Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VGA switcheroo - prepinani grafickych karet pod Linuxem  (Přečteno 6098 krát)

karlitos

• Stálý člen
  • **
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
VGA switcheroo - prepinani grafickych karet pod Linuxem
« kdy: 19 Listopadu 2010, 12:09:38 »
Zdravim

V Mavericku by meloa fungovat funkce VGA switcheroo ktery by mela umoznit prepinani grafikych karet pod Linuxem. Dokonce k tomu uz nekdo udelal skript, ktery to prepinani zjednodusuje http://asusm51ta-with-linux.blogspot.com/

Vyzkousel nekdo, ma nekdo zkusenotsi ? Pomahal jsem s Maverickem kamaradce na jednom Aceru co ma Intel/Nvidii a Nvidia fungovala pouze kdyz byla v BIOSu nastavena dedikovana karta natvrdo. Tady uz taky resili nestastnici ze si nainstalovali ovladace od Nvidie a po restartu kompletne cerna obrazovka.

Ja po tom Aceru docela pokukoval, ale abych se musel napevno rozhodnout pro pouzivani jedne nebo druhe grafiky - to mi prijde jako hloupost. A kdyz to bezi na Nvidii, tak grafiky vykon je v cajku, ale ovlivni to vyrazne beh doby na baterky.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

OvjV

• Návštěvník
  • V každé číselné soustavě je vždy 10 číslic
    • Hackles
Re: VGA switcheroo - prepinani grafickych karet pod Linuxem
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2010, 18:44:40 »
Experimentuju s tim na Acer Aspire TimelineX 4820TG s ATI/Intel.. Ale zatim sem to nezprovoznil..
EDIT:
Zkousel sem nekolik jader s vga switcheroo, ale nic.. Ubuntu 10.10 by melo obsahovat vga switcheroo nativne, tak otestuju, jestli tam bude nejaka zmena..
« Poslední změna: 21 Listopadu 2010, 01:50:50 od OvjV »
Acer Aspire 4820TG TimelineX
Intel Core i5 | 6GB DDR3 | 640GB HDD | ATI Mobility Radeon HD 5650 | Intel HD Graphics
Linux Mint 9 Isadora XFCE 64bit      (Win 7) jsem twitter-curious

Roman Vacho

• Moderátor
  • Závislák
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2010, 20:59:41 »
Co je mi známo, tak nutnost restartu X serveru neodpadla. Není to ještě hotové. Pracuej se na tom. Ale kdy to bude, nevím. Rok?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Martin Šácha

• Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2010, 22:35:43 »
No já slyšel že inženýři v nvidii našli "hack" v grafikách intelu. Něco jako že stačí spojit 2 obvody a je pak možný nv/intel grafiku čistě připojit/odpojit...prostě hot-plug grafika.

Vygooglim link...  

EDIT: Jmenuje se to nvidia optimus http://www.tomshardware.com/news/nvidia-gpu-optimus,9788.html
« Poslední změna: 20 Listopadu 2010, 22:39:40 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

karlitos

• Stálý člen
  • **
    • homepage
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2010, 11:35:48 »
Optimus neni zadny hack a byly by k nemu potreba specialni ovladace. Vice viz. http://pctuning.tyden.cz/hardware/notebooky-pda/16534-asus-ul50vf-nvidia-optimus-se-predstavuje?start=3

To by byla samozrejme labuz, ale uplne by stacilo i kdyby sly pouzivat obe grafiky a restartoval by se Xserver. stale to zamrzi min nez kdyz si clovek musi vybrat kterou bude pouzivat naporad.

command

• Návštěvník
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2011, 16:10:02 »
vidim ze temu tu uz je zalozena davno a ubehla od vtedy nejaka ta doba tak sa chcem spytat ci uz tu je niekto kto to rozbehal ??....dost by mi to pomohlo...konkretne intel/ati...dakujem

karlitos

• Stálý člen
  • **
    • homepage
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2011, 20:40:44 »
Hledam sponzora notebooku s prepinatelnymi grafickymi kartami. Pak se tomuto tematu budu rad venovat naplno  :)

jAster_BA

• Závislák
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
« Odpověď #7 kdy: 29 Dubna 2011, 23:31:02 »
AMD to dokonca podporuje v Catalystoch nie?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

karlitos

• Stálý člen
  • **
    • homepage
« Odpověď #8 kdy: 30 Dubna 2011, 22:55:04 »
Zajimave, mas nejake podrobnejsi informace ? Kazdopadne nejkrasnejsi by bylo kdyby Nvidia podporovala pod Linuxem Optimus.

command

• Návštěvník
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2011, 11:30:53 »
no len ja mam ten problem ze ked naistalujem drivery od amd s catalystom tak mi pri starte ostane cierna obrazovka...a ked aj sa podari nastartovat plochu tak mi catalyst nepusti z dovodu ze nevie najst hardware...ked pouzijem aticonfig tak uz tym padom nepustim a pri starte ma hned hodi do konzoloveho prihlasovania....no a konkretne mam Lenovo Ideapay Y560 a Kubuntu 11.04...a v biose mi ide prepnut bud na obe  grafiky alebo len tu intelacku...keby tam je moznost natvrdo ATI tak neriesim ale zial taka moznost tam nieje...ako nieje to taka nevyhnutelnost ale predsa len rad by som tu spojazdnil tu ATInu a vyuzil plny potencial notasu :D a zatoven este vyriesil ten bug s ventilatorom ktory v linuxe bezi stale naplno cim je notas celkom hlucny :D

jAster_BA

• Závislák
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2011, 17:47:34 »
http://www.linlap.com/wiki/lenovo+ideapad+y560 píšu, že by malo fungovať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.