Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problemy s prechodem na KDE  (Přečteno 696 krát)

jirsi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Problemy s prechodem na KDE
« kdy: 17 Listopadu 2010, 14:56:04 »
Vždy jsem používal LXDE a Gnome. S ubuntu 10.10 jsem začal využívat i KDE, ale mám dva zřejmě primitivní problémy. Nevím, jak vypnout systémové zvuky (Takové to otravné šplouchnutí při startu ;D). V nastavení multimedií mi nejde v kartě systémových zvuků upravit hlasitost, ani odebrat zařízení. Druhý problém je, že při připojení oddílů disku chce systém heslo. To by nebyl problém, kdybych neměl disk rozsekaný na spoustu oddílů a kdybych neměl při startu odkazy na některé oddíly. Na ty se pak systém nedostane, dokud nemá heslo a když si vyžádá ruční zadání, tak je už pozdě, protože hodí chybu. (První zkusím ještě vyřešit přes přík. řádku, ale na ty disky si netroufám) Díky za nějakou radu

Rover623

Re: Problemy s prechodem na KDE
« Odpověď #1 kdy: 17 Listopadu 2010, 15:19:03 »
Udělej si mount pointy do /home

jirsi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Problemy s prechodem na KDE
« Odpověď #2 kdy: 18 Listopadu 2010, 12:42:50 »
 ::) jak je to jednoduché  ::) Díky za radu, už to běží  :)

jirsi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Problemy s prechodem na KDE
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2010, 12:44:28 »
Tak to neběží. Když tam hodim mount point, tak mě nenechá na něj zapisovat. Že prý nemám práva. Nejde to ani přes sudo dolphin. Jak MP odstraním, tak to zase funguje, ale jsem, tam kde jsem byl na začátku

Rover623

Re: Problemy s prechodem na KDE
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2010, 15:04:49 »
Myslel jsem udělat si ty mount pointy přímo do svého profilu,tam by jsi měl mít možnost dělat si co chceš,pokud to nefunguje zkus přidat do fstab parametr "users"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.