Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Při zapnutí PC nelze spustit systém ani BIOS [vyřešeno]  (Přečteno 38909 krát)

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #25 kdy: 07 Listopadu 2010, 20:02:24 »
Zda sa mo to tu cele ako hromadna panika.
Skus najprv par klavesnic, aspoj jednu ps/2 a jednu usb do roznych konektorov, ak si neflashoval bios tak nie je mozne(teda vysoko nepravdepodobne) ze linux alebo iny system Ti nieco pokazil.

Skus pri starte drzat/mackat cely cas del / f12, ci co Ti to pise a potom daj vediet. Popr. odpoj klavesnicu uplne ak mas v biose nastavene all erors a malo by sa zjavit, ze nenasoel klavesnicu a mas stlacit F1.


ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #26 kdy: 07 Listopadu 2010, 20:18:12 »
Zda sa mo to tu cele ako hromadna panika.
Skus najprv par klavesnic, aspoj jednu ps/2 a jednu usb do roznych konektorov, ak si neflashoval bios tak nie je mozne(teda vysoko nepravdepodobne) ze linux alebo iny system Ti nieco pokazil.

Skus pri starte drzat/mackat cely cas del / f12, ci co Ti to pise a potom daj vediet. Popr. odpoj klavesnicu uplne ak mas v biose nastavene all erors a malo by sa zjavit, ze nenasoel klavesnicu a mas stlacit F1.




1. ZKOUŠEL JSEM TŘI KLÁVESNICE JAK S PŘIPOJENÍM USB TAK I S PS/2, BEZ JAKÝCH-KOLI ZMĚN.NEVÍM JESTLI MI LINUX NEBO WIDLE NĚCO POKAZILY O TOM JSEM SE NEZMIŇOVAL.

2.PŘI STARTU JSEM DRŽEL CELÝ ČAS DEL / F12, ZKOUŠEL JSEM SNAD VŠECHNY KLÁVESY VE VRCHNÍ ČÁSTI KLÁVESNICE A NIC JEN OBRAZOVKA S ("ACER DEL F12" ZAMRZLÍ POČÍTAČ NIC NEREAGUJE)

3.ZKOUŠEL JSEM PC ROZBĚHNOUT A POSTUPNĚ ODPOJOVAT KLÁVESNICI, MYŠ, HDD, MUSEL JSEM NECHAT JEDNU RAM PAMĚŤ, JINAK BY SE PC ANI NEROZBĚHLO. A.......... ("ACER DEL F12" ZAMRZLÍ POČÍTAČ NIC NEREAGUJE)

              PANIKA ZATÍM NENÍ TO TEPRVE ASI BUDE  ::)  ;D  :D
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 20:36:19 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #27 kdy: 07 Listopadu 2010, 20:24:59 »
Ta baterie není dobíjecí. Pokud měla 2.5 V, tak je kaput!!!! Vyndej baterii a nedávej ji zpět, nastartuj, nahraj "default" bios a uvidíš. Baterku rozhodně koupit novou. Teda pokud má mít 3V plně nabitá, bude to na ní napsané.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #28 kdy: 07 Listopadu 2010, 20:31:34 »
Ta baterie není dobíjecí. Pokud měla 2.5 V, tak je kaput!!!! Vyndej baterii a nedávej ji zpět, nastartuj, nahraj "default" bios a uvidíš. Baterku rozhodně koupit novou. Teda pokud má mít 3V plně nabitá, bude to na ní napsané.

 ZKOUŠEL JSEM JÍ DOBÍJET, ŽE NENÍ DOBÍJECÍ VÍM.PO DOBITÍ MĚLA 3,1V PŘED MĚLA 2,5V. ALE V TENTO MOMENT JSEM TO HOLD PROVEDL. SOUHLASÍM S TEBOU O KOUPY NOVÉ.TEĎ MOMENTÁLNĚ NEJSEM POBLÍŽ OBCHODU. ;)

 BEZ BATERIE JSEM SPUSTIL PC A JSEM STÁLE VE STEJNÉ SITUACI
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 20:34:56 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #29 kdy: 07 Listopadu 2010, 22:55:43 »
...JSEM STÁLE VE STEJNÉ SITUACI
Sice jsem již naznačil, že se k tomu dál nechci vracet, ale nedá mi to. Tedy: seš prostě v p....i. Fakt už se seber a jdi s tím krámem do servisu. Nebo do sběrného dvora. A neunavuj už s těmi barvičkami a velkými písmeny. To ti tu kraksnu nespraví!!!

