Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VirtualBox-zvuk  (Přečteno 2610 krát)

Mahuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Everything is possible
VirtualBox-zvuk
« kdy: 20 Listopadu 2010, 14:03:05 »
Zdravim,nainstaloval jsem do VirtualBoxu(v ubuntu 10.10) widle xp,vse bezi v pohode,az na zvuk,ktery nefunguje vubec. Pise mi to hlasku: nelze rozpoznat vase zvukova karta. Je potreba ve VirtualBoxu instalovat ovladace zvuku? Vse ostatni funguje. V nastaveni VB ja zaply, ale moc jinych moznosti tam neni,nebo jsem je nenasel.  |Dyky za pomoc   M.
Lenovo ThinkPad X200s, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.60GHz,  4G RAM,   Linux Mint KDE 17.3  64-bit

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: VirtualBox-zvuk
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2010, 14:33:31 »
A už jsi instaloval přídavky pro hosta?

Přídavky pro hosta nainstalujete tak, že při jedoucím virtuálním stroji zvolíte Zařízení → Instalovat Přídavky pro hosta
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: VirtualBox-zvuk
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2010, 22:29:55 »
Na zvuk snad nejsou přídavky nutné, nicméně - zkus v nastavení vyzkoušet všechny možnosti výstupu - ALSA, PulseAudio, SoundBlaster...prostě všechny co tam jsou.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Mahuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Everything is possible
Re: VirtualBox-zvuk
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2010, 22:55:07 »
  Ty moznosti jsem uz vyzkousel.I veskere kombinace. Pridavky jsem take nainstaloval,ovsem v nich to asi neni. Stale nelze rozpoznat zvukova karta. Pritom v ubuntu ve vedlejsim okne to chodi a vse je nastaveno i podle wiki manualu. Mate prosim  nejake dalsi rady?  M.
Lenovo ThinkPad X200s, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.60GHz,  4G RAM,   Linux Mint KDE 17.3  64-bit

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: VirtualBox-zvuk
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2010, 08:48:24 »
Len pre upresnenie, tu chybu pise virtualbox alebo v nom nainstalovane xp.
U mna funguje nastavenie pulseaudio a radic ICH AC97.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Mahuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Everything is possible
Re: VirtualBox-zvuk
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2010, 14:19:50 »
  Tu chybu nepise ani V.B. ani XP-ikdyz tam me to nenajde kartu take. Tu hlasku v tom zneni mi to pise Skype. Zvuk vsak nejede v celem XP a nenalezl jsem ani ovladaci panel na zvuk s moznosti vystupy a vstupy vypnout ,zapnout atd,takze muj predpoklad je ze tu kartu to z nejakeho duvodu nalezt opravdu nemuze a nevidim zadne dalsi moznosti nastaveni. Neni to potreba povolit nekde v Ubuntu?  Ten XP sem pouzival dlouho a jel bez problemu a mnohem lepe nez bezne XP. tak opravdu uz nevim. Diky M.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2010, 14:24:32 od Mahuta »
Lenovo ThinkPad X200s, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.60GHz,  4G RAM,   Linux Mint KDE 17.3  64-bit

Mahuta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Everything is possible
Re: VirtualBox-zvuk
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2010, 02:11:47 »
Diky za rady.Tak je to vyreseno. XP i VirtualBox jsem odinstaloval,vymazal i skryte soubory a nainstaloval znovu.Zvuk funkcni.Ovsem az na problem,ktery jsem publikoval tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,52041.msg374227.html#msg374227   To se tykalo a stale nastaveni PC ci Ubuntu. Nevite nekdo? M.
Lenovo ThinkPad X200s, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU 1.60GHz,  4G RAM,   Linux Mint KDE 17.3  64-bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.