Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: úprava OS pro netbook  (Přečteno 3490 krát)

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
úprava OS pro netbook
« kdy: 02 Října 2010, 13:38:54 »
Přemýšlím nad pořízení nějakého netbooku a chtěl bych používat na něm ubuntu. Nechci ale tu netbook edici (protože to prostředí mi zrovna nesedí), ale klasické ubuntu. Doufám, že by s tím nemusel být problém...

Řeším, jak toto ubuntu pak upravit pro co nejlepší použití na netbooku. Zatím to skouším na normálním notebooku z live cd...
Vím, že existuje balík "ubuntu-netbook", ale toto prostředí mi nevyhovuje.

Co potřebuji a jak bych si to představoval:

1) nechci mít ty aplikace pořád na ploše (zde obrázek co jsem našel na netu toho co myslím)
Na ploše chci používat normálně "conky" a mít normální plochu.

Představoval bych si to tak, že bych měl normálně plochu, na ní "conky". Ale až po stisknutí toho ubuntu tlačítka vlevo nahoře by se mi nějak pěkně, přehledně zobrazila ta hlavní nabídka s pěkně roztříděnými aplikacemi, složkami a nastaveními jako u toho "netbook-launcheru" z toho balíku "ubuntu-netbook".

Jaké jsou možnosti? Existuje něco takového?

2) líbí se mi ten "maximus", kdy aspoň ušetřím při maximalizovaném okně trochu místa, ale taky mi nevyhovuje to ovládání tak nějak na 100%.

-nechci aby byly všechna okna automaticky maximalizována. Chtělo by to něco co bude fungovat podobně, ale abych si třeba mohl určit nebo něco, co jak chci mít spuštěné, protože třeba prohlížeč mám vždy maximalizovaný, ale u jiných aplikací to nechci.

-taky mi to ovládaní nějak moc nesedí. Nevyhovují mi ty ikonky vlevo a pak okno s křížkem pro zavření vlevo. Sám dobře moc nevím jak bych to chtěl, ale třeba by byly nejlepší jen ikonky bez toho titulku a aplikace by se pak zavírala nebo minimalizovala pomocí nějaké nabídky vyvolané na té ikonce.


Jak na to? Jaké jsou možnosti? Jsou nějaké jiné balíčky (programy), které mi toto umožní.

P.S.: je třeba brát v potaz, že se jedná o netbook, které  nejsou zrovna výkonné, proto je důležité aby to celkově (i s "conky" na ploše) pak nemělo moc velké nároky a nijak to nebrzdilo chod netbooku...!!!
Nebo je to celkově blbost a na takovém slabém stroji mi to dobře nepojede?

aloisam

  • Host
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2010, 14:38:58 »
Nechci ale tu netbook edici (protože to prostředí mi zrovna nesedí), ale klasické ubuntu. Doufám, že by s tím nemusel být problém...

Není.

-nechci aby byly všechna okna automaticky maximalizována.


do klasické 10.04, doinstalovat maximus + window-picker-applet, a v gconf-editoru upravit nastavení maximusu tak, aby se staral jen o okna které se maximalizují, a ne o všechna nově otevřená..

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2010, 15:15:49 »
A opravdu bys chtěl to menu z UNR ? Spustit na požádání není problém, ale jak by sis představoval že by se vypínalo ? Po nějakém čase ? Nebo znova klikem na tlačítko ? Nebo nějak jinak ? Můžeš si třeba vybrat jenom alternativu pro menu na panelu http://maketecheasier.com/4-great-alternatives-to-gnome-menu-bar/2010/06/08

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2010, 15:26:40 »
silverkeeper: Neříkám že to musí být to stejné menu z UNR. Chci jen nějaké jiné menu než to co je defaultně v ubuntu. Abych měl třeba v panelu nahoře jen jedno ubuntu tlačítko a po jeho stisku by se zobrazilo nějak dobře uspořádané menu s aplikacemi, složkami a nastaveními (třeba aby bylo jen podobně uspořádané a roztříděné jako to v UNR). Zrovna procházím váš odkazovaný článek, tak uvidím jestli se mi něco nezalíbí...

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2010, 16:54:32 »
do klasické 10.04, doinstalovat maximus + window-picker-applet, a v gconf-editoru upravit nastavení maximusu tak, aby se staral jen o okna které se maximalizují, a ne o všechna nově otevřená..


Pokud jsem to správně pochopil jak jsem to zkoušel, tak vlastně ten maximus se stará pouze o to, že maximalizovaná okna nebudou mít ten title bar a minimalizovaná ano? A o to zobrazení spuštěných aplikací na panelu se stará ten window-picker-applet?
Já jen abych věděl co je k čemu, jelikož do teď jsem myslel, že ten maximus se stará o oboje...


Jinak co se týká toho menu, tak zatím jsem nenašel nic co by mi vyhovovalo. Možná tak ten "Ubuntu System Panel" pokud by se dal nějak lépe nastavit nebo "Cardápio", bohužel nic z toho ani není v oficiálních repozitářích...

