Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pojďme pomoct zlepšovat Unity  (Přečteno 38726 krát)

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #75 kdy: 12 Února 2011, 08:47:00 »
Ještě to chce aby se tomu postrannímu panelu dalo nastavit skrývání.

Je možný, že to nemáš povolený v Compiz settings manageru - tam je pod pluginem Unity všelijaký nastavení (nečekej ale nějakou obrovskou záplavu).
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #76 kdy: 12 Února 2011, 15:31:08 »
Nedalo mi to a vyzkoušel jsem poslední alfu. Vydržela na desktopu asi dvě hodiny. Pořád nechápu co se s Unity sleduje :( Jeden postranní panel s velkými ikonami který se umí skrývat. Kde je možnost přidávání apletů? Jako pamětník Win3.11 konstatuji že Unity ho zatím nepředčilo. Proboha to opravdu má někdy představovat moderní desktop? >:( Ještě že existuje KDE.

kendy1991

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
    • Kendyho blog
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #77 kdy: 19 Února 2011, 18:01:16 »
Mně Unity ani nenaběhlo, zkoušel jsem alphu 1, alphu 2 i daily buildy. Vždycky mi naběhlo klasické Gnome s jednotným menu na horní liště. Asi nemám štěstí... :-\

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #78 kdy: 19 Února 2011, 20:21:52 »
Mně Unity ani nenaběhlo, zkoušel jsem alphu 1, alphu 2 i daily buildy. Vždycky mi naběhlo klasické Gnome s jednotným menu na horní liště. Asi nemám štěstí... :-\
Až když nainstaluješ nesvobodné ovladače grafiky tak po novém přihlášení uvidíš tu "nádheru" >:(

kendy1991

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
    • Kendyho blog
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #79 kdy: 19 Února 2011, 20:38:00 »
I to sem zkoušel, po jejich instalaci systém zamrznul při bootování. Mám Geforce gt 220, takže jsem problémy nečekal.

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #80 kdy: 20 Února 2011, 09:37:41 »
Poslední verze Virtualboxu již podporuje Unity po nainstalování přídavku pro hosta, Vyzkoušel a zjistil jsem že určitě na tohle nepřejdu. Klasické menu nejde nijak dodat, boční panel nevím jak upravit, nahoru nic nepřidám. Bohužel ale i gnome-shell je na tom jenom trochu lépe.
« Poslední změna: 20 Února 2011, 11:38:31 od Nemec »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #81 kdy: 20 Února 2011, 09:40:27 »
I to sem zkoušel, po jejich instalaci systém zamrznul při bootování. Mám Geforce gt 220, takže jsem problémy nečekal.

Ach jo lidi, čtěte ty release notes... Nesvobodné ovladače (ani ati ani nvidia) ještě nefungují s novým Xorg.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #82 kdy: 21 Února 2011, 17:08:55 »
Dobře podporovaná je grafika Intel, kterou dnes má většina notebooků, netbooků apod. Grafiku nVidia vidím většinou jen u celkem drahých strojů okolo 30k. 
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #83 kdy: 26 Února 2011, 11:28:41 »
I to sem zkoušel, po jejich instalaci systém zamrznul při bootování. Mám Geforce gt 220, takže jsem problémy nečekal.

Ach jo lidi, čtěte ty release notes... Nesvobodné ovladače (ani ati ani nvidia) ještě nefungují s novým Xorg.
Je to marný, je to marný, je to marný...  ;D
A příští 11.10 s Waylandem bude teprv sranda...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #84 kdy: 26 Února 2011, 15:13:34 »
Nové NV ovladače už fungují.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #85 kdy: 26 Února 2011, 16:12:38 »
Mně na Mintu taky.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #86 kdy: 26 Února 2011, 21:32:37 »
Mně na Mintu taky.

Nechápu, co máš pořád s tím mintem.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #87 kdy: 26 Února 2011, 23:19:36 »
Mně na Mintu taky.
Nechápu, co máš pořád s tím mintem.
Mindrák, že Mint funguje a Ubuntu ne...
Stačí čeknout posledních pár příspěvků...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #88 kdy: 26 Února 2011, 23:38:59 »
Ale nic, jen jsem chtěl zevšeobecnit fakt, že jsou ovladače na světě. Jako by tady byl Mint prašivý.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #89 kdy: 27 Února 2011, 15:10:00 »
phplus napsal: Jako by tady byl Mint prašivý.

Linux Mint určitě není prašivý ani tady, a snad ani na jiných Linux fórech. Je to celosvětově uznávaná distribuce s Ubuntu za zády.

Linux Mint je čtvrtý nejrozšířenější systém v domácnostech.

