Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?  (Přečteno 10888 krát)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #25 kdy: 11 Listopadu 2010, 14:17:22 »
Naši (70 a 60 let) mají ntb 15,4" a nijak si nestěžují, naopak jim to vyhovuje.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #26 kdy: 11 Listopadu 2010, 14:56:20 »
Trochu jako v cykloprodejně?

Máte horská kola?
A nechcete raději auto?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #27 kdy: 11 Listopadu 2010, 14:59:03 »
<nadsázka>
Přijede vozíčkář do cykloprodejny :
- Máte horská kola?
- A nechcete raději auto?
</nadsázka>

 ;)

(Tímto příspěvkem jsem se v žádném případě nechtěl dotknout tělesně postižených lidí)
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #28 kdy: 11 Listopadu 2010, 15:21:18 »
OMG :D bez OS nebo s buntu a jeste trakova striktni kriteria. za 5K se dá sehnat, ale s widlema. koukej po akcích. už jsem pár eee 1xxx videl pod 5k nové. ale s win
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #29 kdy: 11 Listopadu 2010, 15:31:12 »
Trochu jako v cykloprodejně?

Máte horská kola?
A nechcete raději auto?

HP Mini je netbook. Cena je však přes limit. Ale ta kvalita za to stojí.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #30 kdy: 11 Listopadu 2010, 15:33:00 »
Atom je strašnej. Je to tak pomalé jak notebook z bazaru 10 let starej. Raději si připlatit a fungovat na něčem normálním. Znám to z vlastní zkušenosti jak je počítač pomalej tak kliknou na něco a nic nevyskočí tak kliknou znovu a znovu a furt dokud se počítač nezhroutí a nezamrzne pak budou nadávat že na tom nic nefunguje. Potom ten display s výškou 600px je děs hlavně některá okna nejdou zmenšit a tlačítka dole jsou schovaná pod okrajem takže na ně nejde kliknout a Open office bude na tomto disp nepoužitelné.
třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80992 ušetřené tři tisíce za Atom a mini display nestojí  ???
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #31 kdy: 11 Listopadu 2010, 15:38:30 »
Díky za tipy.
Ještě jednou připomínám, že nic s Windows nic kupovat nebudu, ani kdyby to bylo ze zlata.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #32 kdy: 11 Listopadu 2010, 15:44:27 »
jo bral jsem na vědomí a také jsem poslal odkaz na notebook bez windows  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #33 kdy: 11 Listopadu 2010, 15:52:51 »
třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80992 ušetřené tři tisíce za Atom a mini display nestojí  ???

Tak zrovna u Aceru vůbec neplatí, že předinstalovaný Linux znamená bezproblémovou funkčnost pod Linuxem. Mám s tím hodně neblahých zkušeností. To už je opravdu lepší ten Atom.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #34 kdy: 11 Listopadu 2010, 16:18:23 »
třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80992 ušetřené tři tisíce za Atom a mini display nestojí  ???

Nojo, ale tohle už je skoro za devítku... :-(
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #35 kdy: 11 Listopadu 2010, 16:22:54 »
třeba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80992 ušetřené tři tisíce za Atom a mini display nestojí  ???

Tak zrovna u Aceru vůbec neplatí, že předinstalovaný Linux znamená bezproblémovou funkčnost pod Linuxem. Mám s tím hodně neblahých zkušeností. To už je opravdu lepší ten Atom.
Neříkám že mám snad rád Acery ale pokud je zde hlavní požadavek cena tak jsem vybral to první co jsem našel. Konkrétně u tohoto modelu nevidím důvod proč by měly být nějaké problémy s linuxem. Vše je intel a maximálně se může stát že nepůjde Bluetooth nebo čtečka karet ale to by asi Babičce nevadilo.
Každopádně bych byl pro jakýkoliv trochu větší display. 1024x600 je spíš tak vhodné rozlišení na telefon  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #36 kdy: 11 Listopadu 2010, 17:23:40 »
Mám téměř stejný Acer (5230E), a žádné větší problémy jsem s Ubuntu nezaznamenal. Grafika i Wi-Fi šlape hned po instalaci, bluetooth taky.
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #37 kdy: 11 Listopadu 2010, 19:29:04 »
Měl jsem Acer, kde bylo taky všechno Intel, dokonce to prodávali s Linuxem, ač to byl Linpus bez grafického rozhraní. Po nainstalování normální distribuce (vyzkoušeno hned několik) nefungovala detekce baterky, suspend, hypernace a funkční klávesy, což mi přijde jako zásadní nedostatek. Nechci tady tvrdit, že na noteboocích od Aceru Linux nepojede. Chci tady upozornit na to, že ani nákup notebooku s Linuxem nezaručí, že na něm Ubuntu dobře poběží, a Acer je tímto pověstný, ale není v tom jen on, problémy jsem měl i s Dellem, který byl koupený přímo s Ubuntu. Po nainstalování standardního Ubuntu mi trvalo celý den, než jsem všechno zprovoznil, ale aspoň to na rozdíl od toho Aceru šlo.
Jak jsem tu uváděl to HP Mini, tak to opravdu bezproblémově funguje na většině distribucí (vyzkoušeno).

