Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Síťování Ubuntu-Ubuntu  (Přečteno 1065 krát)

Kings-exclusive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
    • Kings-exclusive
Síťování Ubuntu-Ubuntu
« kdy: 21 Listopadu 2010, 13:27:10 »
Již delší dobu zde i na Wiki chci najít jednoduchý postup který by zaručeně pochopil i ten největší laik.Vím že to není jednoduché, ale pokud by zde někdo popsal síťování dvou pc samostatně i přes router krok za krokem bylo by to docela dobré.Jinak si myslím že by nebylo naškodu kdyby to fungovalo v základní instalaci tak aby se počítače nalezly sami tak jak to funguje třeba pod Windows.Myslíte že se toho dočkáme?Abych se přiznal sám to asi pokud bude dobře popsaný postup zvládnu rozchodit (i když mi to zabere spoustu času a toho moc nemám) ale jinak je spoustu lidí které takovýto základní prvek systému odradí a přejdou radši zpět na jiné platformy což je škoda.Díky.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2010, 13:51:15 »
Ale ono to funguje, ze se v zakladni instalaci pocitace najdou.
Resp. posledni moje zkusenost byla, ze ve verzi 10.10 jsem potreboval neco kopirovat po siti. Pripojeni pocitacu bylo pres router - konfigurace site na pocitacich v defaultnim nastaveni (automaticky - dhcp). Na jednom jsem dal nastavit sdileni - oznamilo to, ze k tomu potrebuje cosi doinstalovat (a nabidlo to automatickou instalaci) a pote, co se to nainstalovalo, jsem na druhem stroji mohl pristupovat  ke sdilenemu adresari a bez problemu kopirovat.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2010, 14:04:59 »
Stahni si balik Samba + grafickeho klienta. Nic jednodussiho snad neexistuje. Funguje i mezi Ubuntu-Win. V grafickem klientovi si vsechno intuitivne nastavis
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

Kings-exclusive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
    • Kings-exclusive
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2010, 14:51:12 »
Na pc 1 .Zapnout sdílení osobních dokumentů?Tuto možnost nemám protože ji nelze zapnout, mohu sdílet jen přes bluetooth.Na sdílení osobních souborů chybý doinstalovat jakýsi balík hm ale jaký? Už jsem se na to zde ptal bohužel nikdo neodpověděl.Na 2 pc v základní instalaci ani sdílení není  v nabídce. A co se týká Samby, ta je tvořena pro sdílení s jinými systémy.Proč tedy Sambu?Jinak používám také 10.10 a jsem jinak spokojen.

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 21 Listopadu 2010, 16:15:01 »
Samba neni primarne urcena ke sdileni mezi ruznymi systemy, je to implementace sitoveho protokolu SMB. Je primo urcena k tomu, co ty bys chtel jednoduse pouzivat. Vyhodou je, ze umoznuje i sdileni se systemy windows...
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2010, 19:05:35 »
No, s kamarádem ve třídě to děláme tak, že máme notebooky připojené pomocí Ad-Hoc, a já mám nazsílenou složku "Veřejné" (takže tam může taky vkládat, upravovat, etc. dokumenty). A jinak komunikaci vedeme přes IPtux (jde tam i posílat soubory - rychlost kolem 600Kb/s).
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2010, 19:31:37 »
Ak dáš možnosť zdielania (klikneš pravou na priečinok) sa ti potom žačne ťahať z netu samba...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kings-exclusive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
    • Kings-exclusive
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2010, 15:09:42 »
Jenže možnost sdílení nefunguje.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Síťování Ubuntu-Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2010, 15:22:21 »
Na wiki návod je, nedokážu posoudit jak je definován "největší laik"
http://wiki.ubuntu.cz/NFS
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.