Mně osobně na něm vadí jen to, že po čerstvé instalaci na něm toho musím k obrazu svému upravovat víc, než po čerstvé instalaci Ubuntu.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #90 kdy: 07 Března 2011, 12:14:43 »
Zdravím všechny a přidávám se se svým drobným postřehem. Přechod na Unity je určitě zajímavý pokus jak Ubuntu posunout zase někam o kousek dál, ale za sebe mám pocit, že Ubuntu se snaží přibližovat ne k Windows, ale Mac OS X. Tento směr lze sledovat už celkem dlouho, spousta věcí, které jsou nyní pro Ubuntu typické, do desktopových OS přinesl právě Mac OS X (systém administrace s výhradním použitím 'sudo', nově pak ovládaví prvky pro manipulaci s okny v levém horním rohu včetně jejich grafické podoby, nejnověji pak globální panel a další prvky). Proti tomu bych osobně nic neměl, v posledních letech používám Apple operační systémy (desktopové, serverové i mobilní) téměř výhradně. Co mě ale zaráží, že si Ubuntu jako vzor vybírá často to nejhorší z Mac OS X, jako globální panel, což je jedna z nejčastěji (oprávněně) kritizovaných funkcí Mac OS X, mění se také přístup vývojářů k uživatelům. Linux je specifický svou otevřeností a hlavně přizpůsobitelností.

Vyvojáři v čele s Markem Shuttleworthem ale nyní vystupují v pozici "My jsme rozhodli že takhle je to pro vás nejlepší, a tak nás nepřesvědčujte o opaku". Viz pro mě naprosto neuvěřitelné příspěvky Marka S. v tomto bugreportu: https://bugs.launchpad.net/unity/+bug/668415. Musím se přiznat, že jsem doslova nevěřil svým očím, Mark S. na požadavek o možnost konfigurace umístění Launcheru z levé strany na libovolný jiný okraj displeje odpověděl ve smyslu, že kdo to chce jinak, ať si upraví zdrojáky a naprogramuje a zkompiluje si to sám. Viz příspěvek #17. Na další argumenty, že umístění vlevo je neergonomické pro leváky, pro uživatele používající RTL jazyky (písmo psané zprava doleva, např. Arabština) a na displejích v režimu pivot (na výšku), odpověděl v příspěvku #25. Jak, to si prosím přečtěte sami. Odpověď hodná politika, co říkáte?

Takže teď nám budou vyvojáři disktovat, co je pro uživatele nejlepší, a místo možnosti uživatelské konfigurace a přispůsobení systému se budou muset přizpůsobovat uživatelé designovým záměrům vývojářů (viz přispěvek #2 Marka S. v tomtéž bugreportu). Takže designové záměry jsou nadřazené ergonomii a potřebám uživatele. Zajímavé.
« Poslední změna: 07 Března 2011, 12:19:12 od Lukáš Svoboda »

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #91 kdy: 07 Března 2011, 12:51:59 »
jen blbej dotaz, bude 11.04 fungovat s klasickym Gnome stejne jako 10.10 a nebo uz to Unity bude standart ktery nepujde vypnout ??? Bohuzel za posledni dobu nemam cas na testovani a tak jsem se s Unity nemel cas seznymit, jen jsem shledl par videi a moc me to tedy neoslovilo ...
diky
tradiční bordel + Nvidia :-)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #92 kdy: 07 Března 2011, 12:58:32 »
jen blbej dotaz, bude 11.04 fungovat s klasickym Gnome stejne jako 10.10 a nebo uz to Unity bude standart ktery nepujde vypnout ??? Bohuzel za posledni dobu nemam cas na testovani a tak jsem se s Unity nemel cas seznymit, jen jsem shledl par videi a moc me to tedy neoslovilo ...
diky
Při přihlášení (na přihlašovací obrazovce) by mělo být na výběr mezi Gnome s Unity nebo klasickým Gnome... A já teda doufám, že to tam bude ;)

Lukáš Svoboda: No, zdar chlape, napsal jsi to fajnově... Stále doufám, že vývojáři Ubuntu poslouchají i "hlas lidu" a že to nebude fakt podle tvého odhadu...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kedrigern

Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #93 kdy: 07 Března 2011, 13:00:18 »
LPK: Bude tam i klasické gnome, jelikož ještě není hotové 2D Unity. A jelikož je Unity do značné míry hlavně Compiz a věci z Gnome 3, tak nejspíš půjde udělat i rozumný osekaný hybrid (tipuji).

