalci jako já a málo komu se povede reset BIOS. ;)
V klávesnici problém není, zkoušel jsem USB připojení tak i PS/2 a stejný problém. Zůstal jsem u PS/2 pro případ reset BIOS.

Compaq: Když vyndám RAM paměti ze všech slotů tak PC nenaběhne vůbec. Musím alespoň jednu nechat. Alespoň naběhne obrazovka s ACER DEL a F12 samozřejmě zamrzlé.

brdokoky:
Zkouším spustit BIOS za jakých-koli podmínek - byť by byl připojený HDD nebo ne, nezávisle na připojení HDD, v HDD není problém na jiném pc funguje.

                  ale díky za pomoc . . .

Baterii jsem vyndal a na jumper CMOS jsem vytáhl z pozice 2.-3. a přendal na pozici 1.-2. a i mezi sebou šroubováčkem zkratoval i patici baterie jsem zkratoval no nevim, nevim . . .

 Zkusím vyndat baterii, vytáhnu napájení PC přes noc a zítra se uvidí ...

                        Díky . . .
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 18:47:47 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2010, 17:20:59 »
A to doska nedava ziadny signal ze ma problem? (beep code, LED code?) Mimochodom, nemozem nikde tu dosku vygooglit. Nemas blizsie info o tom co to je za dosku?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2010, 17:32:10 »
Není špatná klávesnica? :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2010, 17:38:30 »
TIBOR: První dotaz ode mne je i přiložen obr. desky, ale ještě jednou :Typ základní desky VIZ. PŘILOŽENÝ OBRÁZEK (ACER HT2000 MCP6 1SM-AM )

 Ale podle všech indícií je problém buď v zákl. desce, nebo v Bios jako takovém, je problém jestli se za jakých-koli podmínek pozměnil BIOS já s tím asi nehnu poněvač nemám ani návod ani žádné cd k pc, které bylo zakoupeno zkrátka bez ničeho  :-\  Vše je řešeno přes RECOVERY ???  ???  ??? DO KTERÉHO SE NEDOSTANU ...

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 18:47:08 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #14 kdy: 07 Listopadu 2010, 17:42:15 »
Rovano: NENÍ ZKOUŠEL JSEM Z JINÉHO PC, KDE CHODILA V POHODĚ JAK USB TAK I PS/2  ??? ( TŘI KLÁVESNICE )
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #16 kdy: 07 Listopadu 2010, 18:27:12 »
PARDON MOC SE OMLOUVÁM ZA NEDOROZUMĚNÍ Z MÉ STRANY OPRAVDU SE JEDNÁ O "ACER" HT2000 MCP6 1SM-AM
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #17 kdy: 07 Listopadu 2010, 18:49:20 »
PARDON MOC SE OMLOUVÁM ZA NEDOROZUMĚNÍ Z MÉ STRANY OPRAVDU SE JEDNÁ O "ACER" HT2000 MCP6 1SM-AM
To ovšem nic nemění na tom, že bys ten krám měl sbalit a odnést někam do servisu.

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #18 kdy: 07 Listopadu 2010, 18:52:58 »
Citace
To ovšem nic nemění na tom, že bys ten krám měl sbalit a odnést někam do servisu.

UVAŽUJI O TÉ MOŽNOSTI, ALE JAKO O MOŽNOSTI POSLEDNÍ  :-\
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 18:57:03 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #19 kdy: 07 Listopadu 2010, 19:02:06 »
Citace
To ovšem nic nemění na tom, že bys ten krám měl sbalit a odnést někam do servisu.

UVAŽUJI O TÉ MOŽNOSTI, ALE JAKO O MOŽNOSTI POSLEDNÍ  :-\

No, jak chceš, ale tohle mi tedy připadá, skoro jako kdybys potřeboval čůrat a o návštěvě toalety uvažoval jako o posledním řešení. Ale to je tvoje věc. Už ti do toho nebudu kecat, dělej jak umíš... :-)

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #20 kdy: 07 Listopadu 2010, 19:07:46 »
Citace
Citace
To ovšem nic nemění na tom, že bys ten krám měl sbalit a odnést někam do servisu.