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #30 kdy: 07 Listopadu 2010, 23:10:00 »
Jak sa tomu nadáva hot flashing?To je to čo ti asi urobia v servise.Môžeš to skúsiť aj doma ale neodporúčam.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #31 kdy: 08 Listopadu 2010, 00:04:58 »
no uz len najst podobny komp a smelo do toho  ;)

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=62

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #32 kdy: 08 Listopadu 2010, 01:23:43 »
Skus nepouzivat farby, lebo ja mam taky (blby?) zvyk, ze ked mi niekto posle vykricnikovy mail(obsahuje miesto jedneho ! vsade napr. tri !!!), alebo farbickovy(pouzitych tolko fontov a farieb kolko je dostupnych), tak miesto citania ho zahodim do kosa a nereagujem.

1. ZKOUŠEL JSEM TŘI KLÁVESNICE JAK S PŘIPOJENÍM USB TAK I S PS/2, BEZ JAKÝCH-KOLI ZMĚN.NEVÍM JESTLI MI LINUX NEBO WIDLE NĚCO POKAZILY O TOM JSEM SE NEZMIŇOVAL.

Takze si skusal viac portov, tym myslim viac usb portov a oba ps/2 porty, stretol som sa s tym, ze ked som zapojil ps/2 klavesnicu do mys portu tak ju bios neobsluhoval. Pises, ze si skusal ako ps/2 tak usb, cize klavesnice boli nativne PS/2 resp. usb, nepouzival si kadejake redukcie?

2.PŘI STARTU JSEM DRŽEL CELÝ ČAS DEL / F12, ZKOUŠEL JSEM SNAD VŠECHNY KLÁVESY VE VRCHNÍ ČÁSTI KLÁVESNICE A NIC JEN OBRAZOVKA S ("ACER DEL F12" ZAMRZLÍ POČÍTAČ NIC NEREAGUJE)

Skusal si aj nie cely cas drzat, ale mackat? tiez sa mi stalo, ze drzanie nepomahalo, bolo nutne mackat, dokonca obcas mackanie pomohlo v tom, ze bios to vyhodnotil ako chybu klavesnice a opytal sa ci pokracovat alebo vstup do biosu. Pri starte ked mackas NumLock, tak klavesnica sa rozsviecuje(je pod prudom)?

3.ZKOUŠEL JSEM PC ROZBĚHNOUT A POSTUPNĚ ODPOJOVAT KLÁVESNICI, MYŠ, HDD, MUSEL JSEM NECHAT JEDNU RAM PAMĚŤ, JINAK BY SE PC ANI NEROZBĚHLO. A.......... ("ACER DEL F12" ZAMRZLÍ POČÍTAČ NIC NEREAGUJE)

              PANIKA ZATÍM NENÍ TO TEPRVE ASI BUDE  ::)  ;D  :D
Ano z mojich skusenosti je nutne mat jeden ram modul zdroj a motherboard s cpu a grafikou. Nic viac, vsetko co sa da by som poodpajal.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #33 kdy: 08 Listopadu 2010, 08:20:27 »
Sice jsem již naznačil, že se k tomu dál nechci vracet, ale nedá mi to. Tedy: seš prostě v p....i. Fakt už se seber a jdi s tím krámem do servisu. Nebo do sběrného dvora. A neunavuj už s těmi barvičkami a velkými písmeny. To ti tu kraksnu nespraví!!!

Na takové reakce "open-source" komunity si budeš muset zvyknout. Chvíli je bavíš a potom jim začneš lézt na nervy.
Vydrž, já taky vydržel.
Až je přestaneš otravovat s problémy, tak tě začnou brát...  ;D

Zatím co někdo tu otravuje s takovou "kravinou" že mu nejde BIOS, jiní se tu zadarmo moří prací a diskutují nad novým vzhledem ikon do verze 11.10 a jinými důležitými tématy...
« Poslední změna: 08 Listopadu 2010, 08:23:40 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #34 kdy: 08 Listopadu 2010, 10:56:13 »
...JSEM STÁLE VE STEJNÉ SITUACI
Sice jsem již naznačil, že se k tomu dál nechci vracet, ale nedá mi to. Tedy: seš prostě v p....i. Fakt už se seber a jdi s tím krámem do servisu. Nebo do sběrného dvora. A neunavuj už s těmi barvičkami a velkými písmeny. To ti tu kraksnu nespraví!!!