Rover623

Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #38 kdy: 11 Listopadu 2010, 19:41:39 »
Co tohle http://notebooky.heureka.cz/asus-eee-900a-pur011l/specifikace/ na 9.10 měl sice problémy s grafikou,ale to už je minulost

pistacik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #39 kdy: 11 Listopadu 2010, 20:33:48 »
Mala chybka. Vyhledavac heureka uz neinformuje ze zbozi je na strankach e-shopu nedodatelne.
Dell Latitude E6500, dualboot Win7/UBU10.10

Kasr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #40 kdy: 12 Listopadu 2010, 00:44:21 »
Len by ma zaujimalo,ci to nie je porusenie niejakych zakonov ohladom monopolu a podobne,pripadne obchodnych podmienok.Neverim,ze z pravneho hladiska je ok kupit niejake pc iba s predinstalovanym systemom od jedneho vyrobcu(mrkvosoftu).Ved boli dokonca napadnute programy vo windows,ze nedaju priestor konkurencii.A to je oproti tomu minimum.Co antimonopolne zakony?
« Poslední změna: 12 Listopadu 2010, 02:41:10 od Kasr »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #41 kdy: 12 Listopadu 2010, 08:04:58 »
Chodit na MS se zákony je jako říkat Kim Čong Ilovi o lidských právech... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #42 kdy: 12 Listopadu 2010, 08:34:30 »
Sešívaný napsal: ...dokonce to prodávali s Linuxem, ač to byl Linpus bez grafického rozhraní. Po nainstalování normální distribuce...

Lipnus není normální distribuce ? Grafické rozhraní má a hodnotím ho skoro lépe, než dnešní Unity:  



Jediný problém byl se stažením instalačního CD. Strašně pomalé stahování. Trvalo to tehdy asi 2 dny (je to tou strašnou dálkou nebo byl zrovna velký zájem o Linpus a přetížené servery).

« Poslední změna: 12 Listopadu 2010, 09:25:17 od jenda93 »
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #43 kdy: 12 Listopadu 2010, 08:55:11 »
ty bonbóny nahoře jsou trochu demode, ale jinak přehledný...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Rover623

Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #44 kdy: 12 Listopadu 2010, 09:11:40 »
Problém ale je,že tam nejde nic vložit na plochu (která prostě neexistuje),to už by v Unity v 11.04 mělo jít a neexistence plochy je pro BFU asi ten největší problém,protože vše zásadně spouštějí z plochy,polovina lidí co znám neumí ze systémových nabídek cokoli spustit,někteří dokonce ani nevědí,že tam něco takového je.Další problém Linpusu byl v tom,že ne vždy bylo přítomno grafické rozhraní a tak systém velmi často končil v příkazové řádce.A největší problém,kvůli kterému mi Acer celkem leží s celým jeho Limpusem v žaludku,byl ten,že u některých notebooků napsal Acer pro Linpus své vlastní ovladače (aby ten jejich zmrzačený HW vůbec fungoval),ale všechno si to tak nějak sešmudlal na vlastním písečku a neuvolnil vůbec nic,včetně UI,ale UI je mi celkem ukradené,ovšem nechápu proč pro ty notebooky o kterých věděli,že pod Linuxem nefungují,nemohli uvolnit alespoň ty ovladače
« Poslední změna: 12 Listopadu 2010, 09:13:11 od Rover623 »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #45 kdy: 12 Listopadu 2010, 09:13:31 »
Lipnus není normální distribuce ? Grafické rozhraní má a hodnotím ho skoro lépe, než dnešní Unity: 

On je Linpus a Linpus. Pokud vím, tak tohle je pro Aceří netbooky, ale do notebooků cpou nějaké variantu osekanou až na kost, kde se v lepším případě spustí jen textové rozhraní a v horším jen takový ten záchranný shell grubu.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #46 kdy: 12 Listopadu 2010, 09:30:01 »
Mají krásnou novější verzi: http://www.linpus.com/downloads.html


Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #47 kdy: 12 Listopadu 2010, 10:49:51 »
*jsi tak bohaty aby jsi mohl kupovat levne veci?*

To úplně chápu, ale NIKDO tady si nedovedete představit, jak bude počítač (NE)VYUŽITÝ:

cca 4x do roka si ho majitelka vezme do lázní či na dovolenou, tam se pokusí připojit na wifi a zkontrolovat si maily, případně jeden či dva odeslat. Když to někdy nepůjde NIC se neděje, důchodci NIC důležitého nepřijímají ani neodesílají. Stejně tak jestli se okno Firefoxu otevře za 2s nebo za 30 sekund je úplně jedno... Mailový provoz je asi 10 zpráv za měsíc. Zaplnění domovského adresáře na desktopu je nyní po třech letech používání pár desítek mega (fotky)....
Další aktivita je psaní deníku na chalupě v altánu. AbiWord má 10x víc fičůr, než je potřeba...

Nebudu za to dávat desítku... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #48 kdy: 12 Listopadu 2010, 11:13:32 »
A je problém koupit s woknama a ty pak smáznout?

Nechci, Billovi už nedám ani korunu. Je to srdeční. To si rači koupím o litr dva dražší NB. Nebudu si s Microsoftem kazit Vánoce....

Dobrých zásad je třeba se držet, ať to stojí, co to stojí... :-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kde koupit nový netbook s Ubuntu do 5000 Kč s DPH?
« Odpověď #49 kdy: 12 Listopadu 2010, 13:19:24 »
Dobrých zásad je třeba se držet, ať to stojí, co to stojí... :-)

Ale já si to fakt myslím...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.