UVAŽUJI O TÉ MOŽNOSTI, ALE JAKO O MOŽNOSTI POSLEDNÍ  :-\

No, jak chceš, ale tohle mi tedy připadá, skoro jako kdybys potřeboval čůrat a o návštěvě toalety uvažoval jako o posledním řešení. Ale to je tvoje věc. Už ti do toho nebudu kecat, dělej jak umíš... :-)

JEŠTĚ VYZKOUŠÍM VYNDAT BATERII A ODPOJIT NAPÁJENÍ PC DO DRUHÉHO DNE A PAK ASI SERVIS, KDYŽ SE NEZADAŘÍ ...  8)

            JEŠTĚ JEDNOU MOC DÍKY       V Š E M !!!
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 19:09:40 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #21 kdy: 07 Listopadu 2010, 19:09:45 »
disketovu mechaniku mas ?

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #22 kdy: 07 Listopadu 2010, 19:10:49 »
disketovu mechaniku mas ?

   NE, ANI PŘIPOJENÍ NA DESCE NENÍ
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 19:12:50 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #23 kdy: 07 Listopadu 2010, 19:23:29 »
sachy: myslím, že jediný určitě nejsem  :o problémy jsou a budou  ::) Hledám jakou-koli pomoc na netu a jsou tu zoufalci jako já a málo komu se povede reset BIOS. ;)
V klávesnici problém není, zkoušel jsem USB připojení tak i PS/2 a stejný problém. Zůstal jsem u PS/2 pro případ reset BIOS.

Compaq: Když vyndám RAM paměti ze všech slotů tak PC nenaběhne vůbec. Musím alespoň jednu nechat. Alespoň naběhne obrazovka s ACER DEL a F12 samozřejmě zamrzlé.

brdokoky:
Zkouším spustit BIOS za jakých-koli podmínek - byť by byl připojený HDD nebo ne, nezávisle na připojení HDD, v HDD není problém na jiném pc funguje.

                  ale díky za pomoc . . .

Baterii jsem vyndal a na jumper CMOS jsem vytáhl z pozice 2.-3. a přendal na pozici 1.-2. a i mezi sebou šroubováčkem zkratoval i patici baterie jsem zkratoval no nevim, nevim . . .

 Zkusím vyndat baterii, vytáhnu napájení PC přes noc a zítra se uvidí ...

                        Díky . . .

Ty chlape, ked si to tam uz skratoval s tym sroubovackem ,tak to ti uz asi nikto nepomoze. Tu baterii si mal iba skontrolovat ci je nabita ,a ak sa ti da tak vyskusaj kupit tu bateriu novu. Kde si sa to docital ze to mas skratovat ?

http://thedailyreviewer.com/hardware/view/award-bios-blocked-101315678

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #24 kdy: 07 Listopadu 2010, 19:37:23 »
Citace
sachy: myslím, že jediný určitě nejsem  :o problémy jsou a budou  ::) Hledám jakou-koli pomoc na netu a jsou tu zoufalci jako já a málo komu se povede reset BIOS. ;)
V klávesnici problém není, zkoušel jsem USB připojení tak i PS/2 a stejný problém. Zůstal jsem u PS/2 pro případ reset BIOS.

Compaq: Když vyndám RAM paměti ze všech slotů tak PC nenaběhne vůbec. Musím alespoň jednu nechat. Alespoň naběhne obrazovka s ACER DEL a F12 samozřejmě zamrzlé.

brdokoky:
Zkouším spustit BIOS za jakých-koli podmínek - byť by byl připojený HDD nebo ne, nezávisle na připojení HDD, v HDD není problém na jiném pc funguje.

                  ale díky za pomoc . . .

Baterii jsem vyndal a na jumper CMOS jsem vytáhl z pozice 2.-3. a přendal na pozici 1.-2. a i mezi sebou šroubováčkem zkratoval i patici baterie jsem zkratoval no nevim, nevim . . .

 Zkusím vyndat baterii, vytáhnu napájení PC přes noc a zítra se uvidí ...

                        Díky . . .

Ty chlape, ked si to tam uz skratoval s tym sroubovackem ,tak to ti uz asi nikto nepomoze. Tu baterii si mal iba skontrolovat ci je nabita ,a ak sa ti da tak vyskusaj kupit tu bateriu novu. Kde si sa to docital ze to mas skratovat ?

http://thedailyreviewer.com/hardware/view/award-bios-blocked-101315678


   VŠE JSEM PROVÁDĚL ZA VYPNUTÉHO STAVU PC !!! NAŠEL JSEM TO V RŮZNÝCH DISKUZÍCH NA NETU NO CHYTÁM SE VŠEHO I S TĚMA JUMPERAMA.

   BATERIE JE ODZKOUŠENA MĚLA 2,5V A PO DOBITÍ MĚLA 3,1V NEMĚL BY BÝT PROBLÉM.
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.