Zkusím se na to ještě podívat, něco prohledat a prozkoušet a uvidím jestli najdu něco co by mi vyhovovalo... :D
(asi jsem moc náročný :D )

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2010, 17:17:10 »
Pokud ti vyhovuje netbook-launcher, nebo netbook-launcher-efl, není nic jednoduššího, než si na jeho spouštění a zavírání udělat script, který se pak bude spouštět ikonou v panelu, nebo klávesovou zkratkou. Jen je potřeba počítat s tím, že start bude trvat cca 3s na atomovém strojku.

Např.:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

[[ `pidof netbook-launcher-efl` ]] && killall netbook-launcher-efl || netbook-launcher-efl

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2010, 17:36:33 »
k čemu ten pidof, stačí
Kód: [Vybrat]
sh -c "killall netbook-launcher-efl || netbook-launcher-efl"

aloisam

  • Host
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #7 kdy: 02 Října 2010, 17:39:50 »
Pokud jsem to správně pochopil jak jsem to zkoušel, tak vlastně ten maximus se stará pouze o to, že maximalizovaná okna nebudou mít ten title bar a minimalizovaná ano? A o to zobrazení spuštěných aplikací na panelu se stará ten window-picker-applet?

Jo.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2010, 17:57:44 »
k čemu ten pidof, stačí
Kód: [Vybrat]
sh -c "killall netbook-launcher-efl || netbook-launcher-efl"

No vidíš to, nacpat to do (ba)sh -c mě napadlo hned po tom, co jsem to odeslal, ale ten zbytek, tos mě dostal, díky :)
Jinak by bylo ještě vhodné poslat předtím případná okna z aktivní plochy pryč (minimize/show desktop), protože jinak se menu zobrazí pod nimi.

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2010, 07:02:30 »
Pokud jsem to správně pochopil jak jsem to zkoušel, tak vlastně ten maximus se stará pouze o to, že maximalizovaná okna nebudou mít ten title bar a minimalizovaná ano? A o to zobrazení spuštěných aplikací na panelu se stará ten window-picker-applet?

Jo.

Aha, neexistuje pro to tedy nějaký podobný applet? Nějaký, co by uměl to podobné, ale nezobrazoval by mi ty ikony spuštěných aplikací a nejlépe kdyby zobrazoval všechna tři tlačítka pro okno (a ještě nejlépe kdybych si mohl zvolit na které straně, třeba pokud bych si zvykl používat ta tlačítka v ubuntu nalevo, tak i tady kdyby byly nalevo.). Pak bych si jen přidal nějaký dock pro zobrazení spuštěných aplikací a tam bych si i hodil to ubuntu menu (třeba AWN), ten dock by se automaticky skrýval, takže by ani nezavazel...

Je nějaký podobný applet? Neznáte něco?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #10 kdy: 04 Října 2010, 18:15:38 »
Ja používam na netbooku Arch a mam normálnu plochu s docky.je to celkom prehladné.A rýchle.

[attachment deleted by admin]
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #11 kdy: 07 Října 2010, 15:58:27 »
Nevíte o nějakém appletu (nejlépe aby byl dostupný v oficiálních repozitářích), který by mi zobrazoval spuštěné aplikace pomocí ikon podobně jako je tomu ve windows 7 (popřípadě mac OS X)?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2010, 21:09:52 »
Je  to v repo.Dokonca Ubuntu ide ľahko prerobiť na Win7.Po vzhľade.Ale doporučujem nejaký dock ako je hore na obrázku.To je docky..ale určite stojí za vyskúšanie aj cairo-dock, či AWN.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2010, 21:42:14 »
jj, ty dock-y znám, třeba awn jsem zkoušel a je super... Jen je v ubuntu na nic, že nejdou vypnout oba panely a vždy jeden musí být zapnutý...

Nechci předělat ubuntu na w7, ani vzhled (to bych jej mohl rovnou použivat), chci jen applet, který bude zobrazovat spuštěné aplikace jako ve w7...

aloisam

  • Host
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #14 kdy: 07 Října 2010, 22:22:54 »
chci jen applet, který bude zobrazovat spuštěné aplikace jako ve w7...

pohledej dockbarx sám ho nepoužívám, a vlastně ani moc neznám W7 :) ale mělo by to být to co hledáš..

jj, ty dock-y znám, třeba awn jsem zkoušel a je super... Jen je v ubuntu na nic, že nejdou vypnout oba panely a vždy jeden musí být zapnutý...

vypnout oba panely samozřejmě jde, třeba pomocí ubuntu-tweak→řízení relací, a půjde to teda i jinak..

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: úprava OS pro netbook
« Odpověď #15 kdy: 20 Listopadu 2010, 13:39:28 »
Zdravím, zajímalo by mě, jak můžu docílit něčeho jako zde: http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2010/318/e/d/my_ubuntu_10_10_current_deskto_by_ghogaru-d32tpso.png

Jak můžu dát ty tlačítka pro zavření,minimalizaci včetně titulku atd. okna do té lišty (jako je tomu např i v unity). Chci ta klasická tlačítka i s titulkem, né ale jako je to u toho "window-picker-applet"u...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.