Myslím, že pokud by mu nikdo nechtěl poradit, tak sem nikdo nepíše. Proto tvé příspěvky jsou zbytečné a prosím, aby jsi sem, a ani nikam jinam, takovéto návrhy nepsal!

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #35 kdy: 08 Listopadu 2010, 11:51:46 »
Milý Milhousi,
pokud by se snad podařilo to Krakenovi spravit za použití některé z těch nepochybně dobře míněných rad, věř, že se všem rád omluvím. Ale pochybuji, že k tomu dojde. Kromě toho nevím, co je na - byť opakovaném a velmi důrazném - doporučení návštěvy servisu (nebo alespoň nějakého šikovného kutila) nepřípadného. Tvůj názor na mé příspěvky beru navědomí, ale nečekej, že se jím budu řídit.

Sám jsem zvědav, jak to dopadne. Doufám, že se nám tu Kraken nakonec pochlubí, jak pořídil...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #36 kdy: 08 Listopadu 2010, 12:11:56 »
mka, viz SZ.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #37 kdy: 08 Listopadu 2010, 21:45:54 »
ZDRAVÍM VŠECHNY . . .
1.zkoušel jsem klávesnice bez redukcí do všech možných portů. (beze  změn)
2.Klávesnice byly všechny pod napětím všechny (blikli). Zkoušel jsem i držet klávesy i mačkat.(beze  změn)
3.Nechak jsem jen grafiku a jednu RAM paměť.(beze  změn)

 Nechtěl jsem být nějak neodbytný a rozpoutat nějaké hádky zde, to by mě mrzelo vždyť jsem píšou lidi s různými tématy a kdyby alespoň nějak věděli něco málo, byly by asi snad rádi nebo

 nee? Každá rada drahá si myslim. Když se daří tak se daří. Ale někdy se hold nedaří.

  Nakonec jsem se odhodlal po všech marných pokusech s jedním odborníkem na koupy nové desky v případě, že oprava té staré by se nevyplatila. Všem bych rád ještě jednou

  poděkoval  a hodně zdaru a úspěchů . . .          K R A K E N

  PS: DOTAZ OHLEDNĚ PC BYCH POVAŽOVAL ZA UZAVŘENÝ
« Poslední změna: 08 Listopadu 2010, 21:57:33 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS
« Odpověď #38 kdy: 09 Listopadu 2010, 21:16:31 »
Ono tu nieje asi nič moc čo riešiť.Je to mimo tvoje možnosti.V servise by to spravili.Prajem vela štastia
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS[vyřešeno]
« Odpověď #39 kdy: 12 Února 2011, 17:22:26 »

   Deska v háji ...
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS[vyřešeno]
« Odpověď #40 kdy: 13 Února 2011, 14:53:36 »
Ako inak  :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re: PŘI ZAPNUTÍ PC NELZE SPUSTIT SYSTÉM ANI BIOS[vyřešeno]
« Odpověď #41 kdy: 13 Února 2011, 15:38:36 »
Ako inak  :)

Jedu na jiný počítač a Linux Ubuntu 10.04 mám nainstalovaný zatím na flash disku. Pořizovat novou desku by se mě nevyplatilo.  ;)
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

mrkvosoft

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Při zapnutí PC nelze spustit systém ani BIOS [vyřešeno]
« Odpověď #42 kdy: 04 Prosince 2014, 21:41:02 »
Myslim si Pani, ci Pan, ze to ste na tom este celkom dobre, ked vidite nejake tie zachytne body BIOSove, mne sa neukazu pri zapnuti ziadne Fka, Deletka nic a samozrejme rovnako nic sa neda vyvolat, len tmava obrazovka. Google je plny software rieseni "nejde spustit NB" kde nechyba poznamka "LEN pise Starting Windows", "LEN Skúšal som boot systému ale žiadna zmena" "LEN PIP PIP" atd ... kurde, to som jediny v celom googli, komu "nejde spustit NB" "LEN prd?" Dokonca uz som skoro nasiel riesenie a to ho tu musim postnut, mozno niekomu pomoze k dlhsiemu zivotu. Toto je riesenie priamo od Mikrosoftu.:

  1.)  Overte, či je pripojený napájací kábel počítača.

