Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Src patch  (Přečteno 702 krát)

IngStrom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Src patch
« kdy: 20 Listopadu 2010, 20:01:28 »
Dobrý den,

mam dotaz na wineHQ jsem nasel v navodu nejaky SRC patch a vubec nevim co to je tak jestly by me nekdo mohl pomoc co s tim http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=14232
na linux jsem presel asi pred mesicem takze jsem zacatcnik tak me kdyztak trochu nakopnete ;)

Dekuji

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Src patch
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2010, 20:14:18 »
doporucuji zapracovat na anglictine - ten src patch je tam pro ty, kteri autorovi neveri, ze nevlozil do opraveneho spoustece (odkaz 1 radek nad tim patchem) nejaky skodlivy kod (aby si to mohli pripadne zkompilovat sami) - vzhledem k tomu, ze nevis nic o patchovani , tak nepredpokladam ze by sis to chtel kompliovat sam...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Src patch
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2010, 20:15:54 »
MacHala byl rychlejsi, tak aspon vysvetlim ten patch


Priklad na vysvetleni co vlastne dela patch:
Dejme tomu, ze mas 2 textaky, jeden original a druhy je zmeneny. prikazem
Kód: [Vybrat]
diff original zmeneny>patchfile ziskas informace pouze o zmenach v souboru mezi textaky original a zmeneny, informace se ti ulozi do souboru patchfile. a pokud dejme tomu soubor zmeneny smazes, zbyde ti jenom patchfile a original a budes chtit ziskat zpet zmeneny soubor, napises prikaz
Kód: [Vybrat]
patch -i patchfile original
Takze pokud nemas zdrojak, na kterej bys aplikoval patch a prelozil ho, tak si stahni tu binarku co tam je...
« Poslední změna: 20 Listopadu 2010, 20:17:32 od Bohouš »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

IngStrom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Src patch
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2010, 20:18:12 »
ano to je ale ten link je nefunkcní :) a pokud me nekdo poradi tak si to rád zkompiluji sam pokud to nezkusim tak se to nenaucim ne? ;) je pro me dulezite to rozjet jinak s manzelkou nevydrzim a budu muset z5 na widle a to neci >:(
-------------------------------------
aha jo takze kdyz si vytvorim patchfile s tim scriptem co tam je a z puvodniho exe souboru vytahnu zdrojak tak pres tento prikaz
Kód: [Vybrat]
patch -i patchfile originalzkompikuju na neco co by mohlo jet?
« Poslední změna: 20 Listopadu 2010, 20:27:42 od IngStrom »

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Src patch
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2010, 20:49:36 »
... z puvodniho exe souboru vytahnu zdrojak...

To nepujde, exe je binarka, z toho asi zdrojak jednoduse nevytahnes. Neni zdrojak k dyspozici nekde na webu vyrobce?? zkus ho najit, jinak nemas co patchovat
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

IngStrom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Src patch
« Odpověď #5 kdy: 20 Listopadu 2010, 20:57:11 »
 ::)su blb to me nedoslo ;D no zkusim se po tom mrknout urcite se nekde bude dat sehnat. ale jinak jsem to pochopil dobre co se tyce toho patchovani?

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Src patch
« Odpověď #6 kdy: 20 Listopadu 2010, 21:09:19 »
::)su blb to me nedoslo ;D no zkusim se po tom mrknout urcite se nekde bude dat sehnat. ale jinak jsem to pochopil dobre co se tyce toho patchovani?

nepochopil. ten soubor SRCpatch je to patchfile, ktere jsem pouzil v prikladu. cili az ziskas zdrojak, tak napises
Kód: [Vybrat]
patch -i SRCpatch zdrojak pomoci prekladace na CPP zkompilujes a budes mit binarku

vic infa ohledne prikazu patch viz
Kód: [Vybrat]
man patch
Melo by se to kompilovat pod windows, ze? Zkusenejsi, kdystak me opravte
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

IngStrom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Src patch
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2010, 21:18:53 »
jo tak jsem to myslel
Citace
...vytvorim patchfile s tim scriptem co tam je...
ale asi blbe napsal... s tim bych si mel poradit a snad to pojede no... kazdopadne diky moc za cenne rady

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.