Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: codec error use windows media player  (Přečteno 1883 krát)

Werner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
codec error use windows media player
« kdy: 15 Listopadu 2010, 21:52:48 »
Po delší době se mi podařilo sehnat film, na který jsem se nedočkavě těšil. Po spuštění avi souboru se začalo normálně přehrávat video, avšak  přímo ve videu vyskočil titulek:

"codec Error: Use Windows Media Player" následovalo "Aborting Video, Redirecting to Microsoft Codec Download page" a po 19 vteřinách přehrávač film ukončil.

Ve vlastnostech souboru jsem se dozvěděl, že film užívá kodek "Microsoft Windows Media 9"
kodeky pro linux "w32codecs", které mám nainstalované obsahují "Windows Media 9", což ale zjevně není to co potřebuji.

Mohl by mi někdo poradit, co s tím? 

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: codec error use windows media player
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2010, 22:15:28 »
Citace
přímo ve videu
Use Windows Media Player

nezda se ti na tom neco podezrele?  ;)

Jinak pokud se jedna o zakoupene DVD, okamzite ho reklamuj...

Werner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: codec error use windows media player
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2010, 22:44:24 »
Tak uznávám, že podezřelé to je :-) a napadlo mě, že soubor už jsem "poškozený" získal ...ale chtěl jsem zkusit, jestli to skutečně nemůže být kodekem. Nebo aspoň vyzvědět, jestli se s tímhle už někdo setkal. Soubor je avi :-)

Rover623

Re: codec error use windows media player
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2010, 22:55:33 »
Je do toho prsknutá DRM ochrana která umožňuje nastavit to tak aby to šlo pustit jen v určitém přehrávači.Nejlehčí je nacpat tam ochranu pro MS dekodéry protože žádné stoprocentní náhrady neexistují,ten kodek jednoduše není k dispozici pro nic jiného než pro Windows a jeho správnou implementaci zaručí jen WMP.Když se to takhle blbě zamkne,tak si to dokonce ani na Windows nepřehraješ jinde než ve WMP,většina alternativních přehrávačů má pro tohle stejně své vlastní dekodéry které jim umožňují přehrávat neúplné soubory

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: codec error use windows media player
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2010, 23:03:58 »
DRM ochrana ve warez??  :D

Rover623

Re: codec error use windows media player
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2010, 23:08:29 »
Najdou se i tací vtipálci,dokonce jsem viděl i pálená DVD s filmem upravená tak aby nešla okopírovat

Werner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: codec error use windows media player
« Odpověď #6 kdy: 15 Listopadu 2010, 23:18:42 »
Když je to takhle a soubor je chráněn, tak to rovnou mažu. Jen doufám, že debaty, které vedli na zahraničních fórech lidé se stejným problémem nepostulují pravdivým výrokem, že tyto soubory infikují systém.
« Poslední změna: 15 Listopadu 2010, 23:36:56 od Werner »

Rover623

Re: codec error use windows media player
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2010, 00:24:07 »
To ani nejde,viry a podobná havěť mohou pod Linuxem fungovat jen s takovým oprávněním jaké má uživatel a co by ti takový vir asi udělal,smazal data ze složky /home,to je asi tak jediné co může

Werner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: codec error use windows media player
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2010, 00:48:44 »
Já vím...god bless you linux :-) pokud by měl někdo Win i linux, třeba to vezme na vědomí.
Každopádně díky všem za podnětné příspěvky. Zase jsem se něco naučil :-)
« Poslední změna: 16 Listopadu 2010, 00:51:24 od Werner »

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: codec error use windows media player
« Odpověď #9 kdy: 16 Listopadu 2010, 17:24:22 »
To ani nejde,viry a podobná havěť mohou pod Linuxem fungovat jen s takovým oprávněním jaké má uživatel a co by ti takový vir asi udělal,smazal data ze složky /home,to je asi tak jediné co může
1. Neni pravda, viz napr.
https://encrypted.google.com/search?q=linux%20privilege%20escalation

2. Pokud vir smaze /home, je to pro vetsinu lidi vetsi katastrofa nez pokud smaze systemove soubory (reinstalace systemu je relativne nenarocna).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.