  2.)  Odpojte počítač z elektrickej zásuvky a pripojte k nej iné elektrické zariadenie (napríklad lampu, ventilátor alebo rádio). Ak zariadenie nepracuje, príčinou problému nebude počítač, ale elektrická zásuvka.

Takze zla zasuvka? Vetrak fuka
Takze pri zlej zasuvke to konci? Ine riesenie neexistuje? Pomaha Windows tu je
zdroj.: http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows-xp/help/setup/how-to-fix-computer-that-will-not-start

Od windowsu som dostal teda velmi tazku ulohu ... Skontrolovat, ci zasuvka svieti, ci vetrak fuka, no bolo to pre mna velmi psychicky narocne a zistenie, ze mi zdrojak funguje a ze mi predlzovacka svieti. Neprajem nikomu tie pocity ...
Cez vikend budem s mojim HW kuzelnikom maturovat, tak drzte palce. Ak bude do 3tice transplantovany a fungovat, tak mate vsetci u mna po pivecku. Ahojte a zdravy vas mintak :)
« Poslední změna: 04 Prosince 2014, 21:52:53 od mrkvosoft »

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Při zapnutí PC nelze spustit systém ani BIOS [vyřešeno]
« Odpověď #43 kdy: 04 Prosince 2014, 22:14:07 »
ehm 2011
...Skúšal som boot systému ale žiadna zmena" "LEN PIP PIP" atd ... ...

podľa tých pípnutí ti google prezradí čo to máš s pc/ntb za problém  ;)
Definition of:beep codes

Some number of short beeps that are sounded by the BIOS upon startup when a memory, cache or processor error is encountered. There are numerous beep code patterns, and Phoenix BIOS codes are long and short beeps delivered in groups. The following beep codes are for AMI BIOSs. There are additional beep codes for this BIOS not included here. See BIOS and POST card.

1 Beep - Refresh Failure
Reseat/replace memory, troubleshoot motherboard.

2 Beeps - Parity Error
Reseat/replace memory, troubleshoot motherboard.

3 Beeps - Memory Error (first 64KB)
Reseat/replace memory.

4 Beeps - Timer Failure
Troubleshoot motherboard.

5 Beeps - Processor Failure
Troubleshoot CPU, motherboard.

6 Beeps - Keyboard Controller Failure
Troubleshoot keyboard, motherboard.

7 Beeps - Virtual Mode Exception Error
Troubleshoot CPU, motherboard.

8 Beeps - Display Memory Failure
Trouleshoot display adapter, motherboard.

9 Beeps - ROM BIOS Checksum Failure
Replace ROM BIOS, troubleshoot motherboard.

10 Beeps - CMOS Shutdown Register Failure
Troubleshoot motherboard.

11 Beeps - L2 Cache Failure
Troubleshoot L2 cache, motherboard.

Continuous Beeps - Memory or Video Failure
Troubleshoot memory, display adapter, motherboard.
edit: doplnený zdroj/link
edit2:toto je len orientačná tabuľka beep kódov, záleží od  biosu
« Poslední změna: 05 Prosince 2014, 17:00:11 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

mrkvosoft

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Při zapnutí PC nelze spustit systém ani BIOS [vyřešeno]
« Odpověď #44 kdy: 05 Prosince 2014, 01:06:38 »
Som bol nie celkom vytrhnuty z kontextu. Tie PIPky som schvalne vlozil do uvodzoviek, ako tie dalsie 2priklady zacinajuce slovkom "LEN", lebo je toho plny google, rieseni, duplikatov ... moj problem nema take stastie, alebo teda este zaklopem. Mozno to v mojom pripade nebude az take strasne, ako by to mohlo byt v pripade pip pip ... kazdopadne ocenujem pomoc. No ja mam mmntalne vynimocny stav ziadnej indicie. Modrej a tichej obrazovky. Takze budeme musiet NB rozobrat a diagnostikovat HW a inak s tym rokom je to dobra poznamka. Na tuto url ma sem vyplul google, ktori to nerozlisoval, takze mali by sme si dat za jeden, ze je tu celkom slusna optimalizacia. Gratulujem spravcom. Nazdravie  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.