Lukáš: Jako není to nejpřívětivější přístup, ale jako vývojář ho chápu. Když si něco píšu (Mark to platí), tak se to sice snažím udělat univerzální, ale občas nezbudou síly (čas) a něco nedodělám. Nicméně dávám k dispozici zdroják a někdo by to mohl dodělat... Stejně tak tady. Za nepříjemné bych považoval, kdyby někdo zaslal velmi dobře ozkoušený patch pro tuto funkcionalitu a ten byl odmítán...

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #94 kdy: 07 Března 2011, 18:58:56 »
Zdravím všechny a přidávám se se svým drobným postřehem. Přechod na Unity je určitě zajímavý pokus jak Ubuntu posunout zase někam o kousek dál, ale za sebe mám pocit, že Ubuntu se snaží přibližovat ne k Windows, ale Mac OS X. Tento směr lze sledovat už celkem dlouho, spousta věcí, které jsou nyní pro Ubuntu typické, do desktopových OS přinesl právě Mac OS X (systém administrace s výhradním použitím 'sudo', nově pak ovládaví prvky pro manipulaci s okny v levém horním rohu včetně jejich grafické podoby, nejnověji pak globální panel a další prvky). Proti tomu bych osobně nic neměl, v posledních letech používám Apple operační systémy (desktopové, serverové i mobilní) téměř výhradně. Co mě ale zaráží, že si Ubuntu jako vzor vybírá často to nejhorší z Mac OS X, jako globální panel, což je jedna z nejčastěji (oprávněně) kritizovaných funkcí Mac OS X, mění se také přístup vývojářů k uživatelům. Linux je specifický svou otevřeností a hlavně přizpůsobitelností.

MacOS X používám na druhém stroji (iMac) a global menu samo o sobě jako to nejhorší věc MacOS X osobně nepovažuji. Problém v kopírování této vlastnosti do Ubuntu vidím v tom, že uživatelské prostředí programů v Gnome není na něco takového navržené resp. ne natolik, aby člověk do menu nemusel tak často. Spousta funkcí aplikací v MacOS X staví na klávesových zkratkách, nově dotykových gestech a umístění nejpoužívanějších funkcí v okně... ovládání je prostě na tuto vlastnost dostatečně odladěné....
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #95 kdy: 08 Března 2011, 06:51:48 »
Kedrigern: ale tohle neni otazka toho ze by jim nezbyval cas nebo energie to dodelat, oni to NECHTEJI udelat jinak. Proste Mark rozhodl, ze Launcher bude napevno vlevo, aby to zapadlo do jejich designovych zameru, a snazi se vsechny presvedcit, ze umisteni vlevo je to jedine spravne a pohodlne. A kdyz se nekdo snazi argumentvat, ze by to chtel mit moznost umistit jinam, tak ho Mark presvedcuje, ze on vi lip co chceme a potrebujeme, a ze moznost konfigurace nebude uzivatelum umoznena. To je pristup, ktery je podle me v primem rozporu s filosofii Linuxu a moc se mi to nelibi. Nejde o tu konkretni zalezitost s Launcherem, hlavne jde o princip, a precendens do budoucna. Takovychhle omezeni se casem muze objevovat vic, a nakonec budeme mit jeden predkonfigurovany system bez moznosti jakekoliv konfigurace a prizkupobeni, a vyvojari nas budou presvedcovat, je oni vedi, co my chceme a potrebujeme, a ze to co chceme a pozadujeme my je spatne a proto nam to neumozni. To neni "Linuxovy" pristup, to je naopak omezeni svobodneho systemu.

Rover623

Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #96 kdy: 08 Března 2011, 10:05:46 »
Tak jsem Unity zatím vzdal,na mém stroji to nejdřív zamrzalo při spuštění čehokoli z Launcheru,potom to chvilku jelo a teď jsem momentálně v situaci kdy mi každá aplikace spadne do 2 minut od spuštění.Nemožnost přemístit Launcher mi tolik nevadí (s dockem na OSX se taky do určité verze systému nedalo hnout),ovšem nikdy jsem nezkusil jestli se ta horní lišta dá strčit třeba dolů

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #97 kdy: 08 Března 2011, 13:22:03 »
Podle mě se nedá strčit dolů.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #98 kdy: 08 Března 2011, 14:40:55 »
Neda, to tady prave resime. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« Odpověď #99 kdy: 08 Března 2011, 17:03:04 »
Já se starám o 12 počítačů s ubuntu a co se mi na novém připravovaném Unity líbí je právě to že se nedá s ničím hnout  ;D
Ani si neumíte představit jakou mám hrůzu z toho že si zase někdo smaže lištu nebo si jí posune někam jinam. Ono vysvětlovat po telefonu jak si přidat lištu a všechny aplety do ní je hodinová záležitost.
Takže za mě jen tak dál a doufám že to udělají pěkně na pevno a maximalně měnící někde hluboko v nastavení.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.