Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba při instalaci  (Přečteno 974 krát)

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Chyba při instalaci
« kdy: 21 Listopadu 2010, 11:10:01 »
Dobrý den,

Chtěl bych poprosit o pomoc. Takže, nainstalovaj jsem ubuntu klasicky nezkoušel jsem live CD. Instalace proběhla v pořádku. Když zapnu Ubuntu naskočí mi tam instalace. Chvíli to běží pak vyskočí hláška: Není určen kořenový souborový systém. Opravte to z příslušného menu. Když vypnu instalaci systém se zapne ovšem když vytvořím jakoukoli složku a vypnu počítač, po opětovném zapnutí tam žádná z mích vytvořených složek není. Jako bych zapínal systém poprvé. Prosím pomozte mi jak mám úspěšně dokončit tu instalaci která naskočí při zapnutí. A jestli to něják souvisí s těmi složkami..

Děkuji !  :)

(V linuxu jsem naprostý začátečník)
« Poslední změna: 21 Listopadu 2010, 12:13:01 od drintus »

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2010, 12:07:00 »
Doufám že mi co nejdřív někdo pomůže  ;)

Rover623

Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2010, 12:24:30 »
Tak teď ti mírně nerozumím,ale každopádně potřebuji vědět několik věcí:
1)instaluješ to jako program do Windows (Wubi) nebo jako čistou instalaci na samostatný oddíl?
2)pokud používáš standardní instalačku na CD,tak ta v posledních dvou verzích (10.04 a 10.10) najede až do grafiky kde zobrazí okno s dotazem jestli vyzkoušet nebo nainstalovat,takže když zvolíš nainstalovat,stane se co?
3)zkusil jsi zkontrolovat ten iso obraz (md5sum) a zkusil jsi udělat kontrolu média na chyby,ta se provede tak,že během startu LiveCD když se objeví ten obrázek "usnadnění=klávesnice" něco zmáčkneš a dáš otestovat disk na chyby

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2010, 12:30:20 »
Nainstaloval jsem to jako program do WIN. A když dám nainstalovat tak mi to hlásí: Byla nalezena předchozí instalace, pro pokračování je nutno tuto předchozí verzi odinstalovat.

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:05:07 »
Vážně nikdo neví co s tím ?  ???

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:21:22 »
Fúha neviem či sa nájde dakto kto je schopný poradiť a vie dačo o wubi.Toto riešenie nieje košér...nikdy som to neskúšal.Aspoň mám príležitosť.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:27:48 »
Nevím co přesně myslíte tím wubi.. Prostě při zapnutí PC si zvolím mezi Windowsem a Ubuntem ..

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:32:17 »
Wubi je možnosť inštalácie.Je to inštalácia do Windowsu.http://wiki.ubuntu.cz/Wubi
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:34:03 »
Jo to je přesně ono ..

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:44:21 »
Radšej si nainštaluj systém normálne.Strčíš do mechaniky v biose nastavíš aby cd mechanika bola prvá pri boote a potom sa ti začne načítavať CD...potom dostaneš na výber či inštalovať alebo iba skúsiť.Samozrejme, že inštalovať.Nainštaluješ a máš.Pri zapnutí budeš mať na výber.Akurát nesmieš kliknúť na volbu inštalovať na celý disk  ;D.A ešte by som si odinštaloval predtým ubuntu z win(kvôli miestu)(pokial nemáš dosť miesta).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

drintus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:48:33 »
Hele tak jo skusil bych to jenom je problém že sem opravdu looser v tomto nemužež mi aspon zaklad instalace popsat ? Protože vůbec nevím jak to mám nabootovat atd.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Chyba při instalaci
« Odpověď #11 kdy: 21 Listopadu 2010, 15:51:34 »
Na wiki.ubuntu.cz je návod
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.